Urgentní akce

Amnesty International sleduje případy lidí, kteří jsou pronásledováni, nespravedlivě vězněni nebo v přímém ohrožení života. Petice, urgentní akce a tlak na vládní představitele vedou k jejich propuštění nebo zlepšení podmínek. Můžeme iniciovat vyšetřování v případech, které místní úřady dosud ignorovaly. Výjimkou nejsou ani situace, kdy daná země začne na náš podnět problém řešit systematicky a jeden případ tak ovlivní tisíce dalších. Každý třetí případ, na kterém Amnesty pracuje, končí úspěchem. 

Urgentní
akce

© Getty/SOPA Images

  Rusko
Kritik režimu Vladimira Putina a ruské vojenské agrese na Ukrajině odsouzen k 25 letům vězení. Pomůžete?
Více informací...

Připojit se k petici:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad o ochraně a zpracování osobních údajů Adresátům petice zasíláme pouze křestní jméno a první písmeno příjmení signatářů, bez jakýchkoliv kontaktních údajů.

Celé znění on-line petice, kterou posíláme adresátům.

Adresáti

  • Generální prokurátor, Krasnov Igor Viktorovich

Požadujeme

  • Okamžité a bezpodmínečné propuštění Vladimir Kara-Murzy


nalezeno 467 výsledků:

  Případ publikován 14.10.2015

Yecenia Armentová: Bita, dušena a znásilňována, dokud nepodala ,,přiznání”

Yecenia byla uvězněna a mučena, aby podepsala doznání, že si objednala vraždu svého manžela, což podle svých slov nespáchala. Zatímco vezla příbuzné na letiště v Culiacánu, policisté zastavili její auto a přinutili ji vystoupit. Zavázali jí oči a odvezli pryč. Svázali ji, pověsili za nohy, bili ji, znásilnili a vyhrožovali jí smrtí jejích dvou dětí. “Chtěla jsem, aby mě konečně zastřelili, aby to skončilo”, vypráví Yecenia. Po téměř patnáctihodinovém mučení jí začali vyhrožovat, že přivedou její děti a udělají jim totéž. V ten moment přistoupila na jejich požadavek a podepsala přiznání.

  Případ publikován 7.10.2015

Vězni v Rusku odpírají lékařské ošetření

Amur Chakulov čeká na odvolání proti trestu 20 let ve vězení. Drží ho ve vězení v Nalčiku, hlavním městě Kabardinsko-balkarské republiky v Ruské federaci. Trpí chronickým onemocněním ledvin a nedostává potřebnou zdravotní péči. Jeho život je v ohrožení!

  Případ publikován 7.10.2015

Prisoner in Russia denied medical treatment

Amur Khakulov is currently awaiting an appeal hearing against a 20 year prison sentence. He is in the pre-trial detention centre SIZO-1 in Nalchik, Kabardino-Balkaria Republic, south of Russia. He is suffering from a chronic kidney disease and is being denied appropriate medical treatment. His life is at risk.

  Případ publikován 30.9.2015

Spojené arabské emiráty: Aktivisté kritizovali vládu. Teď je mučí ve vězení

Devět mužů ze Spojených arabských emirátů kritizovalo vládu a prosazovalo demokratické reformy. Byli mezi nimi obhájci lidských práv, učitelé, studenti nebo soudce. Teď je mučí ve vězení. Všichni byli odsouzeni 2. července 2013 v rámci série masových procesů v Abú Zabí proti kritikům vlády a uznáni vinnými z údajného „založení organizace s cílem sesadit vládu“.

  Případ publikován 30.9.2015

UAE: Activists tortured in prison for criticizing the government

Nine men from the United Arab Emirates were convicted on July 2nd, 2013 for criticizing the government and promoting democratic reforms. Among them were human rights defenders, teachers, students and judges. The conviction was a part of a series of mass processes in Abu Dhabi against critics of the government. All of them were found guilty of allegedly "establishing an organization with the aim to unseat the government."

  Případ publikován 23.9.2015

Brazílie: Další mrtví po raziích v chudinských čtvrtích Ria

Civilní i armádní policie pokračují ve společných operacích v chudinských čtvrtích Rio de Janeira. Policisté brání řádnému vyšetření případů zabitých a zraněných civilistů. Počet mrtvých v posledních letech stoupá a pohybuje se v řádech tisíců.

  Případ publikován 23.9.2015

Brazil: At least two civilians died after police operations in the slums of Rio

Civil and military police continue their joint operations in the slums of Rio de Janeiro. Police officers refuse to conduct proper investigations for cases in which civilians were shot dead or gravely injured. The number of deaths and injuries caused by police operations in Rio has been rising towards hundreds of thousands in recent years.

  Případ publikován 9.9.2015

Přes 12 let vězení za umění a aktivismus!

Íránskou dívku Atenu Farghadaniovou odsoudili k více než dvanácti letům vězení za její uměleckou práci a poklidný aktivismus. Měla jen dvacet dní na odvolání. Nyní je konečně volná.

  Případ publikován 9.9.2015

Over 12 years in prison for art and activism!

Iranian prisoner of conscience and painter Atena Farghadani was sentenced and imprisoned for over twelve years for her artistic work and peaceful activities. She is now critically ill as a result of her hunger strike as protest against her detention.

  Případ publikován 26.8.2015

Ázerbájdžánští obránci lidských práv dostali vysoké tresty za kritiku vlády

Ázerbájdžánská lidskoprávní aktivistka a ředitelka Institutu pro mír a demokracii Lejla Junusová a její manžel Arif Junus byli odsouzeni k 8,5 a 7 letům vězení. Oba byli souzeni za údajný podvod a další trestné činy. Lejla před svým zatčením dokumentovala způsob, jakým ázerbájdžánské úřady zachází s politickými vězni. Arif je historik a politický aktivista. Oba otevřeně kritizovali ázerbájdžánskou vládu a poukazovali na omezování svobody slova v zemi. Amnesty považuje Lejlu i Arifa za vězně svědomí, uvězněné jenom kvůli jejich lidskoprávním aktivitám. Požadujeme jejich okamžité a bezpodmínečné propuštění.

12728293031323334353637383947

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...