STREET ART večer s Amnesty v Brně

Srdečně zveme na vernisáž street artu "Vystupme z řady", která se uskuteční na ulici Koliště u zdi blízko hlavního nádraží. Těšit se můžete na oficiální odhalení malby s lidskoprávní tématikou od umělecké skupiny In Dust Troll.

Brněnská skupina Amnesty International zároveň touto akcí zahajuje kampaň „Smažme rozdíly v přístupu ke vzdělání“ a představí příběhy tří lidí, kteří přišli o základní právo – právo studovat. Jedná se o případy z Íránu, Sierra Leone a také z České republiky. Český případ se týká Andreje, chlapce umístěného bez objektivních důvodů do praktické školy kvůli jeho romskému úvodu. Na akci budete mít možnost podepsat petice za tyto případy a zároveň dát tisícům lidem šanci na lepší vzdělání i život.

Na vernisáž pak naváže afterparty v klubu SCHROTT s promítáním filmu „Já, moje romská rodina a Woody Allen“ a následným koncertem jazzového hudebníka Jana Polyáka a jeho kapely Elektra Jam Band.

Kdy: 21. května od 16.30 do 22.00

Kde: od 16.30 před zdí na Kolišti u mostu vlakového nádraží (mapa), od 19.00 v klubu SCHROTT.

Program:

16.00 Stánek AI Brno, petice za tři případy týkající se rovného přístupu ke vzdělání

17.30 Zahájení vernisáže za účasti umělců z In Dust Trollu

19.00 Projekce filmu „Já, moje romská rodina a Woody Allen“

20.00 Koncert skupiny Elektra Jam Band

Akce se koná v rámci Týdne města.

Těšíme se na Vaši účast!

Přidejte se k akci na Facebooku!

Podobné příběhy

1.2.2018

ERASMUS Stáž - Amnesty International

Jsi student či studentka VŠ a chceš získat pracovní zkušenost v největší lidskoprávní organizaci? Přihlaš se k nám na Erasmus pracovní stáž v Praze nebo Brně!


4.8.2018

Ben Stiller: Musíme udělat víc, abychom ukázali solidaritu s uprchlíky

Zatímco Hollywood bojuje za ukončení rozdělování rodin na americké hranici, nově jmenovaný Velvyslanec dobré vůle UNHCR se podělil o urgentní zjištění z jeho nedávné cesty do Guatemaly: "Jen pár lidí může vyprávět svůj příběh bez obrovského strachu."


15.3.2018

Sezamová ulice bude vysílat pro děti uprchlíků ze Sýrie


Tyto webové stránka používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více... Díky za upozornění...