Urgentní akce

Amnesty International sleduje případy lidí, kteří jsou pronásledováni, nespravedlivě vězněni nebo v přímém ohrožení života. Petice, urgentní akce a tlak na vládní představitele vedou k jejich propuštění nebo zlepšení podmínek. Můžeme iniciovat vyšetřování v případech, které místní úřady dosud ignorovaly. Výjimkou nejsou ani situace, kdy daná země začne na náš podnět problém řešit systematicky a jeden případ tak ovlivní tisíce dalších. Každý třetí případ, na kterém Amnesty pracuje, končí úspěchem. 

Urgentní
akce

© Amnesty International

  Ekvádor
Dívka z Ekvádoru kvůli svým aktivitám na ochranu přírody čelí výhrůžkám. Zastaňte se jí podpisem petice
Více informací...

Připojit se k petici:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad o ochraně a zpracování osobních údajů Adresátům petice zasíláme pouze křestní jméno a první písmeno příjmení signatářů, bez jakýchkoliv kontaktních údajů.

Celé znění on-line petice, kterou posíláme adresátům.

Adresáti

  • Generální prokurátorka, Diana Salazar

Požadujeme

  • Nezávislé prošetření útoku proti Leonele Moncayo a její rodině.
  • Postavení odpovědných osob před spravedlivý soud.
  • Zajištění dostatečné ochrany pro dětské obránce lidských práv a klimatu.


nalezeno 468 výsledků:

  Případ publikován 21.3.2017

Poskytněte íránskému filmaři nutnou zdravotní péči!

Uvězněný íránský filmař Keywan Karimi nutně potřebuje odbornou lékařskou péči. Lékaři v teheránském vězení Evin mu po četných případech vykašlávání krve diagnostikovali zánět průdušek a plicní infekci a rozhodli, že potřebuje okamžitou léčbu mimo věznici. I přesto vězeňská správa odmítá jeho převoz do nemocnice.

  Případ publikován 28.2.2017

Zastánce výuky v tibetštině obžalován

Taši Wangčuk, vězeň svědomí, kterého v březnu 2016 zatkla policie kvůli podezření z „podněcování k separatismu“, byl nyní obžalován.

  Případ publikován 22.2.2017

Tři ochránci lidských práv drženi v izolaci

V lednu byli během deseti dnů nesouvisle zatčeni tři vietnamští ochránci lidských práv a nyní jsou drženi v izolaci v předběžné vyšetřovací vazbě. Bez přístupu ke svým právníkům jsou vystaveni riziku mučení a jiného špatného zacházení.

  Případ publikován 18.1.2017

UPRCHLÍCI A MIGRANTI MRZNOUCÍ V SRBSKU

Více než tisíc uprchlíků a migrantů je srbskými úřady vystaveno nehumánním životním podmínkám a nemocem. Srbské autority totiž selhávají v zajištění ubytování, základních potravin a zdravotní péče. Migranti a uprchlíci jsou tak nuceni přežívat extrémních zimních teplotách pomocí rozdělávání ohňů v opuštěných skladištích v Bělehradu.

  Případ publikován 12.1.2017

Uprchlíci mrznou. Přesuňme je z řeckých ostrovů.

Uprchlíci jsou vystaveni nebezpečí umrznutí na řeckých ostrovech kvůli mrazivému počasí a nehumánní politice EU.

  Případ publikován 1.1.2017

Česká vláda a celá Evropská unie musí ukázat lidskost

V současnosti čelíme největší uprchlické krizi od druhé světové války. Miliony lidí prchají před bombardováním a chemickými zbraněmi v Sýrii, mučením a zotročováním v Eritrei, před násilím ve svých domovech.

  Případ publikován 16.12.2016

Podpořte bezpečnou evakuaci civilistů z Aleppa

Amnesty apeluje na ministra zahraničí Zaorálka, aby podpořil bezpečnou evakuaci civilistů z Aleppa. OSN mluví o válečných zločinech.

  Případ publikován 18.11.2016

Pomozte osvobodit přátele Petra Jaška ze súdánského vězení!

NOVINKA 26. 2.: Petr Jašek byl dne 26. 2: propuštěn. Děkujeme všem za podporu! Stále však požadujeme propuštění Hassana A. Kodiho a Kbdulmona Abdumawla. Petr Jašek, Hassan A.Kodi, Kuwa Šámál a Abdulmonem Abdumawla jsou souzeni v hlavním městě Súdánu Chartúmu. Súdánská národní bezpečnostní a zpravodajská služba (NISS) zadržela tyto čtyři vězně svědomí v prosinci 2015 a obvinila je z nenásilného uplatňování práva na svobodu projevu, shromažďování a náboženství.

  Případ publikován 14.11.2016

Vůdce národa Evenků v ohrožení

Sergej Nikiforov je vůdce domorodého národa Evenků v Rusku a ochránce environmentálních práv. Byl odsouzen ke čtyřem letům ve vězení za odpor proti projektu na těžbu zlata v Amurském regionu na ruském Dálném východě, a to po nespravedlivém soudním procesu.

  Případ publikován 14.11.2016

Tatarský aktivista z Krymu v ohrožení!

Rafis Kašapov, tatarský aktivista a hlasitý kritik vlády, byl odsouzen ke třem letům vězení za obvinění z „podněcování nenávisti“ kvůli kritice aktivit ruské vlády vůči Ukrajině na sociální síti VKontaktě.

12122232425262728293031323347

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...