The torture of Alfreda is now being investigated!

The torture of Alfreda is now being investigated by the Philippine National Police’s Internal Affairs Service (IAS). The IAS is a disciplinary unit within the police that conducts inspections on police personnel, investigates complaints, gathers evidence and conducts hearings on police officers facing administrative charges. We received information that the IAS’ Acting Inspector General received a letter from Amnesty International – apparently from two of our members—in March, and that it was on this basis that they have decided to conduct an investigation. On 11 and 18 June, after some preliminary investigations done by the IAS, a summary hearing for an administrative case was conducted to investigate four police officers for grave misconduct, irregularities in the performance of service, and delay in the delivery of detained persons to the proper judicial authorities in relation to Alfreda’s arrest and detention.

Podobné příběhy

26.6.2015

Mučení ve světě: Co byste měli vědět

23. června je Mezinárodní den na podporu obětí mučení. Členové a podporovatelé Amnesty International ve více než 55 zemích budou pořádat akce, jimiž budou připomínat tisíce lidí, kteří jsou podrobováni mučení po celém světě.


19.10.2015

Chen Zhenping na svobodě!

Máme velkou radost, že se s vámi můžeme podělit o dobré zprávy. Vězenkyně svědomí, paní Čchen Čen-ping (Chen Zhenping) je na svobodě. Obdrželi jsme dopis od její dcery, paní Zhaoyu Jin z Finska, že se její matce podařilo uprchnout. Zároveň nám v dopise děkovala za podporu, kterou její matka od vás všech dostala.


14.12.2015

Mexiko: Dvě oběti mučení byly propuštěny


26.6.2015

Ze školní třídy k trestu smrti. A nyní na svobodě!

Po 10 letech ve vězení a po zaslání více než 800 tisících vzkazů od aktivistů z celého světa byl Mosesův život ušetřen. Mluvili jsme s Justine Ijeomahem, ředitelem Nadace pro lidská práva, sociální rozvoj a životní prostředí (HURSDEF) v Nigérii a dlouholetého spojence v kampani za Mosesovo osvobození. Popisuje Mosesovu cestu od školáka až po vězně v cele smrti a to, jak 26letý muž, který přežil mučení, reagoval, když zjisti, že byl jeho život ušetřen.