Urgentní akce

Amnesty International sleduje případy lidí, kteří jsou pronásledováni, nespravedlivě vězněni nebo v přímém ohrožení života. Petice, urgentní akce a tlak na vládní představitele vedou k jejich propuštění nebo zlepšení podmínek. Můžeme iniciovat vyšetřování v případech, které místní úřady dosud ignorovaly. Výjimkou nejsou ani situace, kdy daná země začne na náš podnět problém řešit systematicky a jeden případ tak ovlivní tisíce dalších. Každý třetí případ, na kterém Amnesty pracuje, končí úspěchem. 

Urgentní
akce

© Amnesty International

  Ekvádor
Dívka z Ekvádoru kvůli svým aktivitám na ochranu přírody čelí výhrůžkám. Zastaňte se jí podpisem petice
Více informací...

Připojit se k petici:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad o ochraně a zpracování osobních údajů Adresátům petice zasíláme pouze křestní jméno a první písmeno příjmení signatářů, bez jakýchkoliv kontaktních údajů.

Celé znění on-line petice, kterou posíláme adresátům.

Adresáti

  • Generální prokurátorka, Diana Salazar

Požadujeme

  • Nezávislé prošetření útoku proti Leonele Moncayo a její rodině.
  • Postavení odpovědných osob před spravedlivý soud.
  • Zajištění dostatečné ochrany pro dětské obránce lidských práv a klimatu.


nalezeno 471 výsledků:

  Případ publikován 16.5.2018

Nuceně provdaná a znásilněná súdánská dívka odsouzena k trestu smrti za zabití v sebeobraně

19letá Noura Hussein Hamad Daoudová byla 10. května odsouzena k smrti za zabití svého manžela v sebeobraně poté, co se ji pokusil už podruhé znásilnit. Centrální trestní soud v súdánském městě Omburdam shledal 29. dubna dívku vinnou z vraždy manžela Abdulrahmana Mohameda Hammada.

  Případ publikován 10.5.2018

Propusťte Atenu Daemíovou

Jmenuji se Atena, je mi 30 let a před dvěma lety mě odsoudili k 7 letům vězení za to, že jsem si dovolila postavit za práva jiných.

  Případ publikován 10.5.2018

Propusťe Wu-kana

Říkají mi Tufu a většinu svého života jsem zasvětil obraně lidských práv, za což si odpykávám 8 let vězení. Podle čínského soudu jsem se totiž dopustil „podrývání státní moci“.

  Případ publikován 25.4.2018

Nikaragua: Nepotlačujte demonstranty!

Nikaragujské úřady v minulých dnech násilně potlačily demonstrace v celé zemi, čímž porušily právo demonstrujících na svobodu projevu a svobodu shromažďování. Od 18. dubna po zásazích zemřelo 28 lidí včetně studentů.

  Případ publikován 12.4.2018

Turecko: Propusťte studenty obviněné za protiválečné protesty!

Tři istanbulské soudy poslaly do vazby deset studentů Bosporské univerzity za “propagandu ve prospěch teroristické organizace.” Dalších sedm bylo propuštěno na kauci. 19. března se studenti účastnili nenásilného protestu proti tureckým vojenským operacím v Afrínu v severní Sýrii. Požadujeme jejich okamžité a bezpodmínečné propuštění.

  Případ publikován 21.3.2018

Kuba: Propusťte vězně svědomí Cardeta!

Eduardo Cardet je lídrem prodemokratického hnutí Křesťanské hnutí za svobodu (Movimiento Cristiano Liberación, MCL). V současné době odpykává trest ve výši 3 let za kritiku kubánské vlády. Jde o vězně svědomí, který musí být okamžitě a bezpodmínečně propuštěn.

  Případ publikován 12.3.2018

Zastavme detenci a obchodování s uprchlíky a migranty v Libyi

Mučení, držení v detenci, vykořisťování a znásilňování je pro mnohé uprchlíky a migranty v Libyi každodenní otřesnou realitou. Nicméně místo toho, aby toto týrání ukončila, pomáhá Evropa Libyi v tomto pekle lidi zadržovat.

  Případ publikován 22.2.2018

Zastánce školní výuky v tibetštině už dva roky ve vazbě

Taši Wangčuk, vězeň svědomí, kterého v lednu 2016 zatkla policie kvůli podezření z „podněcování k separatismu“, je stále ve vazbě bez jakéhokoli přístupu ke své rodině. V soudním řízení, které se konalo v lednu 2018, nedošlo k vydání rozsudku. A tak Taši nadále čelí trestu až 15 let vězení.

  Případ publikován 7.2.2018

Propusťte aktivistu Ojuba Titijeva!

Dne 9. ledna policie svévolně zatkla čečenského obránce lidských práv Ojuba Titijeva. Byl držen v izolaci několik hodin a zůstává ve vazbě kvůli křivému obvinění z držení drog. Pokud by byl odsouzen, mohl by čelit až deseti letům vězení. Je vězněm svědomí a musí být okamžitě a bezpodmínečně propuštěn.

  Případ publikován 2.2.2018

Mladé studentce hrozí deportace do Afghánistánu - země, kterou nikdy ani nenavštívila

Osmnáctiletá studentka afghánského původu Taibeh Abbasiová je v bezprostředním ohrožení deportace do Afghánistánu, země, ve které nikdy nebyla. Navzdory rostoucímu počtu civilních obětí v zemi, je Kábul podle Norska bezpečným místem pro návrat. V případě deportace do válkou rozpolceného Afghánistánu by byla Taibeh Abbasiová vystavena riziku vážného porušování lidských práv.

11718192021222324252627282948

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...