Nigérie

Zločiny, podle mezinárodního práva, zneužívání a závažná porušování lidských práv byly spáchány oběma stranami v konfliktu mezi nigerijskou armádou a ozbrojenou skupinou Boko Haram, který eskaloval v průběhu roku.

Rozšířilo se mučení i jiné špatné zacházení ze strany policie a bezpečnostních sil. Zákon kriminalizující manželství nebo občanské sdružování a veřejné projevy o náklonnosti mezi páry stejného pohlaví vstoupil v platnost.

Novinky

1.6.2018

KONFLIKT V SEVEROVÝCHODNÍ NIGÉRII

9.1.2017

Nigérie: 1000 dnů po únosu dívek z Chiboku musí vláda zdvojnásobit své snahy, aby je osvobodila

I tisíc dní po únosu jsou dívky stále nezvěstné. Vláda musí jednat.

6.3.2016

Shell čelí dalším žalobám za ropné skvrny v Nigérii

Amnesty International varuje investory Shellu před možnými finančními závazky společnosti vůči komunitám v Nigérii. Ropný gigant je odpovědný za rozsáhlé znečištění a devastaci životního prostředí i živobytí místních obyvatel v několika oblastech země.

11.11.2015

Delta Nigeru: Nepravdivá tvrzení společnosti Shell o znečištění ropou znovu odhalena

Tvrzení ropného gigantu Shell o vyčištění silně poničené oblasti delty Nigeru jsou očividně nepravdivé, zveřejnili ve své zprávě Amnesty International a Centrum pro životní prostředí, lidská práva a rozvoj (CEHRD).

7.10.2015

Boko Haram zůstává i přes vojenské pokroky smrtelnou hrozbou regionu

Rukou bojovníků zemřelo za poslední 4 měsíce na 1600 civilistů.

Další zprávy

Tyto webové stránka používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více... Díky za upozornění...