Nigérie

Zločiny, podle mezinárodního práva, zneužívání a závažná porušování lidských práv byly spáchány oběma stranami v konfliktu mezi nigerijskou armádou a ozbrojenou skupinou Boko Haram, který eskaloval v průběhu roku.

Rozšířilo se mučení i jiné špatné zacházení ze strany policie a bezpečnostních sil. Zákon kriminalizující manželství nebo občanské sdružování a veřejné projevy o náklonnosti mezi páry stejného pohlaví vstoupil v platnost.

Novinky

9.1.2017

Nigérie: 1000 dnů po únosu dívek z Chiboku musí vláda zdvojnásobit své snahy, aby je osvobodila

I tisíc dní po únosu jsou dívky stále nezvěstné. Vláda musí jednat.

6.3.2016

Shell čelí dalším žalobám za ropné skvrny v Nigérii

Amnesty International varuje investory Shellu před možnými finančními závazky společnosti vůči komunitám v Nigérii. Ropný gigant je odpovědný za rozsáhlé znečištění a devastaci životního prostředí i živobytí místních obyvatel v několika oblastech země.

11.11.2015

Delta Nigeru: Nepravdivá tvrzení společnosti Shell o znečištění ropou znovu odhalena

Tvrzení ropného gigantu Shell o vyčištění silně poničené oblasti delty Nigeru jsou očividně nepravdivé, zveřejnili ve své zprávě Amnesty International a Centrum pro životní prostředí, lidská práva a rozvoj (CEHRD).

7.10.2015

Boko Haram zůstává i přes vojenské pokroky smrtelnou hrozbou regionu

Rukou bojovníků zemřelo za poslední 4 měsíce na 1600 civilistů.

30.9.2015

Další rodiny násilně vystěhováni ze svých domovů

Další zprávy

Tyto webové stránka používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více... Díky za upozornění...