Hledáme posilu do našeho týmu Péče o dárce v Amnesty. Mimo práci na telefonu a emailovou komunikaci jsou všichni členové našeho týmu zároveň zapojeni i do dalších Amnesty aktivit. Každý z nás pevně věří, že lidská práva patří všem bez ohledu na místo narození, vyznání, orientaci a cokoli dalšího. Do našeho týmu rádi přijmeme lidi se stejnými hodnotami a přesvědčením.

Práce u nás může být vstupem do světa nezisku. Rozumět fundraisingu a komunikaci s dárci jsou obrovské benefity pro jakoukoli budoucí pracovní pozici v neziskovém sektoru.

Nabízíme:

  • smysl, přátelský kolektiv a zkušenost v neziskem
  • flexibilní pracovní doba ( možnost homeoffice) 
  • 15- 20h týdně, DPP 
  • 130,- Kč / hod ( po 3 měsících navýšení na 150/h) Hledáme lidi na dlouhodobou spolupráci, kteří se chtějí rozvíjet v oblasti fundraisingu.

Koho hledáme?

  • Osobnost: telefonát s tebou si naši dárci prostě musí zapamatovat
  • Pozitivní přístup: když ti něco nejde, tak se nám tady nezhroutíš, ale necháš si poradit
  • Selský rozum: musíš vědět, kdy poslouchat a kdy trochu zatlačit na pilu

Máš zájem?

Přihlaš se! Životopis společně s motivačním dopisem nám prosím pošli emailem na romana.klimesova@amnesty.cz. Do předmětu vyplň „TLF AI“. Jsme k zastižení i na telefonu - 601 338 712.

Naše příběhy

Tereza 

informatička, horolezkyně, ekoložka, cestovatelka a svobodná duše hledající na světě rovnováhu, rovnoprávnost, mír a férovost. A kde jinde tyto hodnoty nalézat než v Amnesty International! Mluví rusky a anglicky a při hledání pravdy prolézá svět křížem krážem. Ráda čte Kunderu, nachází poklady po žižkovských second-handech a s přáteli tancuje v dešti. Má řidičák, ale stejně raději jezdí na skejtu.

Nela

Jsem člověk, který neustále zkouší nové věci a rád objevuje nové příležitosti. Práce pro Amnesty mě na první pohled zaujala, protože je to něco, co pomáhá okolí a člověk na sebe může být pyšný, že se angažuje ve věcech, které mají hlubší smysl. Jako studentku práv mě nejvíce zajímají práva žen a LGBT komunity, mé pozornosti však také neutečou práva zvířat a celkově si myslím, že každý z nás by měl mít minimálně povědomí o tom, jak to jinde ve světě s lidskými právy vypadá a proto, jsem na práci Amnesty hrdá!

Veronika

Ahoj, jmenuji se Veronika a studuji psychologii. Baví mě si povídat o lidskoprávních problémech a vždy jsem toužila se zapojit do nějaké organizace, která by pomáhala lidem chránit jejich práva. Pak jsem narazila na tuto pozici v Amnesty a řekla jsem si, že by bylo skvělé vystoupit z mé komfortní zóny a něco takového si vyzkoušet! Témata, o která se zajímám jsou hlavně spojená LGBT+ komunitou a ženskými právy.

Barbora

Práce pro Amnesty International je pro mě jakožto studentku mezinárodních vztahů a bezpečnosti splněným snem. Pečovat o dárce, moci sledovat tuto organizaci zevnitř a snažit se zajišťovat finance, aby všechny ty činnosti mohly fungovat je pro mě zkrátka pocta. Je navíc super zkušenost mít v tomto věku možnost proniknout do fungování tak smysluplného hnutí, které projevuje neustálý boj za lidi, kteří sami nemohou. I přes to, že lidé obecně callery odmítají, jakmile pochopí, že volám právě z Amnesty, konverzace se často stočí k debatě o lidských právech. Tito lidé se pak také mohou zapojit do organizace a kolikrát mi to dodá pocit a naději (obzvlášť v těchto krušných časech), že jsou stále lidé, kteří chtějí pomáhat čistě z dobré vůle. Být tedy součástí takového celku mě velmi naplňuje, moje práce přispívá pomoci druhým, navíc je velmi rozmanitá, flexibilní a co je nejlepší – nikdy nevíte, co vám může hovor s neznámým přinést a předat.

