Petice za zastavení nepřiměřené síly vůči pokojným demonstrantům

Minister of Defence
Moshe Ya’alon
Ministry of Defence
37 Kaplan Street
Hakirya Tel Aviv 61909
Israel


Vážený pane ministře,

dovolte mi, abych Vás upozornil/a na situaci obyvatel palestinské vesnice Nabí Sálih, kteří od roku 2009 každý týden pořádají nenásilné demonstrace za ukončení izraelské okupace a nezákonného rozšiřování izraelských osad na palestinských územích, při jejichž potlačování používají izraelské bezpečnostní složky nepřiměřenou sílu.

Amnesty International považuje zásahy izraelských bezpečnostních složek za porušení práva na pokojné uplatňování práva na shromažďování a sdružování. Od roku 2009 v důsledku zásahů 2 lidé zemřeli, stovky byli zraněni, dochází zde k domovním prohlídkám a bezdůvodnému zatýkání.

S ohledem na výše uvedené skutečnosti Vás žádám o:

Okamžité zastavení používání nepřiměřené síly vůči pokojným demonstrantům ze strany izraelských bezpečnostních složek a řádné prošetření smrti Rúší Tamímího a Mustafa Tamímího a potrestání původců těchto činů i těch, kteří za ně nesou odpovědnost.

S ohledem na hodnoty lidské důstojnosti, svobody, rovnosti a solidarity Vás, pane ministře, vyzývám k ukončení násilných zásahů proti pokojně protestujícím vesničanům.

Děkuji Vám za pozornost, kterou této záležitosti věnujete.

S úctou


  Celé znění on-line petice v angličtině Zavřít