Úspěchy Amnesty

Pomáháme nespravedlivě vězněným nebo perzekvovaným lidem z celého světa. Každý třetí případ, na kterém pracujeme, končí úspěchem. Podívejte se na přehled Amnesty úspěchů.  

Prohledávat obsah

nalezeno 211 výsledků:

  Článek   Úspěch publikován 31.5.2021

Skvělá zpráva: uvěznění novináři jsou na svobodě!

Čtyři novinářky a novináři z Burundi strávili nespravedlivě ve vězení čtrnáct měsíců jenom proto, že informovali o nepokojích v provincii na severozápadě země. I díky tlaku Amnesty a dalších mezinárodních organizací jim nakonec prezident udělil milost a všichni jsou konečně volní.

  Článek   Úspěch publikován 20.5.2021

Skvělá zpráva: Maďarsko zrušilo sporný zákon o nevládních organizacích

Maďarský parlament konečně zrušil LexNGO z roku 2017, zákon, který stigmatizoval a ztěžoval činnost občanské společnosti v Maďarsku.

  Článek   Úspěch publikován 17.5.2021

Dobrá zpráva: Běloruský punker propuštěn z vazby!

Běloruský punkový hudebník Ihar Bantsar byl propuštěn z vazby, kde byl držen pouze kvůli svému uplatňování svého práva na svobodu projevu a shromažďování.

  Článek   Úspěch publikován 17.5.2021

Skvělá zpráva z Myanmaru: Mladý umělec propuštěn z vězení!

Mladý myanmarský umělec, Paing Phyo Min, kterého lidé mohli podpořit také v rámci kampaně „Maraton psaní dopisů“ je na svobodě.

  Článek   Úspěch publikován 30.4.2021

Skvělá zpráva: novinář Kilwe Adan Farah propuštěn!

Somálský novinář, nespravedlivě odsouzený k tříletému trestu kvůli své práci byl propuštěn na základě prezidentské milosti.

  Článek   Úspěch publikován 30.4.2021

Dobrá zpráva: tresty smrti pro pět saúdských aktivistů zrušeny!

Saúdští aktivisté se již nenachází v bezprostředním ohrožení života. Specializovaný trestní soud zrušil jejich rozsudky trestu smrti a rozhodl o mírnějších trestech.

  Článek   Úspěch publikován 26.4.2021

Skvělá zpráva: Ahmad al-Daydoumy je volný!

Po osmnácti měsících, které strávil nespravedlivě ve vězení je opět na svobodě a poděkoval Amnesty a jejím příznivcům za podporu jeho případu.

  Článek   Úspěch publikován 19.4.2021

Skvělá zpráva: humanitární pracovníci Azul Positivo podmínečně propuštěni!

Venezuelské úřady podmínečně propustily pět vězňů svědomí a zaměstnanců nevládní organizace Azul Positivo. Stále však čelí trestnímu stíhání a každých třicet dní se musí hlásit u soudu.

  Článek   Úspěch publikován 1.4.2021

Skvělá zpráva: zmírnění trestu pro tři mladé aktivisty ze Saúdské Arábie!

Specializovaný trestní soud v Saúdské Arábii zrušil tresty smrti pro Ali al-Nimra, Abdullah al-Zahera a Dawood al-Marhoona.

  Článek   Úspěch publikován 22.3.2021

Skvělá zpráva: alžírskému novináři byla udělena prezidentská milost!

Po více než jedenácti měsících zadržování ve věznici Koléa byl alžírský novinář Khaled Drareni propuštěn na základě prezidentské milosti.1234567891022

Art For Amnesty - obrazy k prodeji

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...