Urgentní akce
Amnesty International sleduje případy lidí, kteří jsou pronásledováni, nespravedlivě vězněni nebo v přímém ohrožení života. Petice, urgentní akce a tlak na vládní představitele vedou k jejich propuštění nebo zlepšení podmínek. Můžeme iniciovat vyšetřování v případech, které místní úřady dosud ignorovaly. Výjimkou nejsou ani situace, kdy daná země začne na náš podnět problém řešit systematicky a jeden případ tak ovlivní tisíce dalších. Každý třetí případ, na kterém Amnesty pracuje, končí úspěchem.
akce
© Amnesty International
Ekvádor
Dívka z Ekvádoru kvůli svým aktivitám na ochranu přírody čelí výhrůžkám. Zastaňte se jí podpisem petice
Více informací...
akce
akce
nalezeno 480 výsledků:
Případ publikován 10.3.2021
Student nespravedlivě obviněn z terorismu. Pomozte mu podpisem petice
Student a výzkumný pracovník Ahmed Samir Santawy byl v únoru pět dní držen na neznámém místě. Během vyšetřování byl při výslechu bit do hlavy a břicha příslušníky bezpečnostních složek a musel mít zavázané oči.
Případ publikován 26.2.2021
Thajsko: Protestující studenti nespravedlivě obviněni z velezrady. Pomůžete?
Stovkám pokojných demonstrantů v Thajsku včetně studentů, nebo dokonce dětí hrozí roky ve vězení, některým až doživotní tresty za účast na prodemokratických demonstracích.
Případ publikován 23.2.2021
Ujgurskou lékařku poslal čínský soud na dvacet let do vězení. Pomůžete?
Ujgurská lékařka Gulšan Abbasová byla v březnu 2019 v tajném soudním procesu odsouzena k dvaceti letům vězení.
Případ publikován 22.2.2021
Uvězněné kazašské rodině hrozí mučení, podpořte je podpisem petice a e-mailem velvyslanci
Weilina Muhataiová a její dva synové, Muheyati Haliyoula a Parisati Haliyoula jsou od srpna 2020 nezvěstní. Nejspíš se nachází v převýchovném táboře, kde jim hrozí mučení.
Případ publikován 18.2.2021
Řekněte českým zákonodárcům: Sex bez souhlasu je znásilnění
V České republice je policii každoročně ohlášeno přibližně 600 případů znásilnění. Případy znásilnění, které se dostanou k policii, však představují jen velmi malou výseč skutečného počtu znásilnění.
Případ publikován 15.2.2021
Spisovatelka a matka tří dětí ve vězení kvůli obraně práv žen. Nenechme to tak!
Nassima al-Sadahová je šíitská spisovatelka, obránkyně lidských práv v Saúdské Arábii a matka tří dětí. Kvůli své pokojné obraně ženských práv skončila ve vězení.
Případ publikován 4.2.2021
Vietnam: Facebook musí přestat pomáhat vládě s cenzurou
Facebook napomáhá vietnamským úřadům umlčet kritiky režimu prostřednictvím blokování účtů a příspěvků uživatelů.
Případ publikován 2.2.2021
Propusťte Navalného! Petice za svobodu opozičníka, kterého se bojí i Putin
Ruského opozičního aktivistu Alexeje Navalného zadržela policie na moskevském letišti bezprostředně po návratu z Německa, kde se od srpna loňského roku léčil z otravy novičokem. O den později mu byla soudem nařízena třicetidenní vazba. Dne 2. února moskevský soud poslal Navalného na tři a půl roku do vězení.
Případ publikován 1.2.2021
MÍRUMILOVNÁ DEMONSTRACE NENÍ ZLOČIN!
Během posledních dvou let proběhly v Polsku tisíce demonstrací, které napomohly zpomalit nebo zastavit destruktivní právní změny. Vrcholem byly nedávné protesty proti zpřísnění potratového zákona, kvůli kterému došlo téměř k úplnému zákazu potratů v Polsku.
Případ publikován 11.1.2021
Bangladéš přesouvá rohingské uprchlíky na odlehlý ostrov - zastavme to!
Bangladéšské úřady v prosinci 2020 přesunuly na šestnáct set příslušníků rohingské menšiny na odlehlý ostrov Bhasan Čár (Bhasan Char) v Bengálském zálivu.