Proukrajinská aktivistika z Ruska, Darja Poljudová, byla po 2 letech odnětí svobody propuštěna na svobodu

Poljudová byla odsouzena v Novorossijsku na jihu země, kde byla také držena v tzv. "trestní kolonii". Čelila obvinění z trestného činu propagace extrémismu a separatismu na internetu, kde se otevřeně hlásila k nesouhlasu s ruskou, zejména mezinárodní politikou.
Po propuštění na svobodu se Darja nechala slyšet, že po krátkém odpočinku se hodlá opět věnovat politickým aktivitám. V minulosti se nejostřeji projevovala v otázkách nelegální anexe Krymu Ruskem.

Podobné příběhy

20.3.2020

Írán: Omilostnění vězňů jsou vítaná, ale další stovky těch, kteří by měli být svobodni, zůstávají ve vězení

Desetitisíce lidí Írán propustí přeplněných věznic. Kvůli svátkům i koronaviru.


2.4.2019

Atena Daemiová, íránská bojovnice za ochranu lidských práv, byla odsouzena k 7letům odnětí svobody během 15 minutového stání.

Provinění? Nenásilné projevy na sociálních sítí a rozdávání letáčků podporující zrušení trestu smrti.


14.5.2019

Asia Bibiová je konečně volná!

Pákistánská křesťanka Asia Bibiová se bezpečně dostala z Pákistánu do Kanady, kde získala azyl. Informaci 8. května oznámil její právník. O den později zprávu potvrdilo i pákistánské ministerstvo zahraničních věcí. Bibiová už se v Kanadě setkala se svými dětmi.


16.3.2019

Rusko: domácí vězení Anastasie se prodlužuje, pronásledování opozičních aktivistů se rozšiřuje

"Trestní řízení proti Anastasii je chybné, ruské úřady vytvářejí nenávistný precedens" - tvrdí Marie Struthers, ředitelka kanceláře Amnesty International pro východní Evropu a centrální Asii.


Tyto webové stránka používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více... Díky za upozornění...