Michaela

Co když je v tom volání přece jen něco víc, než co sami známe z call center? Přesně to mi běželo hlavou, když jsem poprvé vyrážela na pohovor do Amnesty. Shánět dárce po telefonu by mě nikdy nenapadlo, ale rozhodla jsem se tomu dát šanci. A byla to trefa do černého. Všechny ty strojené hovory, které končí stejně rychle, jako začnou, mají od hovorů v Amnesty na míle daleko. Jde totiž o to, aby si hovor s vámi lidé pamatovali. To znamená, že se s člověkem na druhé straně bavíte úplně přirozeně a díky tomu to vždy vypadá jinak. Někdy je to rychlé, někdy dlouhé, někdy o lidských právech v Číně, někdy o vzdělávání – žádný hovor není stejný! Brzy jsem tak zjistila, že lidé opravdu jsou ochotni postavit se za své názory a hodnoty finančně. Vždyť je to skvělá věc! Jen k takovému rozhodnutí musí mít důvod. A tím můžete být (s určitou nadsázkou) právě vy.

Radka

Prichádzala som s malou dušičkou, že na to určite nemám. „Ja vôbec neviem, čo sa ich akože budem pýtať.“ „Oni určite nebudú mať na mňa čas.“ Bože, ako strašne som sa mýlila... Otázka totiž vôbec nemá znieť „Prečo pracovať v Amnesty?“ Mala som sa pýtať : „Prečo preboha som to neskúsila skôr?!“ Ale nie, fakt. Proste sa rozprávaš s ľuďmi o tom, čo si myslia. Nerobíš žiadny dotazník. Robíš rozhovor. Tých ľudí to dokonca baví. A ver mi, že to bude baviť aj teba. Spoznáš hrozne veľa zaujímavých osobností! Budeš súčasťou najväčšieho ľudskoprávneho hnutia na svete. A možno ti to otvorí dvere, o ktorých sa ti ani nesnívalo...

Ester

Vždycky jsem snila o práci, která mě bude nějakým způsobem naplňovat. Všichni kolem mě tvrdili, že pracují, protože musí. Já jsem ten typ člověka, který dělá jen to, co opravdu chce. Nejdřív jsem se samozřejmě volání bála. Co když mě odmítnou? Co když mi to položí? Jsem opravdu vhodná fundraiserka? Později jsem si ale uvědomila, že pracovat v péčio dárce znamená něco daleko hlubšího než jen volání. Je to možnost, jak se zapojit do ochrany toho, na čem nám všem nejvíce záleží. Ochrany nás, našich blízkých a co víc, podpory lidí celého světa. V Amnesty jsem si nenašla jen kamarády a práci, kterou zbožňuju. Našla jsem tu svou druhou rodinu. A to nabízí málokteré zaměstnání.

Sámir

Prací v TLF Amnesty International jsem našel další směr svojí cesty. Jsme tým, jse kamarádi, jsme si motivací i inspirací. Objevil jsem to, po čem jsem snil. Zní to sentimentálně, ale je to tak. Dělám to, co mě naplňuje a má smysl, pracuji ve skvělém kolektivu a můžu s sebou vodit i svého pejska, kterého mají všichni moc rádi. Jasně, zní to všechno růžově, samozřejmě že nic není jen růžové, ale velmi si práce v Amnesty vážím a cítím se tady dobře. Rád bych na závěr napsal jeden citát od AL KINGA, který mě velmi inspiroval: „Je dobré v něčem vynikat, ale ještě lepší je hrát svou roli v něčem dobrém".

Nikola

Nikdy by mě nenapadlo, že bych se i já mohla dát do práce, kterou si mnozí spojí s call centrem. Jenže volat v Amnesty přesně tohle není. Podstata sice spočívá ve většině případů v dárcovství, ale obsah hovorů tvoří názory. Názory lidí, kteří rádi přemýšlí o tom, co se kolem nich děje, uvědomují si, že spravedlnost a lidská práva nemají všude stejnou váhu, ale kteří věří, že změna je možná. Přemlouvání u nás nicméně nefrčí, důležité jsou hodnoty a ty jsou u všech, se kterými se tady setkáte, ať už naživo či po telefonu, samozřejmostí. A pracovní atmosféra a kolektiv? Ty jsou fakt skvělé.

