Petice za propuštění všech osob, které byly zadrženy na základě své skutečné či vnímané sexuální orientace, zrušily všechny rozsudky u těch, kteří již byli odsouzeni, a stáhly veškerá obvinění proti nim.

President of the Arab Republic of Egypt
Abdel Fattah al-Sisi
Office of the President
Al Ittihadia Palace
Cairo
Arab Republic of Egypt


Vážený pane prezidente,

Počet osob, které byly díky své sexuální orientaci zadrženy egyptskými úřady, se zvýšil na 76, z toho minimálně 32 osob bylo odsouzeno k trestu odnětí svobody. Mezitím egyptský parlament diskutuje o novém návrhu zákona, který by v případě přijetí umožnil trestní stíhání osob majících vztah se stejným pohlavím.

Požadujeme, aby egyptské úřady okamžitě a bezpodmínečně propustily všechny osoby, které byly zadrženy na základě své skutečné či vnímané sexuální orientace, zrušily všechny rozsudky u těch, kteří již byli odsouzeni, a stáhly veškerá obvinění proti nim.

Aby okamžitě ukončily veškerá nucená anální vyšetřování zadržených, neboť představují mučení a ostatní formy špatného zacházení se zadržovanými, a nařídily rychlé, nestranné a účinné vyšetřování uvedených vyšetření, která již byla provedena.

Aby odmítly návrh zákona, který kriminalizuje „homosexualitu“, i jakoukoliv budoucí legislativu, která neuznává a nerespektuje práva každého člověka na svobodu projevu, shromažďování a rovnost před zákonem bez ohledu na svou skutečnou či domělou sexuální orientaci.

S pozdravem,


  Celé znění on-line petice v angličtině Zavřít