Prohledávat obsah

nalezeno 32 výsledků:

  Článek publikován 17.9.2023

Myanmar: Meta stále nezaplatila odškodnění Rohingům. Její algoritmy podpořily propuknutí násilí

Společnost Meta stále nezaplatila Rohingům odškodné. Je si však vědoma role, kterou Facebook sehrál při etnických čistkách této pronásledované menšiny.

  Případ publikován 16.9.2023

Bangladéšská studentka je už rok ve vazbě, protože na jejím webináři zazněla kritika vlády. Pomůžete?

Khadijatul Kubra je od srpna 2022 držena ve vazbě, protože během webináře, který pořádala, jeden z účastníků kritizoval bangladéšskou vládu. Přestože jí bylo v době zatčení 17 let, policie s ní jednala jako s dospělou, týden dokonce musela strávit v cele s lidmi odsouzenými k trestu smrti. Připojte svůj podpis k petici a požadujte její propuštění!

  Článek publikován 26.8.2023

Zatýkání, násilí gangů a deportace: čemu čelí Rohingové v uprchlických táborech

Téměř milion Rohingů uprchlo před násilím z Myanmaru do okolních zemí. V Indii, kde vládnou hinduistické nacionalistické politické strany a jsou potlačována práva muslimů, Rohingové nejsou vítáni. V největším uprchlickém táboře světa v Bangladéši Rohingové čelí násilí gangů. Čína mezitím usiluje o jejich přesídlení, aniž by bylo jisté, že po návratu do vlasti je nebude čekat další vlna násilí.

  Případ publikován 16.3.2023

Až deset let vězení za kritiku uhelné elektrárny

Bangladéšskou pobřežní oblast Banshkali zasáhla v květnu 2021 rozsáhlá bouře. Intenzivní déšť a prudký vítr tehdy zničily domovy mnoha lidem. Inženýr a environmentální aktivista Shahnewaz Chowdhury ve svém facebookovém příspěvku poté napsal, že tento extrémní projev počasí souvisí s klimatickými změnami, a dodal, že k nim přispívá i nově postavená uhelná elektrárna. Rovněž vyzval mladé lidi, aby se proti provozu elektrárny postavili. Kvůli svému příspěvku byl 80 dní držen ve vazbě a hrozí mu až deset let vězení.

  Článek publikován 17.12.2022

Ostrými do lidí. Bangladéš musí ukončit brutální potlačování demonstrací, vyzývá Amnesty

Amnesty má zprávy o zabití nejméně jednoho člověka a zranění více než 60 dalších osob po středečním střetu mezi příznivci opoziční strany a policií v Dháce. Více než 1400 lidí bylo zatčeno.

  Článek   Úspěch publikován 21.9.2022

Skvělá zpráva: bangladéšská studentka je na svobodě!

Bangladéšská studentka Dipti Rani Dasová byla 15. března 2022 propuštěna z vězení a je konečně volná. Za mřížemi strávila šestnáct měsíců kvůli sdílení fotografie na sociálních sítích.

  Případ publikován 13.6.2022

Za kritiku uhelné elektrárny skončil ve vězení

  Článek publikován 11.3.2022

Řízení proti Kishoreovi odročeno

Bangladéšský soud v Dháce odročil jednání ohledně obvinění proti karikaturistovi Ahmedu Kabiru Kishoreovi.

  Případ publikován 17.1.2022

Mladá dívka ve vězení kvůli příspěvku na Facebooku. Podpořte ji podpisem petice

Dipti Rani Dasová, mladá dívka z hinduistické menšiny v Bangladéši, byla v říjnu 2020 zadržena policií za příspěvek na Facebooku a od té doby je držena v nápravném zařízení. Obviněna byla z „urážky náboženského cítění“. V případě odsouzení jí hrozí až sedm let vězení.

  Případ publikován 23.3.2021

Spisovatel zemřel ve vězení, kolegovi hrozí desetiletý trest. Pomůžete?

Bangladéšský karikaturista Ahmed Kabir Kishore a spisovatel Mushtaq Ahmed byli v květnu 2020 zadrženi za zveřejnění satirických karikatur a komentářů na sociálních sítích kritických k reakci bangladéšské vlády na pandemii COVID-19. Mushtaq Ahmed ve vězení zemřel. Ahmed Kabir Kishore byl propuštěn na kauci, stále mu ale hrozí až deset let vězení. Oba byli ve vazbě mučeni.

1234

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...