Urgentní akce

Amnesty International sleduje případy lidí, kteří jsou pronásledováni, nespravedlivě vězněni nebo v přímém ohrožení života. Petice, urgentní akce a tlak na vládní představitele vedou k jejich propuštění nebo zlepšení podmínek. Můžeme iniciovat vyšetřování v případech, které místní úřady dosud ignorovaly. Výjimkou nejsou ani situace, kdy daná země začne na náš podnět problém řešit systematicky a jeden případ tak ovlivní tisíce dalších. Každý třetí případ, na kterém Amnesty pracuje, končí úspěchem. 

nalezeno 352 výsledků:

  Případ publikován 9.6.2019

Myanmar: Filmaři hrozí za příspěvky na sociálních sítích čtyři roky vězení

Min Tchin Ko Ko Ďi, prominentní myanmarský dokumentarista a režisér, je zadržován od 12. dubna 2019. Režisér čelí obvinění z „urážky a hanobení armády“.

  Případ publikován 2.6.2019

Čínský obránce lidských práv je po propuštění z vězení pod stálým dohledem úřadů a policie

Obránce lidských práv a právník Jiang Tianyong byl v únoru 2019 propuštěn z vězení, přesto zůstává pod stálým dohledem úřadů a policie. Zároveň nemá přístup k odpovídající lékařské péči. V důsledku mučení ve vězení má přitom řadu zdravotních problémů.

  Případ publikován 9.5.2019

Přední obránce lidských práv zmizel a nikdo netuší, kde je

Kao Č’-šenga, předního obránce lidských práv a právníka, zatkla policie 13. srpna 2017 a od té doby je vězněn na neznámém místě.

  Případ publikován 17.4.2019

Čtyři organizátoři "deštníkového hnutí" ve vězení!

Devět vůdců prodemokratických protestů v Hongkongu z roku 2014 bylo shledáno vinnými z „narušování veřejného pořádku“, čtyři z nich jsou ve vězení, ostatní dostali podmíněné tresty.

  Případ publikován 29.3.2019

Jejich zločin? Hájily svá práva. Teď jsou ve vězení a hrozí jim vysoké tresty

13. března 2019 začal v Rijádu soudní proces s jedenácti ženami zadržovanými od května 2018 ve vazbě bez jakéhokoliv obvinění.

  Případ publikován 24.3.2019

Vietnam: Huỳnh Trương Ca má ve vězení zdravotní problémy. Místo lékařské péče byl převezen do jiného vězení.

Huỳnh Trương Ca byl zadržen v září 2018 na cestě do Ho Či Minova Města, kde se chtěl zúčastnit pokojného protestu. Byl obviněn z ohrožení národní bezpečnosti a následně odsouzen na pět let a šest měsíců.

  Případ publikován 22.3.2019

Vyzýváme Čínu, aby zavřela převýchovné tábory pro etnické menšiny

Od roku 2017 v Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang v severozápadní Číně významně vzrostl počet převýchovných táborů. Odhadem je tu svévolně zadržován až jeden milion lidí.

  Případ publikován 20.3.2019

NEVLÁDNÍ ORGANIZACE A OBRÁNCI LIDSKÝCH PRÁV V GUATEMALE V OHROŽENÍ KVŮLI NAVRHOVANÉ LEGISLATIVNÍ REFORMĚ

Obránci lidských práv v Guatemale vykonávají svou činnost v extrémně nepřátelském prostředí, zejména ti, kteří pracují v oblasti práva souvisejícího s půdou, teritoriem a životním prostředím.

  Případ publikován 13.3.2019

Mexický obránce práv na ochranu životního prostředí zabit

Samir Flores Soberanes, obránce životního prostředí, země a teritorií v Mexiku byl kvůli svým aktivitám zabit.

  Případ publikován 12.3.2019

33 let ve vězení a 148 ran bičem pro Nasrín Sotudíovou

Známá íránská právnička Nasrín Sotudíová byla odsouzena k 33letému trestu ve vězení a 148 ranám bičem. Na svém facebookovém profilu to uvedl její manžel Reza Khandan. Pozn. Petici jsme 18. 3. předali, stále však podepisujte. Další podpisy pošleme poštou. Díky!

13456789101112131436

Art For Amnesty - obrazy k prodeji

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...