Urgentní akce

Amnesty International sleduje případy lidí, kteří jsou pronásledováni, nespravedlivě vězněni nebo v přímém ohrožení života. Petice, urgentní akce a tlak na vládní představitele vedou k jejich propuštění nebo zlepšení podmínek. Můžeme iniciovat vyšetřování v případech, které místní úřady dosud ignorovaly. Výjimkou nejsou ani situace, kdy daná země začne na náš podnět problém řešit systematicky a jeden případ tak ovlivní tisíce dalších. Každý třetí případ, na kterém Amnesty pracuje, končí úspěchem. 

Urgentní
akce

© Amnesty International

  Ekvádor
Dívka z Ekvádoru kvůli svým aktivitám na ochranu přírody čelí výhrůžkám. Zastaňte se jí podpisem petice
Více informací...

Připojit se k petici:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad o ochraně a zpracování osobních údajů Adresátům petice zasíláme pouze křestní jméno a první písmeno příjmení signatářů, bez jakýchkoliv kontaktních údajů.

Celé znění on-line petice, kterou posíláme adresátům.

Adresáti

  • Generální prokurátorka, Diana Salazar

Požadujeme

  • Nezávislé prošetření útoku proti Leonele Moncayo a její rodině.
  • Postavení odpovědných osob před spravedlivý soud.
  • Zajištění dostatečné ochrany pro dětské obránce lidských práv a klimatu.


nalezeno 468 výsledků:

  Případ publikován 21.9.2016

Kanada: Domorodí obyvatelé Peace River Valley

Peace River Valley (Údolí řeky míru) v severovýchodní Britské Kolumbii v Kanadě je jednou z mála oblastí v regionu, která byla do značné míry zachována v původním stavu z hlediska přírodních zdrojů. Dane-Zaa, Cree, Métis a ostatní domorodí obyvatelé jsou na údolí závislí zejména kvůli rybolovu, sběru lesních plodů, posvátné medicíně a speciálním obřadům. Jejich předkové jsou v této zemi pohřbeni. Přehrada s objemem 8 miliard metrů kubických, známá jako Site C, by měla zaplavit více než 80 kilometrů Údolí řeky míru a více než 20 kilometrů přítoků. Výsledná 9330 hektarů velká nádrž by tak zaplavila stovky kulturních a historických památek, včetně hrobů. Federální a provinční vlády umožnily začít s výstavbou navzdory tomu, že legálnost vybudování přehrady zatím stále řeší soudy.

  Případ publikován 21.9.2016

Edward: Hrdina, ne zrádce

Informátor Edward Snowden 5. června 2013 poskytl novináři dokumenty americké tajné služby. Snowden byl přesvědčený, že by lidé měli znát pravdu o masivním globálním sledovacím systému, který se používal bez jejich vědomí.

  Případ publikován 8.9.2016

Pomozte osvobodit studenta obviněného za hraní hry "Pokemon GO" v ruském chrámu

Ruslan Sokolovsky, 21letý student práv a dobře známý blogger z Jekatěrinburgu (Rusko), je momentálně v domácím vězení a hrozí mu až 5leté vězení kvůli zveřejnění videa, kde hraje v kostele hru Pokémon Go. Je vězněm svědomí.

  Případ publikován 6.9.2016

Výzva australské vládě k ukončení týrání uprchlíků a migrantů na Nauru

Vinou australské vlády je 1200 mužů, žen a dětí, kteří hledali azyl v Austrálii, nuceno žít v příšerných podmínkách na ostrovním státě Nauru. Výzkumníci Amnesty International tyto podmínky popsali jako „vězení pod širým nebem.“

  Případ publikován 8.8.2016

První otevřený homosexuál zvolený za člena venezuelského parlamentu a LGBT+ aktivista musí být propuštěn

Rosmit Mantilla, venezuelský aktivista za práva LGBT+ komunity a první otevřený homosexuál zvolený za člena venezuelského parlamentu, by již neměl strávit ani jediný další den za mřížemi. Po dobu dvou let je držen v předsoudní vazbě národní zpravodajské služby.

  Případ publikován 3.8.2016

Turecko: Těžce vydobytá práva nelze jen tak vzít

Panuje odůvodněný strach o lidská práva a svobody v Turecku následkem tvrdých vládních zákroků, které následovaly po nepovedeném pokusu o převrat ze dne 15. července 2016. Řekněte prezidentovi Erdoganovi, že těžce získaná práva a svobody nelze odebrat a ignorovat, a to ani při výjimečném stavu.

  Případ publikován 28.7.2016

Aktivistům Amnesty International hrozí 5 let vězení za nahlášení mučení

Tři lidskoprávní aktivisté čelí až pětiletému trestu odnětí svobody a pokutě ve výši až 300 000 bahtů (přes 8 tisíc amerických dolarů) za zdokumentování mučení v Thajsku. 26. července 2016 proti nim bylo vzneseno obvinění za "počítačovou kriminalitu" a “protizákonné hanobení”. Bývalý předseda správní rady Amnesty International Thajsko Somchai Homla-or, současná předsedkyně SR AI Thajsko Porpen Khongkachonkiet a Anchana Heemminová ze skupiny Duay Jai, čelí obvinění z protizákonného hanobení a spáchání počítačového zločinu. Proč? Zdokumentovali a zveřejnili online zprávu o mučení, které provádí královská armáda a policie v provinciích na thajských jižních hranicích.

  Případ publikován 8.7.2016

Čína: Zatýkání za připomínání masakru na náměstí Nebeského klidu

Další dva aktivisty zadržely čínské úřady při propagování pálenky baijiu s etiketou připomínající 4. červen 1989. Celkem jedenáct aktivistů je nyní zadrženo v souvislosti s 27. výročím zákroku na náměstí Tiananmen. Hrozí jim mučení a další formy špatného zacházení.

  Případ publikován 13.6.2016

Osm uživatelů Facebooku čeká v Thajsku vojenský soud

Osm lidí spojených se satirickou komunitní stránkou na Facebooku obvinili 28. dubna v Thajsku z pobuřování a počítačové trestné činnosti. Na 3. července je plánováno konání vojenského soudu. Dva ze zadržených čelí i obvinění z urážky monarchie.

  Případ publikován 9.6.2016

Ne v mém telefonu!

Demokratická republika Kongo (DRC) vyprodukuje nejméně 50% světového kobaltu, který je součástí řady typů baterií do mobilů, tabletů, laptopů, fotoaparátů a dalších přenosných elektronických zařízení. V tamních dolech těží surovinu i sedmileté děti. Nadnárodní společnosti musí přiijmout zodpovědnost za těžbu surovin, ze kterých jsou vyráběny jejich výrobky, a to v celém svém procesu včetně konkrétních kroků ke zlepšení pracovních podmínek lidí, kteří pracují v jejich dodavatelských řetězcích.

12324252627282930313233343547

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...