Urgentní akce

Amnesty International sleduje případy lidí, kteří jsou pronásledováni, nespravedlivě vězněni nebo v přímém ohrožení života. Petice, urgentní akce a tlak na vládní představitele vedou k jejich propuštění nebo zlepšení podmínek. Můžeme iniciovat vyšetřování v případech, které místní úřady dosud ignorovaly. Výjimkou nejsou ani situace, kdy daná země začne na náš podnět problém řešit systematicky a jeden případ tak ovlivní tisíce dalších. Každý třetí případ, na kterém Amnesty pracuje, končí úspěchem. 

Urgentní
akce

© Amnesty International

  Ekvádor
Dívka z Ekvádoru kvůli svým aktivitám na ochranu přírody čelí výhrůžkám. Zastaňte se jí podpisem petice
Více informací...

Připojit se k petici:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad o ochraně a zpracování osobních údajů Adresátům petice zasíláme pouze křestní jméno a první písmeno příjmení signatářů, bez jakýchkoliv kontaktních údajů.

Celé znění on-line petice, kterou posíláme adresátům.

Adresáti

  • Generální prokurátorka, Diana Salazar

Požadujeme

  • Nezávislé prošetření útoku proti Leonele Moncayo a její rodině.
  • Postavení odpovědných osob před spravedlivý soud.
  • Zajištění dostatečné ochrany pro dětské obránce lidských práv a klimatu.


nalezeno 471 výsledků:

  Případ publikován 14.1.2019

Ázerbájdžán: Dalších sedm let nespravedlivě ve vězení? Děkuji, nechci!

Mehman Husejnov je známý novinář a bloger z Ázerbájdžánu, ve svých článcích se často věnoval údajné korupci vysokých státních úředníků. V roce 2017 ho soud v Baku nespravedlivě odsoudil ke dvěma letům vězení. Tři měsíce před vypršením novinářova trestu vznesly ázerbájdžánské orgány proti Husejnovovi další obvinění.

  Případ publikován 28.11.2018

Google nesmí ustoupit požadavkům Číny!

V roce 2010 slíbil Google, největší internetový vyhledávač na světě, že nebude podporovat čínskou cenzuru internetu. V srpnu 2018 se však ukázalo, že se společnost Google připravuje na porušení svého slibu.

  Případ publikován 22.11.2018

Křesťanka obviněná z rouhání v ohrožení

Asia Bibiová je pracovnice na farmě a křesťanka. V roce 2010 ji obvinili z rouhání a odsoudili k trestu smrti. Navzdory tomu, že ji Nejvyšší soud zprostil viny, pákistánská vláda vyhověla rozčileným davům. Znemožnila Asii opustit zemi a nařídila Nejvyššímu soudu, aby přezkoumal své rozhodnutí. Navíc není jasné, zda je nyní na svobodě pod policejním odhledem či zůstává nadále ve vězení.

  Případ publikován 23.10.2018

Egyptský bloger ve vězení za urážku soudnictví

Alaa Abdel Fattah, známý egyptský bloger a politický aktivista, byl v minulosti opakovaně zadržen za veřejné projevy proti tamním diktátorským režimům. Od roku 2015 si odpykává pětiletý trest kvůli údajnému vyvolávání demonstrace v roce 2013 a za příspěvky na Twitteru. Tam se vyjádřil o egyptských soudech jako o neobjektivních institucích. Případ Alaa Abdel Fattaha si "adoptovala" brněnská skupina Amnesty International, která se intenzivně snaží o jeho propuštění.

  Případ publikován 13.10.2018

Saúdská Arábie: Vyšetřete smrt novináře!

Minulý týden vešel novinář Chášakdží na konzulát Saúdské Arábie v Turecku. Tam zmizel a od té doby ho nikdo neviděl. Svět se musí dozvědět, co se Džamálu Chášakdžímu stalo. A abychom toho docílili, potřebujeme Vaši podporu.

  Případ publikován 2.10.2018

OVDOVĚLÁ ŽENA S HENDIKEPEM BOJUJE ZA DŮSTOJNÝ ŽIVOT OSTATNÍCH

„Já jsem Gulzar. Přijde mi normální, že se nestydím za svůj hendikep a motivuju i ostatní lidi s tělesným postižením, aby se nebáli požadovat podmínky pro důstojnou práci a život. Ne každý to ale u nás v Kyrgyzstánu chápe a podporuje...” Gulzar Dujšenová v roce 2002 ochrnula na dolní část těla kvůli dopravní nehodě způsobené opilým řidičem. Rok na to nečekaně zemřel její manžel, a tak se rázem stala jedinou opatrovnicí svých dvou malých dětí. Nikdy to ale nevzdala. Začala se setkávat s dalšími lidmi se zdravotním postižením, kteří pořádali akce v hlavním městě Biškeku. Uvědomili si, že se musí každý den potýkat s bariérami v zaměstnáních, dopravě, pořád někoho žádat o pomoc, snášet neochotu zdravotního personálu při běžných vyšetřeních - zkrátka často vysilující a trapné situace. Gulzar se to snaží změnit tak, aby se lidé s hendikepem aspoň postupně dočkali rovnoprávnosti a nezávislosti: Setkává se se státními úředníky, organizuje školení pro řidiče autobusů nebo pořádá různé akce prostřednictvím sociálních sítí. Sama ale stále řeší ty nejzákladnější problémy - třeba překážky na cestě ke svým vchodovým dveřím. Ale hlavně každý den čelí diskriminaci ve společnosti, kde se od žen neočekává, že budou vystupovat se svými názory a lidé se zdravotním postižením jsou označováni za "invalidy." Ženy a dívky v Kyrgyzstánu stále čelí diskriminaci - kvůli pohlaví obecně, navíc když žijí s nějakým hendikepem. Na jejich stav se často nahlíží jako na nemoc. „Nejdůležitější je přístup obyčejných lidí. Když uvidí, jak se lidé s postižením snaží třeba běžně pracovat a být tak nezávislí na cizí pomoci, pohled se změní a tím se změní i podmínky,” věří dál odhodlaná Gulzar. Změnit přístup ale musí i stát - podpořit Gulzar a její boj za změnu.

  Případ publikován 8.8.2018

Írán: Pomozme Nasrín Sotudíové, uvězněné za obhajování práv žen

V souvislosti se svou rolí právničky hájící ženy, které pokojně protestovaly proti povinnému nošení hidžábů, čelí obvinění mimo jiné z „šíření propagandy proti systému“. Amnesty ji považuje za vězenkyni svědomí.

  Případ publikován 31.7.2018

Ukrajina: Postavme se za aktivistku Vitalinu Kovalovou

Na Ukrajině dochází k útokům proti LGBT aktivistům.

  Případ publikován 19.7.2018

Petice za přijetí opatření proti násilí na ženách

Vyzýváme Parlament ČR k bezodkladnému přijetí „Úmluvy Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí“

  Případ publikován 2.7.2018

Sleduj mistrovství světa ve fotbale a fandi týmu odvážných, kteří zápasí o lidská práva na speciálním stadionu!

Ojub Titijev, Andrej Rudomacha a Igor Nagavkin - tři odvážní čekají na vaši podporu.

11617181920212223242526272848

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...