Urgentní
akce

© Amnesty International

Rania Allabasiová a její rodina: násilné zmizení po vládní razii

  Případ

Rania byla bez sdělení důvodu unesena i s šesti dětmi. Rania Alabbasiová je v Damašku úspěšnou zubařkou a také vytíženou matkou šesti dětí. V březnu 2013 přišli do jejího domu vládní agenti a odvedli jí manžela. Po dvou dnech se vrátili pro ni a její děti. O nikom z nich dodnes nejsou žádné zprávy. Syrské úřady odmítly poskytnout příbuzným Ranie jakékoli informace o tom, co se stalo a kde se nyní rodina nachází. Její sestra Naila se může jen dohadovat, proč byla rodina zatčena: „Rania nepatřila mezi členy opozičních stran, ani nechodila na demonstrace. Byla zde, aby pomáhala ostatním.“

V roce 2013 vtrhli vládní agenti do domu Ranie, úspěšné zubařky a matky šesti dětí, a ji i její rodinu unesli pryč. Čin nikdy nebyl zdůvodněn. Celá rodina je od té doby nezvěstná.

  Aktuality

  Článek publikován 10.6.2022

Rania Al-Abbasiová a její rodina stále v rukou režimu

Od násilného zadržení syrské zubařky a šachové šampionky Ranii Al-Abbasiové a její rodiny uběhlo již 9 let.

 

Aktuální počet podpisů: 653 Náš cíl: 1000

Připojit se k petici:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad o ochraně a zpracování osobních údajů Adresátům petice zasíláme pouze křestní jméno a první písmeno příjmení signatářů, bez jakýchkoliv kontaktních údajů.

Celé znění on-line petice, kterou posíláme adresátům.

Adresáti

  • President Bashar al-Assad

Požadujeme

  • Aby syrské úřady odhalily, kde se Rania a její děti nacházejí, okamžitě všechny děti propustily, a buď obvinily Raniu ze skutečného trestného činu, nebo ji osvobodily.

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...