Zprávy ze světa lidských práv

Buďte v obraze o tom, co se děje ve světě

Prohledávat obsah

nalezeno 4102 výsledků:

  Článek publikován 31.8.2023

Řecko: Požáry ohrožují stovky uprchlíků

Série ničivých požárů zasáhla severořecký region Evros 21. a 22. srpna. Tragickou smrtí přitom zahynulo 19 lidí, pravděpodobně migrantů a uprchlíků. To odráží dva klíčové problémy současnosti – změnu klimatu a nedostatečný přístup k bezpečným a legálním cestám do Evropy.

  Článek publikován 28.8.2023

Hledáme posily do týmu telefundraisingu!

Staňte se specialistou*kou péče o dárce v Amnesty International ČR.

  Článek publikován 28.8.2023

Pošlete Chow Hang-tung vzkaz solidarity!

Chow Hang-tung hrozí vysoký trest, protože připomínala památku obětí masakru na náměstí Nebeského klidu. Povzbuďte ji vzkazem solidarity zaslaným přímo do vězení, nebo na její sociální sítě, a dejte jí vědět, že má podporu po celém světě!

  Článek publikován 28.8.2023

Írán: Rodiny nemohou uctít památku obětí povstání, úřady náhrobky ničí

Rodinám obětí, které zahynuly při zásahu íránských bezpečnostních sil během občanského povstání v roce 2022, musí být umožněno uctít smutné výročí jednoho roku od smrti svých blízkých. Íránské úřady však nadále stupňují obtěžování a zastrašování rodin obětí, aby si vynutily jejich mlčení a vlastní beztrestnost.

  Článek publikován 27.8.2023

Válečné zločiny v Myanmaru pokračují. Rada bezpečnosti OSN znovu požaduje jejich okamžité ukončení

Vojenská junta v Myanmaru stále páchá zločiny na civilistech. Rada bezpečnosti OSN situaci znovu odsoudila a požaduje okamžitý konec humanitární krize a obnovení demokracie.

  Článek publikován 26.8.2023

Zatýkání, násilí gangů a deportace: čemu čelí Rohingové v uprchlických táborech

Téměř milion Rohingů uprchlo před násilím z Myanmaru do okolních zemí. V Indii, kde vládnou hinduistické nacionalistické politické strany a jsou potlačována práva muslimů, Rohingové nejsou vítáni. V největším uprchlickém táboře světa v Bangladéši Rohingové čelí násilí gangů. Čína mezitím usiluje o jejich přesídlení, aniž by bylo jisté, že po návratu do vlasti je nebude čekat další vlna násilí.

  Článek publikován 24.8.2023

Podpořte Mubaraka Balu vzkazem solidarity!

Mubarak Bala si ve vězení odpykává vysoký trest, jenom proto, že na sociálních sítích napsal příspěvek o své humanistické víře. Napište mu vzkaz solidarity a dejte mu vědět, že má podporu po celém světě.

  Článek publikován 24.8.2023

Za afghánského aktivistu se postavila i Angelina Jolie

Aktivista za právo na vzdělání Matiullah Wesa je vězněn Tálibánem. Herečka Angelina Jolie se přidala k hlasům požadujícím jeho okamžité propuštění a zajištění práva na vzdělání afghánským ženám a dívkám.

  Článek publikován 23.8.2023

Bahrajnský aktivista drží striktní hladovku

Abdulhádí Chavádža drží hladovku na protest proti odmítání věznice poskytnout mu přístup k nezbytné zdravotní péči.

12345678411

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...