Zprávy ze světa lidských práv

Buďte v obraze o tom, co se děje ve světě

Prohledávat obsah

nalezeno 4247 výsledků:

  Článek publikován 24.10.2023

Pravidla diskuzí na kanálech Amnesty

Vážíme si všech relevantních komentářů, které jsou ohleduplné k ostatním diskutujícím. Abychom na našich kanálech mohli tvořit bezpečný prostor, prosíme vás, abyste dodržovali následující pravidla.

  Článek publikován 24.10.2023

Izraelské útoky vzaly životy celým rodinám. Výzkum Amnesty přináší usvědčující důkazy o válečných zločinech

Izraelské síly nadále stupňují svůj ničivý útok na okupované Pásmo Gazy. Amnesty International zdokumentovala nezákonné a nerozlišující útoky, které mají na kontě obrovské ztráty na civilních životech. Musí být vyšetřeny jako válečné zločiny.

  Článek publikován 14.10.2023

Izrael/OPT: „Příkaz k evakuaci“ do jižní Gazy není funkčním řešením

Příkaz izraelské armády obyvatelům Gazy, aby se „evakuovali“ na jih území, nelze považovat za účinné varování. Může se naopak rovnat nucenému vysídlení civilního obyvatelstva, což je porušením mezinárodního humanitárního práva.

  Článek publikován 12.10.2023

Izrael: Palestinské ozbrojené skupiny se musí zodpovídat z úmyslného zabíjení civilistů, únosů a nerozlišujících útoků

Hamás a další palestinské ozbrojené skupiny hrubě porušily mezinárodní právo a projevily mrazivou neúctu k lidským životům. Prováděly kruté a brutální zločiny, včetně hromadného zabíjení, únosů rukojmích a nerozlišujících raketových útoků na Izrael. Vzhledem k tomu, že se stále objevují důkazy o hrůzách, které se odehrály v jižním Izraeli, bude Amnesty International pokračovat ve vyšetřování, aby rozkryla celou škálu zločinů podle mezinárodního práva.

  Článek publikován 11.10.2023

Turecko: Cena Rady Evropy připomíná, že se na Osmana Kavalu nezapomnělo

Parlamentní shromáždění Rady Evropy udělilo Cenu Václava Havla za rok 2023 tureckému vězni svědomí Osmanu Kavalovi. Ten je již šestým rokem ve vězení a hrozí mu politicky motivovaný doživotní trest. Ocenění ve Štrasburku osobně převzít nemohl.

  Článek publikován 11.10.2023

Afghánistán: Zemětřesením zasažené oblasti potřebují okamžitou pomoc

Dvě ničivá zemětřesení zasáhly západní provincii Herát v Afghánistánu. Amnesty International vyzývá úřady, aby okamžitě zmobilizovaly zdroje na pomoc postiženým oblastem.

  Článek publikován 9.10.2023

Vyšetřování „Predator Files“ odhaluje katastrofální selhání regulace obchodu se sledovacími zařízeními

Nové vyšetřování mediální sítě European Investigative Collaborations (EIC) ve spolupráci s bezpečnostní laboratoří Amnesty International odhaluje šokující pravdu o rozsahu sledování i neúčinnosti evropské regulace.

178910111213141516171819425

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...