Urgentní akce

Amnesty International sleduje případy lidí, kteří jsou pronásledováni, nespravedlivě vězněni nebo v přímém ohrožení života. Petice, urgentní akce a tlak na vládní představitele vedou k jejich propuštění nebo zlepšení podmínek. Můžeme iniciovat vyšetřování v případech, které místní úřady dosud ignorovaly. Výjimkou nejsou ani situace, kdy daná země začne na náš podnět problém řešit systematicky a jeden případ tak ovlivní tisíce dalších. Každý třetí případ, na kterém Amnesty pracuje, končí úspěchem. 

nalezeno 372 výsledků:

  Případ publikován 2.12.2013

Three Russian Activists Detained After Peaceful Demonstration

Following a peaceful protest demonstration on Moscow Bolotnaya Square, which took place in May 2012, on the eve of the inauguration of President Putin, 3 men were arrested. Amnesty International considers all three activists to be prisoners of conscience, detained solely for peacefully exercising their right to peaceful assembly and association.

  Případ publikován 29.11.2013

Členové Výboru příbuzných zadržených a zmizelých v Hondurasu jsou v ohrožení života!

Výbor příbuzných zadržených a zmizelých v Hondurasu (COFADEH) je velmi důležitou lidskoprávní organizací v zemi. Jeho členům bylo kvůli aktivitám opakovaně vyhrožováno, jsou sledováni a bezdůvodně napadáni. Amnesty International je přesvědčena, že k útokům a zastrašování dochází právě kvůli lidskoprávním aktivitám členů výboru.

  Případ publikován 29.11.2013

Relatives of the Detained and Disappeared Harassed in Honduras

Members of COFADEH, the Committee of Relatives of the Detained and Disappeared in Honduras, are being harassed in Honduras. Members of the group have been monitored and unjustifiably attacked. COFADEH, originally founded in the 1980's, has always been threatened, but the instances of violence and discrimination against its members has increased in the last few years. Amnesty International believes these actions are occurring because of their actions on behalf of the detained and missing.

  Případ publikován 21.11.2013

Vyzvěte vládu, aby podpořila dodržování lidských práv na sportovních akcích!

Na mezinárodních sportovních akcích musí být respektována lidská práva nejen sportovců, ale i návštěvníků. Výzvu s takovým požadavkem iniciovalo finské Ministerstvo kultury a sportu a k Finsku se poté připojilo 23 z 28 členských zemí EU. Česká republika však odmítla. Podle premiéra Jiřího Rusnoka jde o politiku, která do sportu nepatří. Výzva má přitom vést především k tomu, aby se lidé mohli sportovních událostí účastnit beze strachu z porušování svých práv. Například v Rusku cizincům za otevřené projevy homosexuality hrozí peněžité tresty nebo vyhoštění.

  Případ publikován 20.11.2013

Odepřela účast ve válce s Irákem. Nyní těhotné hrozí odebrání dítěte po porodu

Kimberly Riverová si odpykává trest za dezerci z americké armády. Když sloužila v Iráku, rozhodla se, že se z morálních důvodů nechce nadále válečného konfliktu účastnit. Armádu pak bez povolení opustila během dovolené. Riverová je těhotná a žádá o snížení délky trestu. Amnesty International ji považuje za vězeňkyni svědomí, protože byla odsouzena kvůli uplatnění práva na odepření účasti ve válce z přesvědčení.

  Případ publikován 15.11.2013

Skupina 13 opozičních aktivistů z Bahrajnu vězněna po protivládních protestech!

Víc než 2,5 roku už je v Bahrajnu ve vězení třináct opozičních aktivistů. Zúčastnili se protivládních protestů v únoru a březnu 2011. Všichni byli odsouzeni po nespravedlivém soudním procesu a někteří byli mučeni. Amnesty International je považuje za vězně svědomí zadržené jen za pokojné vyjadřování názorů a aktivismus.

  Případ publikován 15.11.2013

Kambodžanka nespravedlivě odsouzena k tříletému vězení!

Yorm Bophová byla v prosinci 2012 nespravedlivě odsouzena k tříletému vězení za „plánování násilí za nepolehčujících okolností“. Amnesty International Yorm Bophovou považuje za vězenkyni svědomí, kterou úřady zadržují pouze v souvislosti s její pokojnou aktivistickou činností, v rámci níž obhajuje právo na bydlení a svobodu projevu komunity žijící u jezera Boeung Kak v Phnompenhu, hlavním městě Kambodži.

  Případ publikován 15.11.2013

13 Bahraini Opposition Activists are Imprisoned for Peaceful Protests

13 peaceful anti-government protestors in Bahrain have been unjustly imprisoned for the last 2.5 years. They were arrested in the middle of the night, not allowed to see their families or contact their lawyers, and many were tortured before their trials. Amnesty International considers them prisoners of conscience, detained only for the peaceful expression of their views and activism.

  Případ publikován 15.11.2013

Cambodian unjustly sentenced to three years in prison!

Yorm Bopha was sentenced in December 2012 to three years in prison after being accused of planning an assault on two men suspected of theft. Bopha is a activist living at Boeung Kak lake in Phnom Penh, the capital of Cambodia, where she defends the people's right to housing and freedom of expression. Amnesty International sees Bopha as a prisoner of conscience, detained by the authorities in connection with her peaceful activist activities.

  Případ publikován 6.11.2013

Homosexuálové v Bělorusku čelí diskriminaci a násilí!

Ihar Cichanjuk byl v lednu 2013 po neúspěšném pokusu o registraci nevládní organizace na podporu LGBTI komunity Human Rights Centre Lambda vyšetřován policií, zbit a bylo mu vyhrožováno. Za útok nebyl nikdo potrestán. Amnesty International je přesvědčena, že odmítnutí registrovat neziskovou organizaci a následné násilí vůči němu proběhlo pouze kvůli jeho odlišné sexuální orientaci.

1272829303132333435363738

Art For Amnesty - obrazy k prodeji

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...