×

Text on-line petice okamžité a bezpodmínečné propuštění Tašiho Wangčuka, vězně svědomí, zadržovaného pouze z důvodu uplatňování svého práva na svobodu slova.
Chief Procurator
Yushu Zangzu Zizhizhou Renmin Jianchayuan
Qionglong Lu, Jiegu Zhen, Yushu Shi
Yushu Zangzu Zizhizhou
Qinghai 815000
People’s Republic of China


Vážený pane prokurátore,

Taši Wangčuk, vězeň svědomí, kterého v březnu 2016 zatkla policie kvůli podezření z „podněcování k separatismu“, byl nyní obžalován.

Taši Wangčuk, formálně zatčený v březnu 2016 kvůli podezření z „podněcování k separatismu“, je čínskými úřady zadržován již od 27. ledna 2016. Od září 2016 nemá žádný kontakt se svou rodinou a v průběhu policejního vyšetřování jej právníci navštívili pouze dvakrát, a to v červnu a v září 2016. Pokud bude odsouzen za „podněcování k separatismu“, hrozí mu až 15 let vězení.

Žádáme Vás o okamžité a bezpodmínečné propuštění Taši Wangčuka, vězně svědomí, zadržovaného pouze z důvodu uplatňování svého práva na svobodu slova a žádáme vás, aby Wangčukovi byl bez prodlení zajištěn během čekání na propuštění pravidelný a neomezený kontakt s jeho rodinou a právníky dle vlastního výběru, a aby byl chráněn před týráním a jiným špatným zacházením.

S pozdravem,
Zavřít