Urgentní akce

Amnesty International sleduje případy lidí, kteří jsou pronásledováni, nespravedlivě vězněni nebo v přímém ohrožení života. Petice, urgentní akce a tlak na vládní představitele vedou k jejich propuštění nebo zlepšení podmínek. Můžeme iniciovat vyšetřování v případech, které místní úřady dosud ignorovaly. Výjimkou nejsou ani situace, kdy daná země začne na náš podnět problém řešit systematicky a jeden případ tak ovlivní tisíce dalších. Každý třetí případ, na kterém Amnesty pracuje, končí úspěchem. 

Urgentní
akce

© Getty/SOPA Images

  Rusko
Kritik režimu Vladimira Putina a ruské vojenské agrese na Ukrajině odsouzen k 25 letům vězení. Pomůžete?
Více informací...

Připojit se k petici:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad o ochraně a zpracování osobních údajů Adresátům petice zasíláme pouze křestní jméno a první písmeno příjmení signatářů, bez jakýchkoliv kontaktních údajů.

Celé znění on-line petice, kterou posíláme adresátům.

Adresáti

  • Generální prokurátor, Krasnov Igor Viktorovich

Požadujeme

  • Okamžité a bezpodmínečné propuštění Vladimir Kara-Murzy


nalezeno 455 výsledků:

  Případ publikován 10.8.2015

Ukrainian filmmaker and ecologist unjustly accused of terrorism and face life imprisonment

Film director Oleg Sentsov was sentenced to 20 years for allegedly setting up a terrorist group and organizing terrorist acts. Aleksandr Kolchenko, an ecologist and anti-fascist activist was sentenced to 10 years in prison after an unfair trial by a military court in Russia. Both are Ukrainian citizens, and are accused of "terrorism", which stems from their criticism of the Russian occupation of Crimea.

  Případ publikován 23.6.2015

Irsko: 14 let vězení za potrat

V roce 2012 byla těhotná. Lékaři jí řekli, že její těžce poškozený plod nemá šanci na přežití. Podle irského zákona ale přesto nemohla podstoupit umělé přerušení těhotenství.

  Případ publikován 11.6.2015

Vietnam: 16 let za mřížemi za politický blog

Vietnamec Tran Huynh Duy Thuce sedí už šestý rok ve vězení za to, že na svém blogu volal po politické reformě a zlepšení lidských práv. Zatkli ho a po nespravedlivém soudním procesu odsoudili na 16 let. Amnesty International ho považuje za vězně svědomí vězněného jen za uplatňování svého práva na svobodu projevu. Společně s 35 vietnamskými i mezinárodními organizacemi volá po jeho okamžitém propuštění.

  Případ publikován 11.6.2015

Vietnam:16 years behind bars for political blog

Vietnamese citizen Tran Huynh Duy Thuc has been sitting for six years in prison for his blog calling for political reform and respect for human rights. He was imprisoned after an unfair trial in which he had been sentenced to 16 years. Amnesty International considers him a prisoner of conscience imprisoned just for exercising his right to freedom of expression. International organizations call for his immediate release along with other 35 Vietnamese political prisoners.

  Případ publikován 5.6.2015

Víte, jak často u nás dochází ke znásilnění? Tušíte, kolik pachatelů je za svůj čin potrestáno?

Každá pátá žena se stala obětí nebezpečného pronásledování, každá třetí žena v EU má osobní zkušenost s fyzickým či sexuálním násilím, každá druhá žena byla vystavena některé z forem sexuálního obtěžování. V celém světě je násilí na ženách tak rozsáhlý problém, že lze hovořit o epidemii. Rada Evropy proto vyzývá členské státy k přijetí úmluvy, která zajistí společný standard v boji proti různým formám násilí na ženách a žádá zavedení konkrétních opatření pro prevenci násilí, ochranu obětí a efektivní stíhání pachatelů. ČR patří k posledním státům Evropské unie, které úmluvu dosud nepodepsaly.

  Případ publikován 28.5.2015

Tibetský mnich je zadržovaný v Číně bez obvinění!

Tibetský mnich Čhöphel Dawa byl zadržen 28. března a od té doby o něm nejsou dostupné žádné informace. Není známo, kde je držen, či jaká obvinění proti němu byla vznesena. Hrozí mu riziko mučení a špatného zacházení.

  Případ publikován 28.5.2015

Tibetan monk detained in China without charge!

Tibetan monk Choephel Dawa was detained on March 28 and there has been no known information about him since then. The location where Dawa is detained and the charges against him are unknown. He faces a risk of torture and maltreatment.

  Případ publikován 20.4.2015

Rovný přístup ke vzdělání pro všechny!

Romským dětem v České republice se příliš často nedostává stejného vzdělání jako jiným dětem. Kvůli své odlišnosti zažívají šikanu, jsou oddělovány od ostatních žáků, a dokonce umisťovány do škol pro děti s lehkým mentálním postižením. Znamená to, že nemůžou naplnit svůj potenciál a vybudovat lepší budoucnost pro sebe, své rodiny a celou společnost.

  Případ publikován 20.4.2015

Zastavme utrpení a umírání lidí na evropských hranicích!

Každým rokem jsou miliony lidí po celém světě nuceny opustit své domovy v důsledku válečných konfliktů, pronásledování či chudoby. Pouze malá část z nich hledá útočiště a možnost lepšího života v zemích Evropské unie. Ve státech EU však roste odhodlání nepustit tyto lidi za své hranice. V průběhu několika posledních let byly k tomuto účelu vybudovány zdi, skutečné i neviditelné, které ještě zvýšily riziko pro ty, kteří jsou v natolik zoufalé situaci, že se přesto vydají na velmi nebezpečnou cestu do Evropy. Každým rokem umírají při pokusu dosáhnout evropských břehů stovky lidí. Nespočet dalších je násilně navrácen zpět - za hranice EU nebo uvízne v sousedních zemích, ve kterých nejsou dodržována jejich práva. Stránka kampaně SOS Europe

  Případ publikován 19.4.2015

Ujgurský aktivista Tohti odsouzen na doživotí za podporu práv menšin

23. září 2014 byl čínskými úřady na doživotí odsouzen aktivista za práva ujgurské menšiny Ilham Tohti. Ten dlouhodobě bojoval proti utlačování ze strany pekingské vlády, která v osmimilionové oblasti na severozápadě Číny zakazuje praktikovat islám. Tvrdí přitom, že se tak snaží zabránit separatistickým snahám v oblasti. V průběhu rok a půl trvajícího etnického napětí už zemřely stovky lidí. Tohti byl zastáncem svobodného dialogu zúčastněných stran. Obvinění ze separatismu popřel a proti verdiktu se odvolal.

12728293031323334353637383946

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...