Urgentní akce

Amnesty International sleduje případy lidí, kteří jsou pronásledováni, nespravedlivě vězněni nebo v přímém ohrožení života. Petice, urgentní akce a tlak na vládní představitele vedou k jejich propuštění nebo zlepšení podmínek. Můžeme iniciovat vyšetřování v případech, které místní úřady dosud ignorovaly. Výjimkou nejsou ani situace, kdy daná země začne na náš podnět problém řešit systematicky a jeden případ tak ovlivní tisíce dalších. Každý třetí případ, na kterém Amnesty pracuje, končí úspěchem. 

nalezeno 380 výsledků:

  Případ publikován 8.3.2016

Help Release Tibetan Blogger Druklo from Prison!

A young Tibetan writer and blogger, Druklo, was sentenced to three years imprisonment. He has been of interest to the Chinese authorities since 2010 when he began working for the political rights of minorities.

  Případ publikován 4.3.2016

Humanitární krize v Řecku paralyzuje EU

Tisíce uprchlíků, žadatelů o azyl a migrantů jsou uvězněny v Řecku ve strašných podmínkách bez přístupu k pomoci a ochraně, a to v důsledku svévolného a diskriminačního uzavírání hranic na trase západního Balkánu. S příchodem dalších tisíců lidí se humanitární situace bude stále zhoršovat, pokud země EU nezačnou urychleně přijímat uprchlíky z Řecka.

  Případ publikován 15.2.2016

Čína/Thajsko: Novinář unesen z Thajska zpět do Číny

Sin Li, čínský novinář, zmizel 11. ledna v Thajsku a je zřejmě zadržován v Číně. V říjnu 2015 uprchl nejprve do Indie, kde však nedostal azyl. Poté plánoval zažádat o status uprchlíka v Thajsku, kde naposledy mluvil se svou přítelkyní mimo území Číny. Úřady se o něj v Číně zajímaly jako o informátora, Li pod nátlakem učiněnou nabídku přijal. Později přijatou počáteční spolupráci a další kontakty s čínskou bezpečností odmítl a ze země uprchl.

  Případ publikován 15.2.2016

China/Thailand: Establish The Whereabouts of Chinese Journalist Kidnapped from Thailand

Chinese journalist Li Xin went missing in Thailand on 11 January and is believed to be detained in China. In October 2015, Li Xin first fled to India, after being threatened by Chinese officials who pressured him to inform against his colleagues and friends. Li Xin initially cooperated, but after he realized he was placing himself and his family in danger, he fled to India in order to evade imprisonment. After being denied asylum in India, he travelled to Thailand where he planned to secure refugee status. Li Xin last made contact with his partner on 3 February, although his whereabouts remain unknown.

  Případ publikován 28.1.2016

Guatemala: Ochránce lidských práv čelí děsivým výhružkám

Rafael Maldonado z guatemalského Centra pro ekologickou, společenskou a právní akci obdržel v poslední době řadu zastrašujících zpráv. Nejaktuálnější výhrůžky směřovaly přímo proti němu a měly ho zastrašit tak, aby pozastavil aktivistickou činnost. Jeho organizace se v poslední době angažuje v případech těžebních společností produkujících palmový olej v Guatemale.

  Případ publikován 28.1.2016

Guatemala: Human Rights Defender repeatedly threatened

Rafael Maldonado, Legal Director for the Guatemalan Centre for Environmental, Social and Legal Action (Centro de Acción Legal, Ambiental y Social de Guatemala, CALAS), recently received a series of intimidating messages via Twitter. These threats were directed against his human rights activities, and were meant to intimidate and suspend his work. His organization has recently been involved in the litigation cases of mining operations and palm oil producers in Guatemala.

  Případ publikován 30.11.2015

Blogger i se svou asistentkou ve vazbě za blogování

Blogger Nguyen Huu Vinh a jeho asistentka Nguyen Thi Minh Thuy jsou ve Vietnamu drženi ve vazbě bez soudního řízení od května 2014. Obvinění jsou za „zneužívání demokratické svobody“ na politických blozích. Rodina a právník Nguyena Huu Vinha mají po jeho návštěvě v říjnu obavy o jeho zdraví kvůli podmínkám, ve kterých je držen.

  Případ publikován 30.11.2015

Blogger and his assistant in detention without trial

Vietnamese blogger Nguyen Huu Vinh and his assistant Nguyen Thi Minh Thuy have been held in custody without trial since May 2014. The duration of the detention has exceeded the legally permitted period of time. They were accused of "abusing democratic freedoms" on political blogs. Nguyen Huu Vinh's family and lawyer are concerned with his health because of the bad condition in which he is being held.

  Případ publikován 4.11.2015

Russia: Shop Assistant facing trial for criticizing government

Yekaterina Vologzheninova stood trial on October 27th before court for the first time due to alleged "hatred and inciting hatred against Russia and against the Russians fighting in the east of Ukraine". The allegations are based on her posts criticizing the Russian government on social media. She criticized the Russian annexation of the Crimea and Russia's involvement in the conflict in Donbass, eastern Ukraine.

  Případ publikován 4.11.2015

Rusko: Před soudem za kritiku vlády na sociálních sítích

Jekatěrina Vologženinová stanula 27. října poprvé před soudem kvůli údajné „nenávisti a podněcování nenávisti proti Rusku a proti Rusům bojujícím na východě Ukrajiny“. Obvinění jsou založena na jejích příspěvcích na sociálních sítích. Kritizovala jimi ruskou anexi Krymu a zapojení Ruska do konfliktu v Donbasu na východě Ukrajiny.

117181920212223242526272839

Art For Amnesty - obrazy k prodeji

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...