Amnesty Hlas pro Tibet

, Prostor před čínskou ambasádou v Praze


Jako každý rok si 10. března mezi 17 a 18 hodinou společně připomeneme Mezinárodní den Tibetu na shromáždění před čínským velvyslanectvím. 

Na co se můžete těšit?  

> Svým podpisem pod otevřený dopis čínskému prezidentovi se můžete postavit proti nedobrovolné převýchově tibetských dětí v Číně 

> U toho si poslechnout koncert Tomáše Kluse a proslovy zajímavých řečníků 

> Na závěr akce se zúčastnit flashmobu, kdy přímo před okna ambasády do vzduchu vytáhneme pomocí světelných heliových balónů vzkaz čínským představitelům: ”Odmítáme převýchovu tibetských dětí v Číně”.  

.

.

Budete toho součástí? Pomůže i balon s vaším jménem doručit vzkaz čínské vládě?  

> více info o balónu zde: https://bit.ly/2SpMC7p 

--------------------------------------------------

SITUACE TIBETSKÝCH STUDENTŮ: 

 
Čínská vláda každoročně vybírá tisíce nejlepších tibetských studentů ze základních škol a přemisťuje je daleko od rodiny do internátních škol v Číně. Tyhle děti nesmí několik let navštívit svůj domov, mají zákaz účastnit se tibetských kulturních akcí nebo praktikovat buddhismus. Většina z nich se do Tibetu vrací navyklá uniformní národní identitě a bez znalosti tibetského jazyka. 

Politika jednotné národní identity není v Číně formálně zavedená, přesto evidentně v praxi dobře funguje. Ústava Čínské lidové republiky přitom na řadě míst zdůrazňuje, že práva národnostních menšin jsou chráněna. Navíc se podpisem mezinárodních lidskoprávních dokumentů zavázala dodržovat právo na svobodu myšlení, svědomí a náboženství; respektovat právo rodičů na výběr vzdělání pro svoje děti a nenutit nikomu žádné náboženství a vyznání. V Tibetu se to ale děje. 

 
 

Tyto webové stránka používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více... Díky za upozornění...