Prague Pride bez průvodu, ale stále s Amnesty!

V pondělí 3. 8. odstartuje další ročník “duhového festivalu” Prague Pride - akce na podporu práv LGBT+ komunity, tedy lidí s menšinovou sexuální orientací nebo genderovou identitou. Amnesty bude znovu u toho!

Velká část roku 2020 probíhala kvůli coronavirové krizi v nestandardním režimu a změny se proto nevyhnou ani letošnímu ročníku - kvůli bezpečnostním omezením sice Prahou neprojde klasický duhový průvod, o to pestřejší ale bude doprovodný program, včetně toho s Amnesty! 

Online debata na téma LGBT+ ve střední a východní Evropě se zahraničními hosty pořádaná spolu se spolkem Queergeorgaphy se dotkne systematických snah o zbavení LGBT+ občanů jejich práv v evropském regionu. Ať už se jedná o zavádění „zón bez LGBT+ ideologie“ a případy násilí proti LGBT+ v Polsku, zákaz úřední změny pohlaví transgender a intersex lidí v Maďarsku nebo referenda otevřeně zaměřená proti LGBT+ na Slovensku, v Rumunsku, Slovinsku a Chorvatsku.

KDY?   V pondělí 3. srpna v 19 hodin

KDE?   online

Spolu s organizací Transparent jsme připravili na celý týden program na stánku v Pride Village na Střeláku. Bude tam možné podepsat petici na podporu práv transgender lidí v Maďarsku, natočit vlastní video vzkaz pro maďarského ombudsmana nebo se stát součástí kolektivního uměleckého díla. Lidé se dozvědí aktuální informace a budou s námi moci prodiskutovat, jak se žije transgender lidem v Česku, Polsku, Maďarsku nebo na Slovensku.

Chybět letos na Střeláku nebude ani tradiční Amnesty Živá knihovna. Místo knížky si budete moct “vypůjčit” živého člověka se zajímavým příběhem, se kterým byste si v běžném životě pravděpodobně nepopovídali, a zeptat se na všechno, co vás zajímá. Živé knížky jsou lidé patřící k různým menšinám žijícím v ČR (národnostním, náboženským, etnickým, sexuálním, genderovým atd.)

KDY?   V pátek 7. srpna v 16 hodin

KDE?   Střelecký ostrov

Srdečně zveme na všechny Amnesty akce!

Related stories

6.8.2019

Amnesty na Prague Pride nechá nahlédnout do životů menšin a uspořádá „teplou“ veselku uprostřed Václaváku

Společná svatba heterosexuálů, gayů a leseb i možnost nahlédnout do životů menšin. To vše nabídne Amnesty na letošním Prague Pride.


22.6.2020

Studenti stále ve vězení

Amnesty požaduje propuštění nespravedlivě uvězněných studentů


21.5.2020

Boj za lidská práva není politika

Komentář předsedy Správní rady Amnesty ČR k důvodům ukončení spolupráce s reklamní agenturou Havas Worldwide Prague.


10.1.2020

Dostali jsme odpověď od hongkongské vlády

Hongkongská vláda zareagovala na naši petici:


Tyto webové stránka používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více... Díky za upozornění...