Petice za zastavení propagování ubytování, aktivit a atrakcí v nelegálních izraelských osadách

President and Chief Executive Officer
Stephena Kaufer
TripAdvisor Inc.
400 1st Avenue
Needham, MA, 02494
USA


Vážený pane řediteli,

společnost TripAdvisor nabízí více než 70 různých ubytování, aktivit či atrakcí v nelegálních izraelských osadách na okupovaném palestinském území. Tím firma pomáhá vylepšit ekonomiku osad a přispívá k jejich rozšiřování. Propagací osad jako turistických destinací pomáhá TripAdvisor osady „normalizovat“ a legitimizovat je v očích veřejnosti. Osady jsou podle mezinárodního práva nelegální – jejich výstavba se rovná válečnému zločinu. Nachází se na ukradené palestinské půdě a neměly by být turistickou destinací.

Od roku 1967, kdy se Izrael zmocnil Západního břehu Jordánu včetně Východního Jeruzaléma a začal je okupovat, prosazuje izraelská vláda vznik a rozšiřování osad.

Osady mají devastující vliv na celou škálu lidských práv palestinských obyvatel a obyvatelek, a to včetně práva na životní úroveň, na bydlení, zdraví, svobodu pohybu a vzdělání. Existence osad rovněž ochromuje palestinskou ekonomiku. Tím, že TripAdvisor turistický ruch v osadách aktivně podporuje, přispívá k porušování těchto lidských práv.

Žádáme Vás, aby společnost TripAdvisor přestala propagovat ubytování, aktivity a atrakce v nelegálních izraelských osadách anebo obdobné činnosti provozované osadníky a osadnicemi na okupovaných palestinských územích.

S pozdravem


  Celé znění on-line petice v angličtině Zavřít