Urgentní
akce

Kvůli obhajobě práv žen je roky perzekvována a hrozí jí vězení

  Případ

Moje tělo moje práva   Egypt publikován 7.5.2020

Azza Solimanová je obránkyně lidských práv v Egyptě. Kvůli své práci byla označena za špionku, je pod dohledem úřadů a hrozí jí vězení.

Azza je od osmdesátých let jednou z nejvýznamnějších obránkyní lidských práv v Egyptě. Je spoluzakladatelkou organizace „Centrum právní pomoci egyptským ženám“ (CEWLA) a později organizace „Právníci pro spravedlnost a mír“. Ta poskytuje příslušnou právní pomoc, podporu a rozvoj gramotnosti chudým ženám a obětem zneužívání a usiluje o rovnost práv egyptských žen.

Kvůli svým aktivitám je egyptskou vládou perzekvována téměř třicet let. Její zločin? Bojuje za základní lidská práva egyptských žen. Za to jí kvůli falešným obviněním hrozí roky vězení.

Azza každý den riskuje svůj vlastní život tím, že pomáhá obětem mučení, svévolného zadržování, domácího násilí a znásilnění.

Nedávno byla opět zatčena a vyslýchána. Nyní čelí obvinění z „hanobení národa“ jenom proto, že upozorňovala na problematiku sexuálního násilí ve své zemi. Má zakázáno cestovat a její bankovní účet byl zmrazen.

Pro Azzu není zastrašování ničím novým. Od roku 1988 je kvůli své odvážné práci obviňována z nejrůznějších trestných činů, od špionáže po ohrožení národní bezpečnosti. To vše pod dohledem státu, včetně obtěžování ze strany bezpečnostních složek, s pečlivě vedenou očerňovací kampaní, na které se mimo jiné podílí provládní média.

„Tahle Azza Solimanová přináší jen samé problémy […] Je ztělesněním neznalosti […] Měli bychom ji zbít, aby se konečně probudila.“ Hatem Naaman, LTC News

Kvůli své odvážné práci byli i další egyptští obránci lidských práv označeni za špiony, kteří představují národní bezpečností hrozbu. Jsou kvůli tomu pod dohledem státu a čelí obtěžování ze strany bezpečnostních složek a prostátních médií. Mnohým z nich hrozí vězení v důsledku politicky motivovaného soudního případu známého jako „Případ 173“.

https://www.amnesty.org/en/latest/campaigns/2016/12/close-case-173/

Pozadí

Pomozte statečným obráncům lidských práv v Egyptě. Podepište petici za okamžité a bezpodmínečné zrušení veškerých obvinění vedených proti Azze a dalším obráncům LP a za okamžité zrušení zákazu cestování a zmrazení jejich majetku.

Věříme, že tato obvinění jsou politicky motivovaná a jsou součástí tvrdého zákroku proti lidskoprávním skupinám v Egyptě.

Azza není zločincem, je obětí zásahu proti lidským právům v Egyptě, který je součástí zoufalého pokusu vojenského režimu prezidenta as-Sísího udržet se u moci.

 

Aktuální počet podpisů: 986 Náš cíl: 2000

Připojit se k petici:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad o ochraně a zpracování osobních údajů Adresátům petice zasíláme pouze křestní jméno a první písmeno příjmení signatářů, bez jakýchkoliv kontaktních údajů.

Celé znění on-line petice, kterou posíláme adresátům.

Adresáti

  • Prezident Egypta Abdel Fattah al-Sisi

Požadujeme

  • Okamžité a bezpodmínečné zrušení veškerých obvinění vedených proti Azze a dalším obráncům LP a okamžité zrušení zákazu cestování a zmrazení jejich majetku.

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...