Urgentní
akce

© Amnesty International

Edward: Hrdina, ne zrádce

  Případ

Informátor Edward Snowden 5. června 2013 poskytl novináři dokumenty americké tajné služby. Snowden byl přesvědčený, že by lidé měli znát pravdu o masivním globálním sledovacím systému, který se používal bez jejich vědomí.

Snowdenův odvážný čin změnil svět, rozproudil veřejnou diskusi, která vedla k reformě ochrany osobních údajů a právní kontrole globálního sledovacího systému v USA i na celém světě.

Přesto Edwardovi stále hrozí desítky let ve vězení. Bez záruky spravedlivého soudu a zákonů na ochranu veřejného zájmu zůstává v ruském vyhnanství bez legálního statusu, pasu nebo možnosti cestovat a hledat azyl někde jinde.

Amnesty International věří, že nikdo by neměl být stíhaný za zveřejňování informací o porušování lidských práv. Naopak, ochrana pro informátory by měla být uznaná a posílená v právních systémech na národních i mezinárodních úrovních.

Snowdena si budou všichni pamatovat za spuštění veřejné diskuse, která vedla k mimořádným reformám. Není však třeba čekat na rozsudek dějin. Prezident Trump by měl udělit Snowdenovi milost, protože jeho činy vedly k ochraně lidských práv.

  Aktuality

  Článek publikován 23.1.2017

Milion podpisů pro Edwarda!

Děkujeme všem za účast v Maratonu psaní dopisů. Pro Edwarda jsme shromáždili přes 1 milion podpisů a kampaň i po inauguraci nového prezidenta USA pokračuje.

 

Aktuální počet podpisů: 4278 Náš cíl: 7000

Připojit se k petici:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad o ochraně a zpracování osobních údajů Adresátům petice zasíláme pouze křestní jméno a první písmeno příjmení signatářů, bez jakýchkoliv kontaktních údajů.

Celé znění on-line petice, kterou posíláme adresátům.

Adresáti

Požadujeme

  • Aby americký prezident Trump použil svou moc a omilostnil Edwarda Snowdena, protože jeho činnost byla ve veřejném zájmu chránit a bránit lidská práva občanů USA i jednotlivců na celém světě.

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...