Urgentní
akce

© Amnesty International

Costas: Zbit za to, že miluje

  Případ

LGBTI   Řecko publikován 15.10.2015

Řecko-pákistánský homosexuální pár byl v srpnu 2014 brutálně zbit. Muži seděli na lavičce na náměstí v centru Athén, když je napadla skupina mužů v černém. Costas vypověděl, že na ně nejprve hodili kýbl se špinavou vodou, a potom je víc než deset minut bili a kopali. Násilníci potom vysypali na Costu odpadkový koš a natřikrát mu zlomili nohu, což si vyžádalo okamžitou lékařskou pomoc a dlouhou rekonvalescenci. Podezřelé dodnes nikdo neodhalil a nikdo zatím nebyl potrestán.

V létě 2014 v Aténách byl Costas a jeho partner, pákistánský uprchlík, tvrdě zbit lupiči při homofobním a rasově motivovaném útoku. Na celém území Řecka policie i vláda selhává ve věci potírání narůstajících případů nenávistných trestných činů. K útokům na lesby, gaye, bisexuály, transsexuály a intersexuály dochází v roce 2015 nejméně dvakrát tak častěji než v předchozím roce.

  Aktuality

  Článek publikován 7.6.2022

Konec konverzní terapie!

Řecký parlament posvětil zákaz konverzních terapií.

  Článek publikován 6.4.2016

Rozšíření zákona o partnerství v Řecku

 

Aktuální počet podpisů: 655 Náš cíl: 1000

Připojit se k petici:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad o ochraně a zpracování osobních údajů Adresátům petice zasíláme pouze křestní jméno a první písmeno příjmení signatářů, bez jakýchkoliv kontaktních údajů.

Celé znění on-line petice, kterou posíláme adresátům.

Adresáti

  • Minister of Justice, Transparency and Human Rights Nikolaos Paraskevopoulos

Požadujeme

  • Aby řecká vláda zajistila vyšetřování a potrestala viníky za zločin z nenávisti.

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...