Zprávy ze světa lidských práv

Buďte v obraze o tom, co se děje ve světě

Prohledávat obsah

nalezeno 4228 výsledků:

  Článek publikován 30.8.2009

AI žádá o ratifikaci Úmluvy proti nucenému zmizení

Již 26 let je 30. srpen označen za Mezinárodní den zmizelých. Amnesty International při této příležitosti žádá vlády všech států, aby urychleně přijaly Mezinárodní úmluvu na ochranu osob před nuceným zmizením, která ještě stále nevstoupila v platnost kvůli sedmi scházejícím ratifikacím.

  Článek publikován 25.8.2009

AI žádá Kanadu o zrušení víz pro ČR a Mexiko

Pobočky Amnesty International z Kanady, České republiky a Mexika vyzvaly kanadské úřady, aby zvrátily rozhodnutí o uvalení vízové povinnosti na obyvatele ČR a Mexika. V dopise adresovaném ministru pro občanství a imigraci Jasonu Kenneymu vyjádřily znepokojení nad odůvodněním tohoto kroku, jehož cílem bylo podle kanadských úřadů omezit příliv žadatelů o azyl z těchto zemí.

  Článek publikován 13.8.2009

Afghánští novináři čelí nátlaku vlády i útokům Talibanu

Několik dní před prezidentskými volbami v Afghánistánu jsou novináři, kteří o volbách píší, kvůli svým článkům zastrašováni vládními úřady. Zároveň zesílily útoky na novináře ze strany Talibanu a dalších protivládních skupin.

  Článek publikován 13.8.2009

Teherán by měl k procesu s demonstranty pustit zahraniční pozorovatele

Íránské úřady by k procesu s účastníky povolebních demonstrací měly pustit zahraniční pozorovatele. Právě k tomu dnes vyzývá Amnesty International.

  Článek publikován 11.8.2009

Su Ťij odsouzena v ostudném procesu

Amnesty International označila dnešní rozhodnutí barmského soudu, který shledal vinnou představitelku barmské opozice Su Ťij, za „ostudné“. Její zatčení, proces i verdikt soudu představují podle obránců lidských práv politické divadlo.

  Článek publikován 7.8.2009

Gruzínsko-ruský konflikt: I po roce trvá napětí a nejistota

Tisíce lidí se ani rok po gruzínsko-ruském konfliktu nemohou vrátit do svých domovů, které opustily v důsledku bojů. Jejich naděje na návrat v blízké budoucnosti je mizivá. V regionu, kde konflikt některé oblasti v podstatě vylidnil, stále přetrvává napětí a nestabilní bezpečnostní situace.

  Článek publikován 28.7.2009

Za protest před íránskou ambasádou tisíc korun pokuty

V Íránu byly po prezidentských volbách zatčeny stovky, či spíše tisíce demonstrantů. Uplynulou sobotu jim lidé na shromážděních po celém světě vyjádřili podporu.

  Článek publikován 27.7.2009

Su Ťij prohlášena za „Velvyslankyni svědomí“

Amnesty International se rozhodla ocenit barmskou disidentku Su Ťij svým nejvyšším oceněním „Velvyslankyně svědomí“ za rok 2009. Vězněná politička si prestižní cenu nemůže převzít osobně. Cenu tedy na ceremoniálu konaném v Dublinu společně vyhlásí Amnesty International a hudební skupina U2, která Su Ťij dlouhodobě podporuje.

  Článek publikován 24.7.2009

Přes 100 měst podpoří lidská práva v Íránu

Praha zaplní prostor před íránským velvyslanectvím stovkami jmen vězňů

  Článek publikován 23.7.2009

Umělci žádají svobodu projevu v Rusku

Výstava současného umění, která byla v roce 2006 nainstalována v Moskvě, přinesla dvěma jejím organizátorům namísto zaplněných výstavních sálů obvinění. Kurátoři se měli dopustit podněcování k nenávisti či nepřátelství a urážky lidské důstojnosti.

1369370371372373374375376377378379380381423

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...