Urgentní
akce

© Private

Za kritiku uhelné elektrárny skončil ve vězení

  Případ

  Bangladéš publikován 13.6.2022

Následující den podalo vedení elektrárny proti Shahnewazovi trestní oznámení a o dva dny později ho zadržela policie. Byl nařčen z šíření falešných informací a uvězněn, aniž by mu byl poskytnut spravedlivý soudní proces.

O svém zatčení později řekl, že se cítil, jako by byl pohřben zaživa. Neměl žádné informace o své rodině a nevěděl, jak dlouho bude v cele držen. Po osmdesáti dnech byl propuštěn, stále mu ale hrozí další vězení, a to až na několik let.

Bangladéš patří mezi země nejvíce ohrožené klimatickou krizí. V posledních desetiletích se potýká s ničivými záplavami, rozsáhlou erozí a růstem hladiny moře. Shahnewaz je jedním z mnoha environmentálních aktivistů, již jsou nespravedlivě trestáni za to, že chtějí budoucím generacím odkázat životní prostředí, ve kterém bude možné důstojně žít.

Zastaňte se s námi muže, který chce uchovat životní prostředí pro budoucí generace.

Připojit se k petici:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad o ochraně a zpracování osobních údajů Adresátům petice zasíláme pouze křestní jméno a první písmeno příjmení signatářů, bez jakýchkoliv kontaktních údajů.

Celé znění on-line petice, kterou posíláme adresátům.

Adresáti

  • Minister of Justice (Ministr spravedlnosti) Anisul Huq

Požadujeme

  • Aby bangladéšský ministr spravedlnosti zajistil okamžité stažení všech obvinění proti Shahnewazi Chowdhurymu.

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...