Urgentní akce

Amnesty International sleduje případy lidí, kteří jsou pronásledováni, nespravedlivě vězněni nebo v přímém ohrožení života. Petice, urgentní akce a tlak na vládní představitele vedou k jejich propuštění nebo zlepšení podmínek. Můžeme iniciovat vyšetřování v případech, které místní úřady dosud ignorovaly. Výjimkou nejsou ani situace, kdy daná země začne na náš podnět problém řešit systematicky a jeden případ tak ovlivní tisíce dalších. Každý třetí případ, na kterém Amnesty pracuje, končí úspěchem. 

Urgentní
akce

© Amnesty International

  Ekvádor
Dívka z Ekvádoru kvůli svým aktivitám na ochranu přírody čelí výhrůžkám. Zastaňte se jí podpisem petice
Více informací...

Připojit se k petici:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad o ochraně a zpracování osobních údajů Adresátům petice zasíláme pouze křestní jméno a první písmeno příjmení signatářů, bez jakýchkoliv kontaktních údajů.

Celé znění on-line petice, kterou posíláme adresátům.

Adresáti

  • Generální prokurátorka, Diana Salazar

Požadujeme

  • Nezávislé prošetření útoku proti Leonele Moncayo a její rodině.
  • Postavení odpovědných osob před spravedlivý soud.
  • Zajištění dostatečné ochrany pro dětské obránce lidských práv a klimatu.


nalezeno 475 výsledků:

  Případ publikován 27.6.2024

Argentina: LGBTI+ aktivistce hrozí až čtyři roky vězení kvůli protestnímu graffiti

Pierina Nochetti, lesbická aktivistka za lidská práva, čelí obvinění z trestného činu kvůli namalování graffiti na protest proti zmizení mladého transgender muže v argentinském městě Necochea. Hrozí jí až čtyři roky vězení. Zastaňte se jí podpisem petice.

  Případ publikován 24.6.2024

Osmi Íráncům odsouzeným ve vykonstruovaných soudních procesech hrozí trest smrti. Zastaňte se jich podpisem petice

Nejméně osm lidí má být popraveno kvůli tomu, že se v roce 2022 zúčastnili protestů „Woman Life Freedom“. Dalších devět osob bylo v zemi po vykonstruovaných a nespravedlivých procesech v nedávné době popraveno. Íránské úřady závažně porušily právo obžalovaných na spravedlivý proces. Během pobytu za mřížemi byli vězni navíc vystaveni mučení a špatnému zacházení, a to včetně bití, elektrošoků a sexuálního násilí. V souvislosti s právě probíhající vlnou poprav narůstají obavy o životy dalších nespravedlivě odsouzených lidí.

  Případ publikován 24.6.2024

Polsko: Zastavte pronásledování aktivistů*tek za práva LGBTI+ lidí

LGBTI+ lidé v Polsku čelí represím a diskriminaci. Úřady z „preventivních důvodů“ zakazují pride průvody, a pokud se mohou konat, nejsou při nich účastníci*ce dostatečně chráněni nebo čelí výhrůžkám a zastrašování. Úřady také dostatečně neřeší zločiny z nenávisti. Vyzvěte s Amnesty polské úřady, aby ukončily zastrašování a represe vůči LGBTI+ lidem a zastavily trestní stíhání za pouhou účast na pokojných shromážděních.

  Případ publikován 13.6.2024

Amnesty vyzývá vládu a parlament: Zpřísněte zbraňovou legislativu v České republice!

Když střelné zbraně skončí v nezodpovědných rukou, může to znamenat katastrofu. České zákony, které regulují získávání zbraní, jsou přesto jedny z nejmírnějších v Evropě. V ČR se za posledních patnáct let odehrály již čtyři masové střelby, a je proto nejvyšší čas, aby se zákonodárci a zákonodárkyně zabývali tím, kdo má přístup ke zbraním a za jakých podmínek. Zatím je tato debata vedena převážně směrem k deregulaci nabývání a držení zbraní. Podepište petici a pojďte to změnit!

  Případ publikován 30.5.2024

Ázerbájdžánský obránce lidských práv znovu ve vězení! Zastaňte se ho podpisem petice

Anar Mammadli je významným ázerbájdžánským obráncem lidských práv. Je zakladatelem a předsedou organizace zaměřené na nezávislé pozorování voleb v Ázerbájdžánu a spoluzakladatelem iniciativy Climate of Justice. Za své aktivity byl již jednou odsouzen k pěti letům vězení, nyní je na základě falešných obvinění znovu ve vazbě a hrozí mu až osmiletý trest.

  Případ publikován 14.5.2024

Místo propuštění z vězení dostal sedmiletý trest. Podpořte nespravedlivě uvězněného odborového předáka z Myanmaru podpisem petice.

Myanmarský odborový předák Thet Hnin Aung byl nespravedlivě odsouzen k dvouletému vězení kvůli tomu, že se snažil zlepšit pracovní podmínky dělníků. Po vypršení trestu byl místo propuštění převezen na neznámé místo a v nepřítomnosti odsouzen k dalšímu trestu – sedmi letům vězení s nucenými pracemi. Nikdo by neměl být souzen za pokojné lidskoprávní aktivity. Podepište petici na jeho podporu.

  Případ publikován 1.5.2024

Amnesty vyzývá senátorky a senátory: Hlasujte pro nápravu definice znásilnění!

Po více než třech letech kampaně Chce to souhlas jsme jen krůček od nové definice znásilnění v České republice. Zákon prošel s neočekávanou podporou Poslaneckou sněmovnou. Dostane se mu stejné podpory i v Senátu?

  Případ publikován 29.4.2024

Uznávaný čínský právník a jeho žena jsou nespravedlivě ve vězení. Podpořte je podpisem petice

Prominentní právník v oblasti lidských práv Jü Wen-šeng a jeho manželka Sü Jen byli zadrženi v dubnu 2023 cestou na setkání s delegací Evropské unie. Oba jsou obviněni z podvracení státní moci a hrozí jim dlouhé tresty vězení i mučení. Zastaňte se jich podpisem petice.

  Případ publikován 22.4.2024

Mladý umělec ve vězení kvůli graffiti kritizujícímu prezidenta. Pomůžete?

Rached Tamboura (28) je umělec a student kaligrafie na Tuniské univerzitě. Policie ho zadržela v červenci 2023 kvůli sérii graffiti kreseb kritizujících prezidenta Kaíse Saída. Kvůli svým uměleckým aktivitám byl obviněn z urážky prezidenta a odsouzen k dvouletému trestu vězení.

  Případ publikován 2.4.2024

Represe v Saúdské Arábii na vzestupu. K trestu smrti vás můžou odsoudit i za příspěvky na sociálních sítích

Přestože Saúdská Arábie v posledních letech usilovně pracuje na zlepšení svého obrazu doma i ve světě, jsou tamní obránci lidských práv, pokojní aktivisté a novináři stále svévolně zadržováni, odsuzováni k dlouhým rokům za mřížemi, bičování, zákazům cestování a někteří z nich i k trestu smrti.

12345648

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...