Petice za okamžité propuštění Alexandry Skočilenko

Prosecutor of Saint Petersburg
Melnik Viktor Dmitrievich
2/9 Pochtamtskaya street
Saint Petersburg, 190000
Russian Federation


Vážený pane státní zástupce,

obracím se na Vás s naléhavou žádostí o zastavení trestního stíhání Alexandry Skočilenko, obviněné z "šíření vědomě nepravdivých informací o použití ruských ozbrojených sil" (článek 207.3 trestního zákoníku). Je obviněna z výměny cenovek v petrohradském supermarketu za protiválečné informace, což nepředstavuje mezinárodně uznávaný trestný čin. Alexandra Skočilenko je vězeňkyní svědomí, která byla uvězněna výhradně za uplatňování svého práva na svobodu projevu.

Alexandra Skočilenko je písničkářka a umělkyně z Petrohradu. Mezinárodně známou se stala díky své práci na destigmatizaci duševních onemocnění, která pomohla mnoha lidem v Rusku i mimo něj.

Alexandra Skočilenko trpí celiakií (genetickou nesnášenlivostí lepku) a podle jejího právníka jí úřady ve vyšetřovací vazbě nadále odpírají vhodnou stravu a lékařskou péči, kterou nutně potřebuje, a nadále jí omezují přístup k balíčkům s vhodnou stravou od rodiny. Alexandra Skočilenko značně zhubla a její zdravotní stav a psychika se ve vazbě vážně zhoršily. Pokud bude konzumovat lepek, může u ní začít docházet k selhávání orgánů nebo k rozvoji onkologických a autoimunitních onemocnění. Toto zanedbávání její zdravotní péče ji vážně ohrožuje.

S ohledem na výše uvedené skutečnosti Vás naléhavě žádám:

Stáhněte všechna obvinění vedená proti Alexandře Skočilenko a zajistěte její okamžité a bezpodmínečné propuštění.

Do doby jejího propuštění zajistěte, aby byla Alexandra Skočilenko držena v podmínkách odpovídajících mezinárodním standardům, a aby měla přístup k odpovídající zdravotní péči a vhodné stravě.

S pozdravem


  Celé znění on-line petice v angličtině Zavřít