Pákistánská křesťanka zatím zůstává v ochranné vazbě

Pákistánskou křesťanku propustili z vězení, kvůli obavám o její bezpečnost zatím zůstává v ochranné vazbě. Rozhodnutí pákistánského nejvyššího soudu vyvolalo řadu protestů. Demonstranti z řad radikálních muslimů dokonce požadovali veřejnou popravu Bibi i smrt soudců, kteří ji osvobodili. Itálie, Francie a Španělsko nabídli Bibi azyl.

„Udělám vše, co je v lidských silách, abych této ženě zabezpečil budoucnost,“ napsal na twitteru italský ministr vnitra Matteo Salvini. Také italské ministerstvo zahraničí uvedlo, že je připraveno podniknout všechny kroky, o nichž by mohla vláda v této záležitosti rozhodnout.

„Těším se na setkání s ní a její rodinou v Evropském parlamentu, jakmile to bude možné,“ uvedl na twitteru předseda Evropského parlamentu Ital Antonio Tajani.

Případ i nadále sledujeme.

Podobné příběhy

3.10.2018

Týden.cz o popravě Kurdky za vraždu manžela


29.8.2018

respekt: Saúdskoarabské aktivistce hrozí trest smrti


12.4.2018

Trest smrti 2017: Subsaharská Afrika je "maják naděje" pro konec poprav a trestu smrti ve světě

Rok 2017 přinesl pozitivní zprávy ohledně trestu smrti a poprav ve světě - čísla se snižují, zemí bez trestu smrti přibývá.


16.1.2018

USA: Zavřete po 16 letech Guantánamo jednou provždy

Při 16. výročí otevření nechvalně známého zadržovacího zařízení na námořní základně USA v zátoce Guantánamo Amnesty International znovu vyzývá ke spravedlivému procesu nebo okamžitému propuštění těch, kteří jsou tam zadrženi. Zároveň apeluje na jeho uzavření.


Tyto webové stránka používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více... Díky za upozornění...