Urgentní akce

Amnesty International sleduje případy lidí, kteří jsou pronásledováni, nespravedlivě vězněni nebo v přímém ohrožení života. Petice, urgentní akce a tlak na vládní představitele vedou k jejich propuštění nebo zlepšení podmínek. Můžeme iniciovat vyšetřování v případech, které místní úřady dosud ignorovaly. Výjimkou nejsou ani situace, kdy daná země začne na náš podnět problém řešit systematicky a jeden případ tak ovlivní tisíce dalších. Každý třetí případ, na kterém Amnesty pracuje, končí úspěchem. 

Urgentní
akce

© Amnesty International

  Ekvádor
Dívka z Ekvádoru kvůli svým aktivitám na ochranu přírody čelí výhrůžkám. Zastaňte se jí podpisem petice
Více informací...

Připojit se k petici:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad o ochraně a zpracování osobních údajů Adresátům petice zasíláme pouze křestní jméno a první písmeno příjmení signatářů, bez jakýchkoliv kontaktních údajů.

Celé znění on-line petice, kterou posíláme adresátům.

Adresáti

  • Generální prokurátorka, Diana Salazar

Požadujeme

  • Nezávislé prošetření útoku proti Leonele Moncayo a její rodině.
  • Postavení odpovědných osob před spravedlivý soud.
  • Zajištění dostatečné ochrany pro dětské obránce lidských práv a klimatu.


nalezeno 472 výsledků:

  Případ publikován 3.2.2014

Environmental activist detained for swearing

Yevgeniy Vitishko was detained on 3 February and charged with “petty hooliganism” for “swearing at a bus stop”. He has been sentenced to 15 days in detention. During this period Amnesty International regards him as a prisoner of conscience.

  Případ publikován 16.1.2014

Doživotí za homosexualitu - zastavme nový zákon v Ugandě!

Doživotí za homosexualitu nebo jinou menšinovou sexuální orientaci – to zavádí nový zákon v Ugandě, který může být přijat už za několik dnů. Návrh zákona má nyní na stole prezident. Pomozte nám vyvinout co největší tlak, aby zákon neprošel!

  Případ publikován 6.1.2014

Uprchlíci a migranti v Bulharsku čelí žalostným podmínkám. Pomozte je změnit!

Bulharští představitelé se zcela nedostatečným způsobem staví ke stále rostoucímu množství migrantů a žadatelů o azyl. Uprchlíci jsou nuceni žít ve skličujících podmínkách, které nesplňují ani základní potřeby pro život. Mnozí z nich jsou na útěku před válečným konfliktem v Sýrii. Uprchlíci v Bulharsku nemají přístup k základním potřebám jako je jídlo, zdravotní péče a hygiena. Dále se potýkají s rizikem nelidského a ponižujícího zacházení při správních řízeních o udělení azylu.

  Případ publikován 6.1.2014

Refugees and Migrants in Bulgaria Face Lamentable Conditions

Bulgarian refugee camps, housing thousands of refugees and migrants, many of whom are fleeing conflicts in Syria, are sorely inadequate. Many refugees do not have access to basic needs, such as food, health care, or hygiene. Some do not have beds to sleep in, or roofs over their heads, as winter sets in. Amnesty International is calling upon the Bulgarian government to remedy the situation.

  Případ publikován 3.12.2013

Svoboda shromažďování na Ukrajině v ohrožení!

Výzkumníci Amnesty International v Kyjevě monitorují pokračující násilí mezi protivládními demonstranty a ozbrojenými složkami v centru Kyjeva. Konflikty si zatím vyžádaly 50 mrtvých a stovky zraněných. Protesty na Ukrajině začaly v listopadu 2013, kdy ukrajinská vláda odmítla podepsat dohodu o přidružení k Evropské unii. Tyto protesty přerostly v masivní demonstrace proti současné vládě, které jsou brutálně potlačovány ze strany policie a bezpečnostních složek. Amnesty International vyzývá k nezávislému prošetření porušování lidských práv v souvislosti s Euromajdanem a k zajištění spravedlnosti v případech zneužití síly ze strany policie. Amnesty upozorňuje, že policie musí ve vyhroceném konfliktu rozlišovat mezi pokojnými demonstranty a násilníky.

  Případ publikován 2.12.2013

Barmský lékař uvězněn na 17 let za údajné podněcování k násilí

Barmský lékař Tun Aung byl zatčen v červnu 2012. Nejprve byl několik měsíců držen v izolaci a následně odsouzen k 17 letům vězení za údajné podněcování násilí ve společnosti v souvislosti s etnickými nepokoji mezi většinovými buddhisty a muslimskou menšinou. Ty vypukly na západě Barmy po znásilnění a zavraždění mladé ženy buddhistického vyznání. Amnesty International se domnívá, že Tung Aung byl uvězněn jen proto, že je předsedou Rady pro islámské náboženské záležitosti ve městě Maungaw.

  Případ publikován 2.12.2013

Stovky obyvatel Badia East zůstaly bez střechy nad hlavou. Podpořte je!

Badia East je slum v nigerijském státě Lagos na jihovýchodě země. Žije v něm víc než 100 tisíc lidí. 23. února 2013 zůstaly stovky obyvatel Badia East bez střechy nad hlavou poté, co úřady nařídily demolici 266 domů. Jejich obyvatele přitom na tento záměr předem neupozornily a ani ho s nimi neprojednaly. Stovky obyvatel tak po nuceném vystěhování neměly kam jít, nedostaly totiž žádné náhradní bydlení ani kompenzaci za ztrátu majetku. Amnesty International považuje nucené vystěhování obyvatel Badia East za hrubé porušení jejich základních práv.

  Případ publikován 2.12.2013

Tři ruští aktivisté zadrženi po pokojné demonstraci!

Po pokojné protestní demonstraci na moskevském Bolotném náměstí, která se uskutečnila v květnu 2012, v předvečer inaugurace prezidenta Putina, byli zatčeni 3 muži. Amnesty International považuje všechny 3 aktivisty za vězně svědomí, zadržené pouze za pokojné uplatňování práva na shromažďování a sdružování.

  Případ publikován 2.12.2013

Burmese doctor jailed for 17 years for allegedly inciting violence

Dr. Tun Aung was arrested on June 11, in Rakhine state, western Myanmar and has been held in detention without any communication to his family or lawyer since being arrested. He is a practicing medical doctor and the chairman of the Islamic Religious Affairs Council in Maungdaw. Dr. Tun Aung is accused of inciting communal violence after riots broke out in Maungdaw, Rakhine state, which he had been asked to try to defuse by local authorities due to his position of respect in the community. We believe the criminal charges waged against Dr. Aung are unfounded, and regard him as a prisoner of conscience.

  Případ publikován 2.12.2013

Over 250 homes demolished in Badia East, Hundreds of people left homeless

Badia East is a slum in the city of Lagos, Nigeria's capital city. On 23 February, 2013, the Lagos state authorities demolished 266 homes without contacting the inhabitants. People were not allowed to take anything from their houses before they were destroyed, and people who protested were beaten or arrested. Amnesty International considers these forced evictions a gross violation of the human rights of the residents of Badia East.

13536373839404142434445464748

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...