Aneta

Ahoj, jmenuju se Aneta. Vždycky jsem měla pocit, že okolo sebe nemám moc lidí, kteří jsou mi názorově blízcí v oblasti lidských práv. Teď už rok pracuju v Amnesty v týmu Péče o dárce a jsem stále úplně nadšená. Jestli jde někde najít pro věc zapálené lidi, je to právě tady v Amnesty! Jestli Ti taky záleží na lidských právech, chceš mít pohodové pracovní prostředí a opravdu super kolegy i šéfy, tak tohle místo je pro Tebe to pravé! A strach z volání lidem? Není třeba - lidé, kterým voláme, jsou lidskoprávní stejně jako my a vždycky se jedná o skvělé a upřímné povídání o světě kolem nás.

Erik

Nenabízíme po telefonu ani pánve a kupodivu ani mobilní tarify. Navíc nikoho do ničeho nenutíme a nepřemlouváme. Jsme parta lidí, kteří věří ve svobodu, lidská práva a jejich obranu. Společně umožňujeme našim sympatizantům, aby i oni převzali část spoluzodpovědnosti za svět a podíleli se na boji za jeho lepší podobu. Ne všichni samozřejmě mohou svůj čas trávit jako dobrovolníci pro Amnesty a proto se velká část našich fanoušků rozhodne stát dobrovolnými pravidelnými dárci. V Amnesty si zakládáme na své nezávislosti a proto na kampaně a výzkumy stavu lidských práv nebere žádné prostředky od vlád nebo politických stran.

Martina

„Volat lidem? Jako otravovat je po telefonu??? No to určitě! Do toho nejdu...“ byly moje první myšlenky po nabídce práce v Amnesty v týmu Péče o dárce. Naštěstí mě moji noví kolegové a lidé na druhé straně “drátu”vyvedli z omylu, že takové to opravdu není. Je to o příjemných a zajímavých dialozích. O hodnotách, úsměvech a hlavně o lidských právech. O tom, že svou prací můžu způsobit změnu. V týmu Péče o dárce pracuju už přes tři roky. Jsem ráda, že jsem nepodlehla svým počátečním předsudkům, protože nadávat u piva opravdu nestačí. Lepší je zvednout zadek, v našem případě telefon, a něco s tím dělat! :)

Šárka

Asi jako většina lidí jsem si říkala, že volání neboli tele-fundraising je asi něco ve smyslu callcentra, kde člověk hloupě opakuje naučený text. Tím nechci říct, že to takhle v některých případech není. Ale každopádně volání v Amnesty International je založené na úplně jiné bázi. S lidmi si povídáme o lidských právech a tím vytváříme novou skupinu lidí – skupinu, která je součástí naší celosvětové Amnesty rodiny. A proto volám ráda.

Radka

"Pracovat v callcentru v neziskovce?" .... To byly moje první myšlenky po přečtení inzerátu..Hned mi proběhly hlavou všechny ty vytípané telefony s hláškou "nemám čas". Ty, které jsem já sama zavěšovala neznámým číslům, které mi volali. Upřímně jsem uvažovala, jestli se v tomhle oboru mám vůbec angažovat! Pravdou je, že člověk si vytváří zbytečné předsudky jen díky své vlastní nevědomosti. Vždyť děláme skvělou věc! Povídáme si s normálními lidmi, kteří mají podobné hodnoty a přesvědčení. Mluvíme s nimi o tom, co je štve a co chtějí změnit. Neformálně, kamarádsky. Mluvíme a posloucháme - o tom to přesně je! Stačí k tomu špetka "selského rozumu", radosti ze života a kus osobnosti. Vše ostatní už jde samo .. :)

Evgenia

Jsem Evgenia z Bulharska a už dva roky pracuji v týmu Péče o dárce v české pobočce Amnesty. Je to tu veselé, inspirující, rozmanité a já mám skvělý pocit, že patřím do velké rodiny. A že mám konečně smysluplnou práci, kterou nedělám protože musím, ale protože chci. Pojď k nám a přidej se k naší snaze vytvořit svět, ve kterém lidská pravá patří všem. Bez rozdílů.

