Proukrajinská aktivistika z Ruska, Darja Poljudová, byla po 2 letech odnětí svobody propuštěna na svobodu

Poljudová byla odsouzena v Novorossijsku na jihu země, kde byla také držena v tzv. "trestní kolonii". Čelila obvinění z trestného činu propagace extrémismu a separatismu na internetu, kde se otevřeně hlásila k nesouhlasu s ruskou, zejména mezinárodní politikou.
Po propuštění na svobodu se Darja nechala slyšet, že po krátkém odpočinku se hodlá opět věnovat politickým aktivitám. V minulosti se nejostřeji projevovala v otázkách nelegální anexe Krymu Ruskem.

Podobné příběhy

14.5.2019

Asia Bibiová je konečně volná!

Pákistánská křesťanka Asia Bibiová se bezpečně dostala z Pákistánu do Kanady, kde získala azyl. Informaci 8. května oznámil její právník. O den později zprávu potvrdilo i pákistánské ministerstvo zahraničních věcí. Bibiová už se v Kanadě setkala se svými dětmi.


2.4.2019

Atena Daemiová, íránská bojovnice za ochranu lidských práv, byla odsouzena k 7letům odnětí svobody během 15 minutového stání.

Provinění? Nenásilné projevy na sociálních sítí a rozdávání letáčků podporující zrušení trestu smrti.


22.1.2019

Rusko: První trestní případ v rámci zákona o "nežádoucích organizacích" znamená novou úroveň represe

Obránkyně lidských práv Anastasia Ševčenková je v ohrožení!


22.5.2018

5 let vězení pro pro Tašiho Wangčuka

Pětiletý trest odnětí svobody pro tibetského aktivistu je jasným signálem neustávajícího tlaku ze strany čínských úřadů na Tibeťany, jejichž jediným proviněním je pokojné uplatňování svých kulturních práv.


Tyto webové stránka používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více... Díky za upozornění...