HLAS PRO TIBET - Děkujeme za účast!

     Jako každoročně se i letos  10. března  uskutečnil happening ke Dni Tibetu. Děkujeme všem, kteří podpořili akci ať již svoji účastí, podpisem petice či zakoupením vlaštovky. Akce se zúčastnilo téměř 250 lidí, z nichž 216 podepsalo petici za tibetského autora a bloggera Drukla, vlaštovku jako výraz solidarity mu poslalo již 350 lidí. Pokud jste se akce nemohli zúčastnit můžete petici za Drukla podepsat i vy ZDE

Gallery

Popis události (originální/původní)

10. 3. 2016 17:00 - 18:00, před Velvyslanectvím Čínské lidové republiky, Pelléova 1116/18a, Praha 6. Předběžný program: uvítání a hra na tibetské mísy, informace o kampani Vlajka pro Tibet 2016, projevy hostů, taneční performace, zapalování svíček, tibetská hymna, petiční stánek Amnesty International, informační stánek Lungty

Navštívit stránku události: https://www.facebook.com/events/464444953755268/


Symbolem letošní akce je "Vlaštovka pro Tibet".

Vlaštovky si mnoho z nás spojuje s jarem – návrat naděje, slunečných dnů a svobody se rozlétnout, protáhnout křídla a nadechnout se čerstvého jarního vzduchu. Vlaštovky pro Tibet odešleme Tibeťanovi Druklovi jako příslib naděje a lepších časů. Tento mladý spisovatel a blogger byl 17. února 2016 odsouzen na 3 roky vězení, pravděpodobně kvůli svým výrokům o nezávislosti Tibetu.

Rád Vás na akci přivítám. Pokud se nemůžete dostavit, podpořte prosím boj za lidská práva zakoupením "Vlaštovky pro Tibet".

Tibet a lidská práva v roce 2015

- Etničtí Tibeťané nadále čelí diskriminaci a omezování jejich práva na svobodu vyznání, projevu, sdružování a poklidného shromažďování. Bylo zadrženo několik tibetských mnichů, spisovatelů, protestujících a aktivistů, mezi nimi i tibetský mnich Choephel Dawa a tibetský spisovatel a blogger Druklo.

- Tibetský náboženský vůdce komunity Tenzin Deleg, který byl uvězněn za “podporu separatismu” v roce 2002, zemřel v červenci během výkonu svého doživotního trestu. Policie napadla a zadržela příslušníky jeho rodiny a další, kteří se shromáždili a vyžadovali, aby bylo jeho tělo vráceno, aby mohlo projít běžnými buddhistickými rituály. Navzdory přání rodiny bylo jeho tělo zpopelněno. Bylo též nahlášeno, že policie zasáhla proti rozrůstajícím se protestům nadměrnou a nepřiměřenou silou, včetně použití slzného plynu a výstřelů.

- Během roku 2015 se v oblastech obydlených tibetskou populací zapálilo na protest proti represivní politice tamních úřadů nejméně sedm lidí; nejméně pět z nich jich důsledkem popálenin zemřelo. Od února 2009 stoupl počet obětí této formy protestu na 143.

- Vláda pokračovala v rozsáhlé kontrole nad tibetskými buddhistickými kláštery.

Tyto webové stránka používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více... Díky za upozornění...