Petice za okamžité a bezpodmínečné propuštění Dr. Abduldžalila al-Singaceho

King of Bahrain
Hamad bin 'Issa Al Khalifa
Office of His Majesty the King
P.O. Box 555
Rifa'a Palace, al-Manama
Bahrain


Vaše excelence,

vyjadřuji své znepokojení nad případem Dr. Abduldžalila al-Singaceho, který si odpykává doživotní trest odnětí svobody za své pokojné aktivity během bahrajnského povstání v roce 2011. Ve věznici Džaw strávil již více než deset let. Nyní již sedmý měsíc v kuse drží hladovku a jeho zdravotní stav se dále zhoršuje.

Hladovku zahájil dne 8. července 2021 na protest proti tomu, že mu vězeňské orgány zabavily knihu o bahrajnských dialektech, na které poslední čtyři roky ve vězení pracoval. O deset dní později byl z vězení převezen do zdravotnického centra Kanoo, kde je od té doby zadržován. Tentýž měsíc ombudsman bahrajnského ministerstva vnitra prohlásil, že kniha Dr. Abduldžalila al-Singaceho nemůže být předána jeho rodině, dokud nebude učiněno „právní rozhodnutí“. V listopadu 2021 byla právním rozhodnutím objasněna apolitická povaha knihy, přesto kniha stále nebyla vrácena.

Na konci listopadu 2021 byly pozastaveny týdenní videohovory Dr. Abduldžalíla al-Singaceho s rodinou a, což je znepokojující, doposud nemohl spatřit svého nově narozeného vnuka. Na protest odmítal brát kapačky, vitaminové doplňky a perorální léky.

Dr. Abduldžalil al-Singace navíc trpí zdravotními potížemi, a to včetně občasných silných bolestí hlavy, problémů s prostatou, artritidy v ramenním kloubu, třesu, necitlivosti a zhoršeného zraku. Pro tyto obtíže mu nebyla poskytnuta odpovídající zdravotní péče. Dosud nebyl informován o výsledku vyšetření magnetickou rezonancí, jež mu bylo provedeno v listopadu 2021, a stále čeká na CT vyšetření, které si vyžádal jeho lékař.

Vyzýváme Vaši Výsost k okamžitému a bezpodmínečnému propuštění Dr. Abduldžalila al-Singaceho, neboť je zadržován výhradně za uplatňování svého práva na svobodu projevu a pokojné shromažďování. Mezitím Vás naléhavě žádáme, aby mu byla zajištěna odpovídající zdravotní péči v souladu s lékařskou etikou, včetně zásad důvěrnosti, autonomie a informovaného souhlasu. Vyzýváme Vás také, abyste zajistil, že mu bude obnoven přístup k videohovorům s rodinou a jeho dílo jim bude neprodleně předáno.

S úctou,


  Celé znění on-line petice v angličtině Zavřít