Zprávy ze světa lidských práv

Buďte v obraze o tom, co se děje ve světě

Prohledávat obsah

nalezeno 4263 výsledků:

  Případ publikován 10.11.2011

3 roky vězení za homosexualitu

31letý student Jean-Claude Roger Mbede byl v Kamerunu odsouzen ke třem letům vězení za svou údajnou či skutečnou homosexualitu. Ve vězení mu kromě špatného zacházení hrozilo nebezpečí nenávistných útoků ze strany spoluvězňů i zaměstnanců věznice.

  Článek publikován 3.11.2011

Firmy mohou porušovat lidská práva. EU jim dává zelenou.

Nová strategie Evropské komise pro odpovědné chování evropských firem, které působí v zahraničí, je nedostatečná. Ve strategii chybí adekvátní opatření, která by chránila místní komunity i jednotlivce před porušováním práv ze strany evropských korporací. Amnesty International (AI) je tímto krokem Komise hluboce zklamána.

  Článek publikován 22.10.2011

Libye musí prošetřit Kaddáfího smrt

Amnesty International apeluje na nové představitele Libye, aby zajistili úplné, nezávislé a nestranné vyšetření smrti plukovníka Muammara Kaddáfího. Pokud byl totiž v úmyslně zabit v zajetí, jednalo by se o válečný zločin.

  Článek publikován 22.10.2011

Libye musí prošetřit Kaddáfího smrt

Amnesty International apeluje na nové představitele Libye, aby zajistili úplné, nezávislé a nestranné vyšetření smrti plukovníka Muammara Kaddáfího. Pokud byl totiž v úmyslně zabit v zajetí, jednalo by se o válečný zločin.

  Článek publikován 12.10.2011

Policisté na Ukrajině loni mučili tisíce lidí

Nová zpráva Amnesty International (AI) dokumentuje hrubé porušování lidských práv na Ukrajině ze strany policie.

  Článek publikován 10.10.2011

Kolik lidí popraví letos v Bělorusku? Amnesty International vyzývá ke zrušení trestu smrti v této zemi

Bělorusko je poslední zemí v Evropě a bývalém sovětském bloku, která popravuje. Dnes se na něj u příležitosti Světového dne proti trestu smrti soustředí pozornost mezinárodní organizace Amnesty International (AI). AI žádá zrušení trestu smrti a zastavení plánovaných poprav v této zemi.

  Článek publikován 22.9.2011

Jak svět popravuje: co mají společného včerejší zločinci?

Včera byl ve státě Georgia v USA popraven Troy Anthony Davis. Jeho čtvrté popravě (během dvaceti let ve vězení se Davis na smrt chystal již třikrát) předcházely rozsáhlé mezinárodní protesty, do kterých se intenzivně zapojila řada vlivných osobností i uznávaných organizací. Marně. Davis byl navzdory vážným pochybnostem o jeho vinně krátce před půlnocí popraven.

  Článek publikován 20.9.2011

Troy Davis má být 21. září popraven, milost nezískal

Státní komise pro odvolání a podmínečná propuštění zamítla žádost o zrušení trestu smrti pro Troye Davise. Amnesty International přesto žádá, aby úřad své rozhodnutí ještě jednou zvážil.

1350351352353354355356357358359360361362427

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...