Minulost už nezměníme, ale jiní ještě mohou zvítězit.

V době procesu s Miladou Horákovou lidskoprávní hnutí Amnesty ještě neexistovalo. ​Od roku 1961 však neúnavně bojujeme za všechny politické vězně a další nespravedlivě pronásledované. V každém třetím případu úspěšně. V podobné situaci jako kdysi Milada Horáková jsou dnes i další političtí vězni v totalitních režimech po celém světě.

Na svůj šťastný konec čekají:

Odsouzen k trestu smrti ve vykonstruovaném procesu


Tašpolat Téjip
je ujgurský profesor a bývalý rektor Sin-ťiangské univerzity. Byl zadržen čínskou policií během cesty na konferenci do Německa a v tajném a nespravedlivém procesu obviněn ze „separatismu“.
Až 10 let vězení za nenásilný protest proti válce


Alexandra Skočilenko​ je umělkyně, která v březnu 2022 protestovala proti ruské invazi na Ukrajinu. Za to byla obviněna z „veřejného šíření vědomě nepravdivých informací o použití ozbrojených sil“ a hrozí jí až 10 let vězení.
Odsouzen k trestu smrti za poklidný aktivismus


Arzhang Davoodi​ je​ íránský spisovatel a básník odsouzený kvůli nenásilnému aktivismu a spisovatelské činnosti. Je držený na samotce bez styku s právníkem a rodinou.​

 

​ Podpořte nás, aby tito političtí vězni a všichni další nespravedlivě věznění ještě mohli zvítězit.

K nejefektivnější podpoře patří pravidelné dárcovství, protože umožňuje plánovat dlouhodobou, udržitelnou a smysluplnou pomoc.

1 Typ daru
2 Zůstaňme v kontaktu
3 Dokončete platbu

Periodicita:

Částka:


Hodnota daru:

Pravidelné dárcovství nám umožňuje usilovat o systémové změny na úrovni států i mezinárodního společenství, včetně České republiky, pořádat online i offline veřejné akce, vést mobilizační i mediální kampaně na podporu obětí bezpráví nebo pořádat workshopy a vzdělávací projekty pro školy i veřejnost.

Amnesty International je hnutí lidí, kteří věří v univerzálnost lidských práv a jsou ochotni se za tento princip postavit. Každý, kdo je ochoten přimět své lidskoprávní hodnoty a přesvědčení v činy, je u nás vítán.

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...