Urgentní akce

Amnesty International sleduje případy lidí, kteří jsou pronásledováni, nespravedlivě vězněni nebo v přímém ohrožení života. Petice, urgentní akce a tlak na vládní představitele vedou k jejich propuštění nebo zlepšení podmínek. Můžeme iniciovat vyšetřování v případech, které místní úřady dosud ignorovaly. Výjimkou nejsou ani situace, kdy daná země začne na náš podnět problém řešit systematicky a jeden případ tak ovlivní tisíce dalších. Každý třetí případ, na kterém Amnesty pracuje, končí úspěchem. 

Urgentní
akce

© Getty/SOPA Images

  Rusko
Kritik režimu Vladimira Putina a ruské vojenské agrese na Ukrajině odsouzen k 25 letům vězení. Pomůžete?
Více informací...

Připojit se k petici:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad o ochraně a zpracování osobních údajů Adresátům petice zasíláme pouze křestní jméno a první písmeno příjmení signatářů, bez jakýchkoliv kontaktních údajů.

Celé znění on-line petice, kterou posíláme adresátům.

Adresáti

  • Generální prokurátor, Krasnov Igor Viktorovich

Požadujeme

  • Okamžité a bezpodmínečné propuštění Vladimir Kara-Murzy


nalezeno 467 výsledků:

  Případ publikován 15.2.2016

Čína/Thajsko: Novinář unesen z Thajska zpět do Číny

Sin Li, čínský novinář, zmizel 11. ledna v Thajsku a je zřejmě zadržován v Číně. V říjnu 2015 uprchl nejprve do Indie, kde však nedostal azyl. Poté plánoval zažádat o status uprchlíka v Thajsku, kde naposledy mluvil se svou přítelkyní mimo území Číny. Úřady se o něj v Číně zajímaly jako o informátora, Li pod nátlakem učiněnou nabídku přijal. Později přijatou počáteční spolupráci a další kontakty s čínskou bezpečností odmítl a ze země uprchl.

  Případ publikován 15.2.2016

China/Thailand: Establish The Whereabouts of Chinese Journalist Kidnapped from Thailand

Chinese journalist Li Xin went missing in Thailand on 11 January and is believed to be detained in China. In October 2015, Li Xin first fled to India, after being threatened by Chinese officials who pressured him to inform against his colleagues and friends. Li Xin initially cooperated, but after he realized he was placing himself and his family in danger, he fled to India in order to evade imprisonment. After being denied asylum in India, he travelled to Thailand where he planned to secure refugee status. Li Xin last made contact with his partner on 3 February, although his whereabouts remain unknown.

  Případ publikován 28.1.2016

Guatemala: Ochránce lidských práv čelí děsivým výhružkám

Rafael Maldonado z guatemalského Centra pro ekologickou, společenskou a právní akci obdržel v poslední době řadu zastrašujících zpráv. Nejaktuálnější výhrůžky směřovaly přímo proti němu a měly ho zastrašit tak, aby pozastavil aktivistickou činnost. Jeho organizace se v poslední době angažuje v případech těžebních společností produkujících palmový olej v Guatemale.

  Případ publikován 28.1.2016

Guatemala: Human Rights Defender repeatedly threatened

Rafael Maldonado, Legal Director for the Guatemalan Centre for Environmental, Social and Legal Action (Centro de Acción Legal, Ambiental y Social de Guatemala, CALAS), recently received a series of intimidating messages via Twitter. These threats were directed against his human rights activities, and were meant to intimidate and suspend his work. His organization has recently been involved in the litigation cases of mining operations and palm oil producers in Guatemala.

  Případ publikován 30.11.2015

Blogger i se svou asistentkou ve vazbě za blogování

Blogger Nguyen Huu Vinh a jeho asistentka Nguyen Thi Minh Thuy jsou ve Vietnamu drženi ve vazbě bez soudního řízení od května 2014. Obvinění jsou za „zneužívání demokratické svobody“ na politických blozích. Rodina a právník Nguyena Huu Vinha mají po jeho návštěvě v říjnu obavy o jeho zdraví kvůli podmínkám, ve kterých je držen.

  Případ publikován 30.11.2015

Blogger and his assistant in detention without trial

Vietnamese blogger Nguyen Huu Vinh and his assistant Nguyen Thi Minh Thuy have been held in custody without trial since May 2014. The duration of the detention has exceeded the legally permitted period of time. They were accused of "abusing democratic freedoms" on political blogs. Nguyen Huu Vinh's family and lawyer are concerned with his health because of the bad condition in which he is being held.

  Případ publikován 4.11.2015

Rusko: Před soudem za kritiku vlády na sociálních sítích

Jekatěrina Vologženinová stanula 27. října poprvé před soudem kvůli údajné „nenávisti a podněcování nenávisti proti Rusku a proti Rusům bojujícím na východě Ukrajiny“. Obvinění jsou založena na jejích příspěvcích na sociálních sítích. Kritizovala jimi ruskou anexi Krymu a zapojení Ruska do konfliktu v Donbasu na východě Ukrajiny.

  Případ publikován 4.11.2015

Russia: Shop Assistant facing trial for criticizing government

Yekaterina Vologzheninova stood trial on October 27th before court for the first time due to alleged "hatred and inciting hatred against Russia and against the Russians fighting in the east of Ukraine". The allegations are based on her posts criticizing the Russian government on social media. She criticized the Russian annexation of the Crimea and Russia's involvement in the conflict in Donbass, eastern Ukraine.

  Případ publikován 30.10.2015

Za sex se stejným pohlavím půjde student do vězení

V Tunisku odsoudil studenta, známého pod přezdívkou "Marwan", k ročnímu vězení kvůli homosexuálnímu styku. Přiznání studenta získaly úřady výhružkami a za použití fyzického násilí. Policie navíc donutila Marwana podstoupit anální vyšetření, aby prokázala provozování homosexuálních praktik. Marwan se odvolal a čeká na verdikt soudu.

  Případ publikován 30.10.2015

Students facing imprisonment for homosexual acts

A 22-year-old Tunisian student known by the nickname "Marwan" was sentenced to prison for his engagement in same-sex sexual relations. Local police forced Marwan to undergo anal examinations for proof of homosexual practices. Marwan appealed and is awaiting a court verdict. He was released on a bail of 500 Dinar (247 USD) on November 5th.

12526272829303132333435363747

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...