Petice Za zajištění, aby země, které mohou za nárůst emisí uhlíku, přijaly zodpovědnost

President of the Philippines (Prezident)
Rodrigo Duterte
Malacañang Complex
J.P. Laurel Street, San Miguel
Manila 1005
Philippines


Vážený pane prezidente,

Marinel Sumookové Ubaldové bylo 16 let, když si uvědomila, že musí najít způsob, jak ochránit sebe a svou komunitu před katastrofálními dopady klimatické změny. 13. listopadu 2013 přežila řádění tajfunu Yolanda – jednoho z nejsmrtelnějších tajfunů v historii. Ten zničil její vesnici v Samaru: na Filipínách během pár hodin zemřelo přes 6000 lidí a miliony ztratily své domovy.

O šest let později získala Marinel titul v oblasti sociologie. Jako milovnice přírody a známá mladá aktivistka tráví svůj volný čas kampaněmi za práva své komunity.

V září 2018 odešla do New Yorku, aby poskytla důkazy k vyšetřování změny klimatu a k tomu, jak k ní přispívají fosilní paliva. „Nejsem jen … statistik klimatu,“ řekla před zaplněnou sněmovnou. „Můj příběh je jen jedním z mnoha a já jsem tu, abych promluvila jménem zranitelných a přehlížených komunit – věřím, že náš hlas bude vyslyšen.“

Marinel, její rodina a tisíce dalších, kteří při tajfunu přišli o domov, potřebují dostatek jídla, vody, bydlení, elektřiny a toalet. Filipínská vláda neudělala dost a nechala je žít ve zdraví škodlivých podmínkách, kde téměř není možné normálně žít.

Marinel je však odhodlaná zasadit se o to, aby se vlády po celém světě postavily změně klimatu a řešily její dopady na její a další podobné komunity.

Žádáme Vás proto, abyste udělal vše, aby obyvatelům Východního Samaru byly zajištěny slušné životní podmínky a aby země, které jsou za nárůst emisí uhlíku odpovědné, přijaly zodpovědnost.


  Celé znění on-line petice v angličtině Zavřít