Zprávy ze světa lidských práv

Buďte v obraze o tom, co se děje ve světě

Prohledávat obsah

nalezeno 4245 výsledků:

  Článek publikován 24.5.2024

Napište do vězení Alexeji Gorinovovi

Níže najdete potřebné informace o solidárním vzkazu a adrese, na kterou ho zaslat. Najdete zde také postup, jak apelovat za propuštění vězňů svědomí u odpovědných ruských institucí a činitelů.

  Článek publikován 23.5.2024

Izrael/OPT: Mezinárodní trestní soud žádá o vydání zatykače na Netanjahua a další vysoké představitele Izraele i Hamásu. Jde o zásadní krok ke spravedlnosti

Mezinárodní trestní soud (ICC) žádá o vydání zatykače na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a izraelského ministra obrany Yoava Gallanta. Rovněž podal žádost o zatčení vedoucích představitelů Hamásu, konrétně Yahyu Sinwara, Mohammeda Deifa a Ismaila Haniyeha.

  Článek publikován 22.5.2024

Lidská práva v jádru evropských voleb. Podívejte se na průzkum Amnesty mezi kandidáty a kandidátkami do Evropského parlamentu

Klimatická krize, uprchlictví nebo ochrana právního státu. To jsou zásadní témata letošních voleb do Evropského parlamentu. Jejich výsledek ovlivní lidskoprávní situaci jak na kontinentu, tak za jeho hranicemi. Přinášíme vám proto průzkum, jak se ke klíčovým tématům voleb staví jednotliví čeští kandidáti.

  Článek publikován 21.5.2024

Napište do vězení Alexandře Skočilenko

Níže najdete potřebné informace o solidárním vzkazu a adrese, na kterou ho zaslat. Najdete zde také postup, jak apelovat za propuštění vězňů svědomí u odpovědných ruských institucí a činitelů.

  Případ publikován 14.5.2024

Místo propuštění z vězení dostal sedmiletý trest. Podpořte nespravedlivě uvězněného odborového předáka z Myanmaru podpisem petice.

Myanmarský odborový předák Thet Hnin Aung byl nespravedlivě odsouzen k dvouletému vězení kvůli tomu, že se snažil zlepšit pracovní podmínky dělníků. Po vypršení trestu byl místo propuštění převezen na neznámé místo a v nepřítomnosti odsouzen k dalšímu trestu – sedmi letům vězení s nucenými pracemi. Nikdo by neměl být souzen za pokojné lidskoprávní aktivity. Podepište petici na jeho podporu.

  Článek publikován 7.5.2024

Izrael/OPT: Izraelská vojenská operace ohrožuje civilisty ve východním Rafáhu. Dopady mohou být katastrofální

Izraelská armáda přikázala evakuaci více než 100 tisíc obyvatel čtvrti ve východním Rafáhu. Většina z nich se již stala obětí vnitřního vysídlení a hrozí prohloubení rozsáhlé humanitární krize. Vojenské operace v oblasti přesto probíhají dál.

  Článek publikován 6.5.2024

Amnesty se stěhuje! Nově nás najdete v Seifertově

Česká Amnesty se po několika letech přesouvá z Vršovic. Od začátku května najdete naši kancelář na Žižkově. Níže přinášíme všechny důležité kontakty.

  Článek publikován 1.5.2024

Saúdská Arábie: Dohoda státních těžařů s FIFA se snaží odvést pozornost od poprav a porušování lidských práv

Mezinárodní federace fotbalových asociací (FIFA) uzavřela čtyřletou dohodu o globálním partnerství se saúdskou státní ropnou těžařskou společností Saudi Aramco. Stane se tak sponzorem mistrovství světa mužů v roce 2026 a mistrovství světa žen v roce 2027.

  Případ publikován 1.5.2024

Amnesty vyzývá senátorky a senátory: Hlasujte pro nápravu definice znásilnění!

Po více než třech letech kampaně Chce to souhlas jsme jen krůček od nové definice znásilnění v České republice. Zákon prošel s neočekávanou podporou Poslaneckou sněmovnou. Dostane se mu stejné podpory i v Senátu?

  Článek publikován 30.4.2024

Soud poslal v tajném procesu Manahel al-Otaibi na jedenáct let do vězení

Specializovaný trestní soud odsoudil 9. ledna 2024 v procesu za zavřenými dveřmi saúdskoarabskou aktivistku k jedenáctiletému trestu vězení za činy spojené s terorismem.

1234567425

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...