Zápas RUSKO vs. LIDSKÁ PRÁVA

Ve čtvrtek 19. 5. se na symbolicky zvoleném místě – ulici Politických vězňů, uskutečnil happening Rusko vs. lidská práva. Jeho smyslem bylo v rámci MS v hokeji upozornit na soustavné porušování lidských práv v Rusku a podpora ruské občanské společnosti, zejména pak ruský obránců práv (aktivistů bojujících za lidská práv v Rusku). Hlavními aktéry byly tři vězni svědomí Ildar Dadin, Natálie Šarinová, Darja Poljudová, kteří jsou vězněni pouze za své názory či přesvědčení. Vězni svědomí symbolicky znázornili jejich zápas za lidská práva v Rusku, při kterém jim fandilo kolem 50 lidí, kteří přišli happenig podpořit. Velmi děkujeme za účast na akci a podpisy za propuštění vězňů svědomí.  Kampaň v rámci hokejového mistrovství byla jen prvním krůčkem a startem několikaleté globální kampaně zaměření na zlepšení lidskoprávní situace v Rusku a dalších postsovětských státech, a proto Vaše podpora bude i nadále velmi důležitá.

Gallery

Popis události (originální/původní)

19. 5. 2016, 17 - 18 hodin, Ulice Politických vězňů, 110 00 Praha, Česká Republika


Přijďte na zápas fandit obráncům lidských práv - vyjádříte tak podporu lidem, kteří za ně v Rusku bojují. Kdo chce držet sportovního ducha akce, může ve čtvrtek změnit trasu, kterou obvykle běhá a zamířit tentokrát na ulici Politických vězňů, kde se utkání koná a přidat se k týmu. Přijďte běžmo, pěšky, na kole nebo na koloběžce, jak je libo. Čím více nás bude, tím silnější bude poselství solidarity. Na místě se můžete vyfotit s Ildarem, Darjou a Natálií - vězni svědomí, vytvořit s námi živý obraz hokejového týmu, podepsat petici nebo si zaskandovat, protože "život bez svobody je jako hokej bez ledu". Všechny pořízené fotografie pošleme společně se vzkazem solidarity ruským lidskoprávním aktivistům a aktivistkám, protože #jsmevjednomtymu Program: 17.00 začátek utkání Rusko vs. lidská práva

Sestava první třetiny: obránci Ildar Dadin, Natálie Šarinová a Darja Poljudová

Přestávka: analýza utkání a taktika pro další třetiny zápasu: Maria Sereda (Prague Civil society Centre, dříve Amnesty Rusko), Martin Balcar (Amnesty International ČR)

Od 17.40 fotíme tým obránců lidských práv - přidejte se! Změna k lepšímu může přijít jedině zevnitř Ruska. Pocit podpory a sounáležitosti je základ, na kterém se taková změna dá postavit. Zatímco davy hokejových fanoušků podporují své týmy, v Rusku probíhá zápas o lidská práva. Minulý pátek odstartovalo v Rusku mistrovství světa v hokeji 2016.

Amnesty chce vzkázat, že Rusko musí přestat s největšími fauly na lidskoprávním hřišti: od porušování svobody projevu nebo shromažďování přes homofobní restrikce až po označování neziskovek nálepkou zahraničních agentů.

https://www.facebook.com/events/1730872910524916/

Tyto webové stránka používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více... Díky za upozornění...