Urgentní akce

Amnesty International sleduje případy lidí, kteří jsou pronásledováni, nespravedlivě vězněni nebo v přímém ohrožení života. Petice, urgentní akce a tlak na vládní představitele vedou k jejich propuštění nebo zlepšení podmínek. Můžeme iniciovat vyšetřování v případech, které místní úřady dosud ignorovaly. Výjimkou nejsou ani situace, kdy daná země začne na náš podnět problém řešit systematicky a jeden případ tak ovlivní tisíce dalších. Každý třetí případ, na kterém Amnesty pracuje, končí úspěchem. 

Urgentní
akce

© Getty/SOPA Images

  Rusko
Kritik režimu Vladimira Putina a ruské vojenské agrese na Ukrajině odsouzen k 25 letům vězení. Pomůžete?
Více informací...

Připojit se k petici:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad o ochraně a zpracování osobních údajů Adresátům petice zasíláme pouze křestní jméno a první písmeno příjmení signatářů, bez jakýchkoliv kontaktních údajů.

Celé znění on-line petice, kterou posíláme adresátům.

Adresáti

  • Generální prokurátor, Krasnov Igor Viktorovich

Požadujeme

  • Okamžité a bezpodmínečné propuštění Vladimir Kara-Murzy


nalezeno 455 výsledků:

  Případ publikován 23.10.2013

60 Tibeťanů zraněno při pokojných protestech. Podpořte je!

Dne 6. října 2013 čínské ozbrojené složky hrubě potlačily pokojný protest Tibeťanů ve vesnici Diriu. Nejméně 60 lidí bylo zraněno, z toho někteří těžce. Zraněným navíc nebyla poskytnuta lékařská péče. Amnesty International je přesvědčena, že Tibeťané z Diriu byli hrubě napadeni pouze kvůli svému pokojnému uplatňování práva na shromažďování a sdružování.

  Případ publikován 23.10.2013

60 Tibetans injured during peaceful protests

On 6 October 2013 Chinese armed forces used excessive measures to crack down on a peaceful protest in the Tibetan village Dirie. At least 60 people were injured, some seriously. In addition, the wounded did not receive any medical care. Amnesty International believes that the Tibetans were grossly attacked only because of their peaceful exercise of the right to assembly and association.

  Případ publikován 9.10.2013

3 roky vězení za názor! Podpořte kubánského vězně!

Kubánský aktivista Iván Fernández Depestre byl zatčen v červenci 2013 během pokojných protestů. V srpnu 2013 byl odsouzen ke třem letům vězení za politicky motivované činy. Amnesty International považuje Ivána Fernándeze Depestra za vězně svědomí, který se měl provinit pouze svým členstvím v disidentských skupinách a tím, že využil svého práva na svobodu projevu.

  Případ publikován 9.10.2013

Three Years in Prison for Stating His Opinion

Cuban activist Iván Fernández Depestre was arrested in July 2013 during a peaceful protest to commemorate the anniversary of the death of Cuban national hero Frank País. In August 2013, he was sentenced to three years in prison for politically motivated crimes. Amnesty International considers Mr Depestre to be a prisoner of conscience, detained only for his membership in dissident groups and for exercising his right to freedom of expression.

  Případ publikován 4.10.2013

Aktivistům Greenpeace hrozí 7 let vězení za výtržnictví. Podpořte je!

Aktivisté Greenpeace byli zadrženi při pokojných protestech proti těžbě ropy v Arktidě. Všech 30 členů posádky nakonec skončilo v ruské vazbě. Jsou obviněni z pirátství. Za to jim v Rusku hrozí až 15 let vězení. Amnesty International považuje nařčení z pirátství za absurdní a požaduje jeho zrušení.

  Případ publikován 4.10.2013

Greenpeace activists threatened to 7 years in prison for hooliganism. Support them!

A group of thirty Greenpeace activists, who had been peacefully protesting against Arctic oil drilling, were detained by Russian security forces on 19 September 2013. All the activists were later accused of “piracy”, which has a penalty up to 15 years in prison under the Russian law. Amnesty International believes that the charges leveled against the activists are inappropriate and should be dropped.

  Případ publikován 1.10.2013

Tunisan aktivní na Facebooku – vězení a pokuta.

Džábar Mádžrí byl odsouzen 28. března 2012 k sedmi a půl roku vězení a pokutě 1200 tuniských dinárů (757 USD) za urážku islámu a muslimů v příspěvcích, které zveřejnil na svém facebookovém profilu. Amnesty International považuje Džábara Mádžrího za vězně svědomí, uvězněného pouze za uplatňování práva na svobodu projevu.

  Případ publikován 1.10.2013

Etiopský novinář odsouzen na 18 let za článek kritizující vládu

Novinář Eskinder Nega byl zatčen v září 2011 za projevy a psaní článků kritizujících vládu. Byl obviněn z „přípravy a podněcování k teroristickým činům“ a odsouzen k 18 letům vězení. Amnesty International považuje Eskindera Negu za vězně svědomí, odsouzeného pouze za uplatňování práva na svobodu projevu.

  Případ publikován 1.10.2013

Turecký řidič autobusu bezdůvodně vážně zraněn policisty

Hakan Yaman z Istanbulu byl v červnu 2013 vážně zraněn policií při návratu ze zaměstnání v domnění, že je účastníkem demonstrace, která se konala v blízkosti jeho bydliště. Měl zlomenou lebku, nos, klíční kost a čelist. Přišel o oko. Za tento čin nebyl dosud nikdo potrestán. Amnesty International považuje hrubé použití síly a násilí ze strany turecké policie při potlačování nenásilných protestů za hrubé porušení práva na svobodné shromažďování a svobodu projevu.

  Případ publikován 1.10.2013

Tunisian activist on Facebook sentenced to prison and fined

Jabeur Mejri was sentenced on 28 March 2012 to seven-and-a-half years in prison and a fine of 1200 Tunisian Dinars (US$757) after a court in the eastern city of Mahdia ruled that posts he made online were insulting to Islam and Muslims. Amnesty International considers Jabeur Mejri a prisoner of conscience, imprisoned merely for expressing his right to free speech.

13637383940414243444546

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...