Urgentní akce

Amnesty International sleduje případy lidí, kteří jsou pronásledováni, nespravedlivě vězněni nebo v přímém ohrožení života. Petice, urgentní akce a tlak na vládní představitele vedou k jejich propuštění nebo zlepšení podmínek. Můžeme iniciovat vyšetřování v případech, které místní úřady dosud ignorovaly. Výjimkou nejsou ani situace, kdy daná země začne na náš podnět problém řešit systematicky a jeden případ tak ovlivní tisíce dalších. Každý třetí případ, na kterém Amnesty pracuje, končí úspěchem. 

Urgentní
akce

© JUAN CARLOS CISNEROS/AFP via Getty Images

  Peru
Při protivládních protestech zemřely v Peru desítky lidí. Pomůžete?
Více informací...

Připojit se k petici:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad o ochraně a zpracování osobních údajů Adresátům petice zasíláme pouze křestní jméno a první písmeno příjmení signatářů, bez jakýchkoliv kontaktních údajů.

Celé znění on-line petice, kterou posíláme adresátům.

Adresáti

  • Prezidentka, Dina Ercilia Boluarte Zegarra

Požadujeme

  • Okamžité zastavení používání nepřiměřeného násilí proti protestujícím.
  • Nezávislé a důkladné prošetření všech obvinění z porušování lidských práv během protestů.


nalezeno 424 výsledků:

  Případ publikován 30.11.2015

Blogger i se svou asistentkou ve vazbě za blogování

Blogger Nguyen Huu Vinh a jeho asistentka Nguyen Thi Minh Thuy jsou ve Vietnamu drženi ve vazbě bez soudního řízení od května 2014. Obvinění jsou za „zneužívání demokratické svobody“ na politických blozích. Rodina a právník Nguyena Huu Vinha mají po jeho návštěvě v říjnu obavy o jeho zdraví kvůli podmínkám, ve kterých je držen.

  Případ publikován 30.11.2015

Blogger and his assistant in detention without trial

Vietnamese blogger Nguyen Huu Vinh and his assistant Nguyen Thi Minh Thuy have been held in custody without trial since May 2014. The duration of the detention has exceeded the legally permitted period of time. They were accused of "abusing democratic freedoms" on political blogs. Nguyen Huu Vinh's family and lawyer are concerned with his health because of the bad condition in which he is being held.

  Případ publikován 4.11.2015

Rusko: Před soudem za kritiku vlády na sociálních sítích

Jekatěrina Vologženinová stanula 27. října poprvé před soudem kvůli údajné „nenávisti a podněcování nenávisti proti Rusku a proti Rusům bojujícím na východě Ukrajiny“. Obvinění jsou založena na jejích příspěvcích na sociálních sítích. Kritizovala jimi ruskou anexi Krymu a zapojení Ruska do konfliktu v Donbasu na východě Ukrajiny.

  Případ publikován 4.11.2015

Russia: Shop Assistant facing trial for criticizing government

Yekaterina Vologzheninova stood trial on October 27th before court for the first time due to alleged "hatred and inciting hatred against Russia and against the Russians fighting in the east of Ukraine". The allegations are based on her posts criticizing the Russian government on social media. She criticized the Russian annexation of the Crimea and Russia's involvement in the conflict in Donbass, eastern Ukraine.

  Případ publikován 30.10.2015

Za sex se stejným pohlavím půjde student do vězení

V Tunisku odsoudil studenta, známého pod přezdívkou "Marwan", k ročnímu vězení kvůli homosexuálnímu styku. Přiznání studenta získaly úřady výhružkami a za použití fyzického násilí. Policie navíc donutila Marwana podstoupit anální vyšetření, aby prokázala provozování homosexuálních praktik. Marwan se odvolal a čeká na verdikt soudu.

  Případ publikován 30.10.2015

Students facing imprisonment for homosexual acts

A 22-year-old Tunisian student known by the nickname "Marwan" was sentenced to prison for his engagement in same-sex sexual relations. Local police forced Marwan to undergo anal examinations for proof of homosexual practices. Marwan appealed and is awaiting a court verdict. He was released on a bail of 500 Dinar (247 USD) on November 5th.

  Případ publikován 15.10.2015

Costas: Zbit za to, že miluje

Řecko-pákistánský homosexuální pár byl v srpnu 2014 brutálně zbit. Muži seděli na lavičce na náměstí v centru Athén, když je napadla skupina mužů v černém. Costas vypověděl, že na ně nejprve hodili kýbl se špinavou vodou, a potom je víc než deset minut bili a kopali. Násilníci potom vysypali na Costu odpadkový koš a natřikrát mu zlomili nohu, což si vyžádalo okamžitou lékařskou pomoc a dlouhou rekonvalescenci. Podezřelé dodnes nikdo neodhalil a nikdo zatím nebyl potrestán.

  Případ publikován 15.10.2015

Dívky z Burkina Faso

Marii otec pod pohrůžkou smrti nutí provdat se za sedmdesátiletého muže. Její čtyři sestry jsou rovněž nuceny k manželství. Maria strávila tři dny s dalšími „manželkami“, poté utekla. Byla na útěku tři dny (ušla 169 kilometrů) a dostala se do úkrytu pro mladé dívky. Maria je jen jednou z mnoha dívek v Burkině Faso, které hrozí předčasné a vynucené manželství.

  Případ publikován 15.10.2015

Waleed Abu Al-Khair: Právník, ne terorista

Waleed Abu Al-Khair je obviněn z porušování kybernetického zákona kvůli nenásilnému využívání práva na svobodu slova a online aktivismu. Už mnohokrát ho zbili a týrali. Je to proslulý bojovník za lidská práva a právník vězněného bloggera a vězně svědomí Raífa Badawího.

  Případ publikován 15.10.2015

Zunar: Tweetování není zločin

Zunar v současné době drží smutný rekord v počtu obvinění z porušení pobuřovacího zákona. Žaloba proti Zunarovi, politickému satirikovi, ilustruje zasahování do svobody slova v Malajsii prostřednictvím zákona o pobuřování z roku 1948. V nedávné době byly za nezvyklých okolností přijaty dodatky. Podle nich lze uložit tvrdé tresty (například vězení od tří do dvaceti let) těm, kdo vyjadřují nesouhlas s vládou, což je rozšířeno i na kritiku prostřednictvím moderních technologií. Zunar v současné době drží smutný rekord v počtu obvinění z porušení pobuřovacího zákona. Čelí devíti paralelním obviněním, která se týkají jeho deseti tweetů z února letošního roku. Zaměřují se na kritiku soudnictví po odsouzení vůdce opozice Anwara Ibrahima, který Zunar považuje za vykonstruovaný, politicky motivovaný akt.

12122232425262728293031323343

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...