Zprávy ze světa lidských práv

Buďte v obraze o tom, co se děje ve světě

Prohledávat obsah

nalezeno 4216 výsledků:

  Článek publikován 2.7.2023

Pošlete vzkaz solidarity Vladimírovi Kara-Murzovi přímo do vězení!

Novinář a opoziční politik Vladimír Kara-Murza byl odsouzen k 25 letům vězení za kritiku ruského režimu a války proti Ukrajině. Ukažte, že za ním stojíte, a pošlete mu vzkaz solidarity přímo do vězení.

  Článek publikován 30.6.2023

Egyptské úřady brání aktivistovi pokračovat ve studiu ve Vídni

Na egyptského aktivistu Ahmeda Samira Santawyho byl uvalen zákaz cestování. Ahmedovi, který už dříve strávil osmnáct měsíců ve vězení, je tak bráněno pokračovat v magisterském studiu a výzkumu na Středoevropské univerzitě ve Vídni.

  Článek   Úspěch publikován 30.6.2023

Skvělá zpráva: přední členové turecké Amnesty byli osvobozeni od nesmyslných trestů za terorismus!

İdil Eser a dva další členové turecké pobočky Amnesty International byli osvobozeni od nespravedlivého rozsudku o účasti na terorismu, který jim byl udělen ve snaze potlačit kritiku porušování lidských práv v zemi.

  Článek   Úspěch publikován 30.6.2023

Slavíme: Tanar Kılıç byl osvobozen od nespravedlivého odsouzení

Zakladatel turecké pobočky Amnesty International a její čestný předseda Tanar Kılıç byl osvobozen od falešných obvinění z terorismu. Soud v červnu 2023 zrušil předchozí rozsudek, který Tanara odsoudil do vězení. Po šesti letech od zatčení je tak Tanarův případ konečně uzavřen.

  Článek   Úspěch publikován 30.6.2023

Nizozemský parlament schválil novou definici znásilnění!

Podle úpravy zákona schválené nizozemským parlamentem je znásilnění definováno pomocí absence souhlasu. Očekává se, že úpravu v dohledné době schválí i senát a Nizozemí se připojí k zemím, kde je souhlas součástí definice znásilnění.

  Případ publikován 30.6.2023

Pomáhal nespravedlivě uvězněným, sám skončil ve vězení. Pomozte egyptskému aktivistovi na svobodu

Moaz aš-Šarkáví je egyptský aktivista, uvězněný pouze kvůli pokojnému uplatňování lidských práv. Hájil práva studentů na svobodu projevu na univerzitách. Bezpečnostní složky ho zatkly v jeho domě a přes tři týdny byl držen na neznámém místě. Nyní je vězněn v nechvalně známé věznici Badr 3 a hrozí mu mučení i vysoký trest. Podepište petici a požadujte jeho okamžité propuštění.

  Článek publikován 29.6.2023

Má to smysl! Amnesty petice již desítky let zachraňují životy

Říká se, že všechny cesty vedou do Říma. Pro Amnesty petice to ale určitě neplatí. Posíláme je do všech koutů světa, nejčastěji do zemí s autoritářskými režimy. A má to smysl – každý třetí případ, na kterém pracujeme, končí úspěchem.

  Článek publikován 29.6.2023

Konflikty ve vesnici Nabí Sálih přetrvávají. Obětí se stal dvouletý chlapec

V palestinské vesnici Nábí Sálih se od roku 2009 pořádaly každotýdenní protesty. Ani dnes není situace klidná, poslední obětí konfliktu se stal dvouletý chlapec.

  Článek publikován 29.6.2023

Koordinátorka Navalného štábu odsouzena k šesti letům vězení

Lilia Čanyševová si odpykává šest let vězení za „vytvoření extremistické organizace“.

113141516171819202122232425422

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...