Urgentní akce

Amnesty International sleduje případy lidí, kteří jsou pronásledováni, nespravedlivě vězněni nebo v přímém ohrožení života. Petice, urgentní akce a tlak na vládní představitele vedou k jejich propuštění nebo zlepšení podmínek. Můžeme iniciovat vyšetřování v případech, které místní úřady dosud ignorovaly. Výjimkou nejsou ani situace, kdy daná země začne na náš podnět problém řešit systematicky a jeden případ tak ovlivní tisíce dalších. Každý třetí případ, na kterém Amnesty pracuje, končí úspěchem. 

Urgentní
akce

© Amnesty International

  Ekvádor
Dívka z Ekvádoru kvůli svým aktivitám na ochranu přírody čelí výhrůžkám. Zastaňte se jí podpisem petice
Více informací...

Připojit se k petici:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad o ochraně a zpracování osobních údajů Adresátům petice zasíláme pouze křestní jméno a první písmeno příjmení signatářů, bez jakýchkoliv kontaktních údajů.

Celé znění on-line petice, kterou posíláme adresátům.

Adresáti

  • Generální prokurátorka, Diana Salazar

Požadujeme

  • Nezávislé prošetření útoku proti Leonele Moncayo a její rodině.
  • Postavení odpovědných osob před spravedlivý soud.
  • Zajištění dostatečné ochrany pro dětské obránce lidských práv a klimatu.


nalezeno 470 výsledků:

  Případ publikován 22.6.2017

OBAVY O ZDRAVÍ PASTORA ODSOUZENÉHO NA DOŽIVOTÍ V PRACOVNÍM TÁBOŘE

Lim Hyeon-soo, odsouzený k doživotnímu vězení s těžkou prací v Severní Koreji, trpí řadou zdravotních problémů, včetně podvýživy, vysokého krevního tlaku, artritidy a žaludečních potíží, jež se u něj rozvinuly jako vedlejší účinek léku, který mu nebyl řádně podáván. Lim Hyeon-soo byl zadržen severokorejskými úřady údajně kvůli „spiknutí se záměrem svrhnout vládu“.

  Případ publikován 22.6.2017

AKTIVISTÉ ZADRŽENI Z DŮVODU PRŮZKUMU V TOVÁRNĚ NA OBUV

Tři aktivisté bojující za dodržování zaměstnaneckých práv, kteří prováděli tajná šetření pracovních podmínek v továrnách na výrobu obuvi Huajian, byli koncem května úřady v Ganzhou v provincii Jiangxi odvedeni pryč z továrny. Státní média oznámila, že jsou zadrženi a vyšetřováni. Tyto továrny dodávají mimo jiné i produkty pro značku Ivanky Trumpové.

  Případ publikován 19.6.2017

Červen 2017: Návrh zákona zaměřený na nevládní organizace musí být zastaven

13. června 2017 byl v maďarském parlamentu schválen zákon týkající se financování nevládních organizací. V případě, kdy neziskovka přijme větší než zákonem daný obnos, může být považována za „nositele zahraničních zájmů“. V případě, že uvedený zákon podepíše i prezident, bude se jednat o další represivní krok vůči maďarské občanské společnosti. Zákon se může stát nástrojem vedoucím k diskreditaci a zastrašování nevládních organizací, což povede k omezení jejich schopnosti bránit lidská práva a poskytovat cenné služby lidem žijícím v Maďarsku.

  Případ publikován 8.6.2017

Okamžitě propusťte šéfa pobočky Amnesty International Turecko

Taner Kiliç, šéf pobočky Amnesty International Turecko, byl 6. června zadržen spolu s dalšími 22 právníky a je bez jakýchkoliv důvěryhodných a přípustných důkazů podezírán z toho, že patří k hnutí Fethullaha Gülena, kterého viní turecké orgány za pokus o puč.

  Případ publikován 1.6.2017

Myslíte si, že by Česká republika mohla v současné uprchlické krizi pomoci více než je 12ti lidem? Napište vzkaz české vládě.

Napište vzkaz české vládě, jak a proč by to podle Vás měla udělat a my ho společně s dalšími předáme českým politikům.

  Případ publikován 10.5.2017

Uprchlíci v Řecku ve velkém nebezpečí

Přes tisíc uprchlíků a migrantů žije ve třech táborech v části Athén Elliniko, které jsou téměř neobyvatelné a nebezpečné. Ženám a dívkám hrozí sexuální násilí a genderově motivované násilí. Úřady jim musí neodkladně zajistit adekvátní náhradní ubytování a posléze projednat uzavření těchto táborů.

  Případ publikován 4.5.2017

Mučený íránský aktivista

Íránský vězeň svědomí a ochránce lidských práv Arash Sadeghi je mučen íránskou revoluční gardou, která navíc blokuje jeho přístup k urgentní lékařské péči. Trpí dýchacími obtížemi a žaludečními vředy, které mu brání normálně jíst.

  Případ publikován 24.4.2017

VYHROŽOVÁNÍ NOVINÁŘŮM KVŮLI ZPRÁVÁM O ÚNOSECH

Zaměstnanci ruských novin Novaja Gazeta a jejich spolupracovníci se stali cílem výhrůžek po tom, co noviny uveřejnily zprávy o únosech a mučení gayů v Čečensku.

  Případ publikován 6.4.2017

Žádáme spravedlnost pro oběti konfliktu v Sýrii a jejich rodiny

Úterní chemický útok (4. 4. 2017), který zasáhl město Chán Šajchún v Idlíbu, zabil více než 70 lidí a stovky dalších zranil. Ačkoli ruské i syrské úřady tvrdí, že za útok nenesou odpovědnost, je nutné, aby byl vyšetřen a aby byli ti, kteří ho spáchali, předvedeni před soud. Od roku 2013 bylo vládními silami a ozbrojenými skupinami spácháno několik chemických útoků a dosud za ně nebyl nikdo potrestán.

  Případ publikován 5.4.2017

Propusťte kubánskou obránkyni lidských práv z domácího vězení!

Dva dny po smrti Fidela Castra v listopadu 2016 byli zatčeni čtyři členové a členky jedné rodiny - obránců lidských práv v městě Holguín v jihovýchodní části Kuby. Sourozenci, kteří drželi od 7. března hladovku, byli 2. dubna podmínečně propuštěni. Jejich matka Maydolis Leyva Portellesová, která je dočasně v domácím vězení, však zůstává vězeňkyní svědomí a musí být okamžitě a bezpodmínečně osvobozena. Kubánská komise pro lidská práva a národní smíření, která působí na Kubě a je státem neuznávanou neziskovou organizací, zaznamenala v roce 2016 průměrně 827 politicky motivovaných zadržení měsíčně.

12021222324252627282930313247

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...