Urgentní
akce

© Private

32 LET ZA MŘÍŽEMI KVŮLI BOJI PROTI TRESTU SMRTI

  Případ

  Burundi publikován 9.7.2020

Germain Rukuki (32) se rozhodl být odvážný a bránit křehká práva lidí v Burundi, malé zemi v srdci Afriky. Pracoval v neziskovce, stejně jako jeho žena Emelyne. Jedné noci je v létě 2017 probudily desítky ozbrojenců, kteří vtrhli do jejich domu. Emelyne byla tou dobou jen pár týdnů před porodem třetího syna. Nejdřív je oba agresivně vyslýchali, pak Germaina odvezli. A už se nikdy nevrátil.

V dubnu 2018 byl Germain po nespravedlivém a zmanipulovaném soudním řízení, u kterého ani nemohl být přítomen, odsouzen za „vzpouru“ a „ohrožení státní bezpečnosti“. Použili proti němu argument, že byl ve spojení s křesťanskou organizací ACAT, která bojovala proti mučení a v roce 2016 ji zakázali kvůli „pošpinění obrazu země.“ Jediný důkaz obžaloby byl ale e-mail, který Germain do organizace napsal ještě v době, kdy byla legální.

Germain si vyslechl rozsudek 32 let odnětí svobody. Potvrdil to následně i odvolací soud. Je to něco, s čím se nemůžeme smířit!

  Aktuality

  Článek publikován 1.3.2022

Skvělá zpráva: Rukuki konečně znovu se svou rodinou!

Burundský ochránce lidských práv Germain Rukuki se po více než čtyřech letech strávených ve vězení znovu setkal se svou rodinou a poprvé spatřil svého nejmladšího syna.

  Článek publikován 7.7.2021

Skvělá zpráva: Germain Rukuki je na svobodě!

Burundský obránce lidských práv Germain Rukuki byl dne 30.6., po více než čtyřech letech věznění, konečně propuštěn.

  Článek publikován 29.6.2021

Skvělá zpráva: Germain Rukuki bude brzy na svobodě!

Burundský obránce lidských práv Germain Rukuki, který byl nespravedlivě odsouzen k 32letému trestu vězení, bude brzy propuštěn. Odvolací soud snížil jeho trest na pouhý jeden rok vězení.

  Článek publikován 31.3.2021

Proběhl odvolací soud, Germain Rukuki teď čeká na rozhodnutí soudu

Dne 24. března 2021 proběhlo u odvolacího soudu ve vězení Ngozi jednání o novém odvolání Germaina Rukukiho. Rozhodnutí soudu by mělo být známé do 24. dubna.

  Článek publikován 31.12.2020

Tři roky ve vězení v náročných podmínkách a bez možnosti vidět se s rodinou

Nejvyšší soud nařídil opětovné projednání odvolání. Přesné datum konání stále není známo.