Urgentní
akce

© Private

Čtyři roky vězení za pravdivé informace o Covidu

  Případ

  Čína publikován 23.8.2021

Občanská novinářka a bývalá právnička už roky hovoří o cenzuře médií a porušování lidských práv v Číně. Reakce tamních orgánů na šíření nákazy je ukázkovým příkladem toho, jak Čína jedná s lidmi, kteří mají odvahu na to, aby veřejnosti ukázali pravdu.

Čang Čan byla zadržena jen několik týdnů poté, co dorazila do Wu-chanu. Měsíc po svém uvěznění zahájila protestní hladovku, za což byla potrestána několikatýdenním svázáním všech končetin. Zatímco nemohla hýbat rukama ani nohama, čínští dozorci jí násilím cpali jídlo do úst.

I přes toto mučení Čan zhubla natolik, že se k soudu mohla dostavit pouze na invalidním vozíku. Její právník řekl, že je klidně možné, že vězení nepřežije. V červenci 2021 byla kvůli kritickému zdravotnímu stavu hospitalizována.

K jejímu okamžitému propuštění vyzvaly čínskou vládu Spojené státy, Evropská unie a Spojené království.

Aktuální počet podpisů: 308

Připojit se k petici:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad o ochraně a zpracování osobních údajů Adresátům petice zasíláme pouze křestní jméno a první písmeno příjmení signatářů, bez jakýchkoliv kontaktních údajů.

Celé znění on-line petice, kterou posíláme adresátům.

Adresáti

  • President of the People’s Republic of China (Prezident čínské lidové republiky) Si Ťin-pching

Požadujeme

  • Aby prezident Čínské lidové republiky zajistil okamžité a bezpodmínečné propuštění Čang Čan.

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...