Zprávy ze světa lidských práv

Buďte v obraze o tom, co se děje ve světě

Prohledávat obsah

nalezeno 4216 výsledků:

  Článek publikován 21.1.2010

Slovensko přijme zajatce z Guantanáma

Amnesty International přivítala rozhodnutí slovenských úřadů, které tento týden oznámily, že na své území přijmou tři zajatce z Guantánama. Prezident Obama své evropské partnery o tuto pomoc požádal v průběhu summitu EU – USA, který vloni proběhl v Praze. Podle Amnesty International by příkladu slovenských sousedů měla následovat i Česká republika.

  Článek publikován 13.1.2010

Žádné další dítě s nedostatečným vzděláním, vyzývá Amnesty International

Žádný z budoucích prvňáčků, kteří se právě chystají k zápisu, by neměl být umístěn do školy, kde získá nedostatečné vzdělání. Ke zmrazení zápisu dětí do tzv. základních škol praktických pro školní rok 2010/2011 vyzvala Amnesty International.

  Článek publikován 22.12.2009

Rok po konfliktu nemá Gaza možnost napravit škody

Izraelská blokáda pásma Gazy znemožňuje nápravu rozsáhlých škod, které v oblasti způsobila ofenzíva při operaci Lité olovo. Situaci rok po konfliktu ve zprávě zdokumentovalo šestnáct předních humanitárních a lidskoprávních organizací. Podle nich selhalo i mezinárodní společenství, když neučinilo dost pro to, aby blokáda skončila.

  Článek publikován 10.12.2009

Írán ovládly jedny z nejtvrdších represí za posledních 20 let

Porušování lidských práv v Íránu nabylo po prezidentských volbách rozsahu, který za posledních 20 let téměř nemá obdoby. Amnesty International v nové zprávě zdokumentovala alarmující rozsah bezpráví, kterému jsou Íránci v posledních měsících vystaveni.

  Článek publikován 8.12.2009

Muzykou za lepšý vzdělání

Amnesty International ČR pořádá 9. prosince 2009 v pražském klubu Roxy benefiční koncert s názvem Muzykou za lepšý vzdělání. Na koncertě v předvečer Dne lidských práv zahrají skupiny ŠVIHADLO, TRABAND a THE SPANKERS, které tak podpoří kampaň za rovný přístup dětí ke vzdělání.

  Článek publikován 8.12.2009

Útoky v Bagdádu představují válečný zločin

Za válečný zločin prohlásila Amnesty International dnešní bombové útoky, které v Bagdádu zabily nejméně 120 lidí. Počty zraněných jsou odhadovány na čtyři sta. Pachatelé tohoto zločinu dosud nejsou známi.

  Článek publikován 4.12.2009

„Online demonstrace“ na podporu protestů v Íránu

Iniciativa českých studentů podpoří spolu s nevládními organizacemi íránské studenty, kteří na pondělí 7. prosince chystají v několika íránských městech protestní shromáždění na podporu svobody slova a ukončení represí.

  Článek publikován 24.11.2009

Ošklivé rodinné tajemství: Domácí násilí v Tádžikistánu považuje stát za soukromou věc

Ačkoliv je v Tádžikistánu domácí násilí na ženách široce rozšířené, místní úřady nedokáží obětem pomoci a naopak se často staví na stranu pachatelů. Amnesty International to uvádí ve své nové zprávě, která dokumentuje podřízené postavení žen v tádžické společnosti.

  Článek publikován 18.11.2009

AI: Děti na Haiti žijí jako novodobí otroci bez právní ochrany

Dětská práce na Haiti dosahuje rozměrů otroctví. Děti, které se při práci v cizích domácnostech stanou obětí násilí, navíc nemají žádnou právní ochranu. Amnesty International proto apeluje na místní úřady, aby co nejdříve uzákonily legislativu na ochranu práv dětí.

  Článek publikován 10.11.2009

Uspěchané popravy Ujgurů usvědčují Čínu z nespravedlivých procesů

Amnesty International odsuzuje popravu osmi Ujgurů a jednoho etnického Čínana, kteří byli obviněni v souvislosti s červencovými nepokoji v Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang. Obviněným bylo odepřeno právo na spravedlivý soud a jejich spěšně nařízená poprava v ujgurském etniku ještě více prohloubí pocit nespravedlnosti, který přispěl k nedávným výbuchům násilí.

1365366367368369370371372373374375376377422

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...