Vlaďka

„Zajímáte se o lidská práva?“ je otázka, která je u nás v oddělení Péče o dárce skoro zakázaná. Stejně jako „Sledujete naše kampaně?“ a „Které z našich témat Vás v poslední době nejvíce zaujalo?“. Tyhle otázky zní jak z nějakého unisex dotazníku pro agenturu na výzkum trhu. No a já přesně s těmihle otázkami začala svůj testovací telefonát na pohovoru do Amnesty. Nedopadlo to vůbec dobře a moje snaha o úžasný uvítací hovor se díky těmhle průzkumovým otázkám rozpadla na prach. Naštěstí mi dali druhou šanci a dobrou radu – „na druhé straně je člověk, který má podobné hodnoty a přesvědčení jako ty“. Tak jsem to zkusila a napodruhé už to vyšlo. Když si na to teďka vzpomenu, je mi z toho docela veselo. Vždyť je to tak snadné! Bavit se po telefonu s lidmi, pro které jsou lidská práva stejně důležitá jako pro mě. Něžně je popostrčit k pravidelnému dárcovství. Upřímně jim poděkovat, když začnou přispívat. Tuhle práci v Amnesty jsem měla jako DPP při studiu. Všem vlastně doporučuju to samé – jděte na pohovor a zkuste si to.

Honza

„Nejsme call-centrum“ byla jedna z prvních vět, kterou jsem v Amnesty slyšel a je to pravda do posledního písmene. Rozhovory probíhají s lidmi, kteří mají zájem o ochranu lidských práv a jsou to tak rozhovory, které člověka zahřejí u srdce a zlepší mu den. Samotný finanční příspěvek pro Amnesty je pak obvykle přirozeným, ale rozhodně ne jediným výsledkem mnoha hovorů. „Nejsme call-centrum“ říkali mi a měli naprostou pravdu. Přístup k lidem je v AI úplně jiný. Spolupráce s Amnesty byla jedna z nejpřínosnějších pracovních zkušeností, kterou jsem si kdy prošel a ze které čerpám doteď. Nejen, že se člověk dostane do kolektivu nesmírně milých, tolerantních a zajímavých lidí, ale také se stane součástí celosvětového hnutí, které má reálný dopad a mění svět k lepšímu, což je pocit, který mi dával obrovskou motivaci a uspokojení, protože jsem věděl, že dělám správnou věc. V AI není žádný nápad předem odmítnutý, každá iniciativa se cení a člověk má možnost se zapojit takřka do všech oblastí činnosti Amnesty v kolektivu, který srší pozitivním přístupem a dobrou náladou, což je něco, co pro mě osobně bylo snad nejpříjemnější věcí na celé práci.

Nela

Pokud hledáš brigádu, která tě bude nejen bavit, ale hlavně naplňovat a pomůže ti rozvíjet se, jsi v týmu Péče o dárce na správné adrese. Proč chceš tuhle práci? Za prvé -má smysl. Znáš ten pocit, kdy odejdeš z brigády a řekneš si, že ti to zbytečně zabilo čas? Kdyby ty peníze fakt nebyly potřeba, tak už se tam nevrátíš? Já ne, protože jsem měla brigádu u Amnesty. Povídáš si s lidmi, kteří věří ve stejné věci a mají chuť s dnešním světem něco dělat. Za druhé: Není to nuda. Sto lidí, sto chutí a podle toho taky vypadají hovory. Žádný není stejný, ani přibližně. Kolikrát se dozvíš plno nových informací, o kterých nemáš ani ponětí. Celé to je zkrátka o hodně příjemných a zajímavých rozhovorech. A za třetí: Kolektiv! Každá práce může být nepříjemná, pokud jsou okolo tebe nepříjemní lidé. To tady ovšem nehrozí. Kancelář je plná veselých, milých a prostě skvělých lidí, které si zamiluješ a každý den se na ně budeš těšit. Přijď k nám, už se na tebe těšíme!

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...