Migrantská Odyssea

Lidskoprávní organizace Amnesty International a Nákladové nádraží Žižkov vás zvou na výstavu „Migrantská Odyssea“.

Řecký fotograf Giorgos Moutafis na svých snímcích zmapoval nebezpečné cesty uprchlíků do Evropy, které sleduje už 7 let. Přináší tak mrazivé svědectví o tom, co lidé na cestě zažívají a návštěvníkům zprostředkovává pohled na jejich pohnuté osudy. Výstava je doplněna případy uprchlíků, se kterými hovořila Amnesty v průběhu posledních 12 měsíců. Ve chvíli, kdy celý svět diskutuje o tom, jak si poradit s velkým počtem migrantů a uprchlíků je cílem Amnesty upozornit na to, že za čísly, statistikami a kvótami se skrývají konkrétní lidské bytosti. Chceme přispět do debaty o možných krocích v tomto období humanitární katastrofy.

22. 6. 2015 – Pondělí – od 18h – Vernisáž výstavy

zahrají: kapela Korjen (world music-ethno) a Der Šenster Gob (hrají židovskou, romskou a balkánskou hudbu)

1. 7. 2015 – Středa – od 18h – Co s uprchlíky?

Debata o současné uprchlické krizi se specialistkou na migraci z Amnesty International, se zástupcem organizace pracující s migranty a uprchlíky v ČR a s uprchlíky žijícími v ČR.

7. 7. 2015 – Úterý – od 18h promítání a diskuze s Partikem Kaizrem

Reportér TV Prima Patrik Kaizr byl v červnu natáčet příjezd a zachraňování uprchlíků na řeckém Kosu, v Itálii pak mapoval jejich cestu dál na západ...Jaké jsou jeho postřehy? Koho potkal, jak situaci lidí prožíval? A co natočil a vyfotil? Přijďte se podívat a popovídat si s ním!

12. 7. 2015 – Neděle - Zakončení výstavy zahrají Allstar Refjúdží Band, od 19h30

Allstar Refjúdží Band je sdružení několika hudebníků nejrůznějších národností, náboženských vyznání i politických postojů. Jeho posláním je otevírat skrze hudební a divadelní produkci témata spojená s migrací a ukazovat možnosti řešení sociálních problémů.

Přidejte se k akci na FACEBOOKU.

Podobné příběhy

6.1.2017

Charta 77 slaví 40 let od svého zveřejnění

Přečtěte si, jak Amnesty podporovala nespravedlivě vězněné chartisty


14.6.2016

Komiksy na zdech, jejich hlavní hrdinové naživo

Amnesty International a Městská knihovna v Praze představí výstavu komiksů inspirovanou „živými knížkami“ – příslušníky menšin, kteří se podílejí na Amnesty vzdělávacím programu. Živá knihovna v opravdové knihovně přímo s lidmi, o kterých vyprávějí komiksy.


3.8.2016

Prague Pride 2016 s Amnesty

Živá knihovna, průvod i promítání Amnesty video dokumentu.