Zprávy z Amnesty

Všechny naše nejnovější zprávy o lidských právech.

Prohledávat obsah

nalezeno 3952 výsledků:

  Článek publikován 27.10.2006

OSN hlasovala pro kontrolu obchodu se zbraněmi

Většina vlád světa včera na půdě OSN učinila první krok k zastavení prodeje zbraní do nejchudších a konflikty sužovaných zemí, v nichž jsou vážně porušována lidská práva.

  Článek publikován 26.10.2006

Nositelé Nobelovy ceny vyzvali OSN ke kontrole obchodu se zbraněmi

Patnáct laureátů Nobelovy ceny míru, včetně dalajlámy, Muhammada Baradeje, Lecha Walesy a Amnesty International, vyzvalo vlády světa k podpoře vzniku mezinárodní Smlouvy o obchodu se zbraněmi (Arms Trade Treaty - ATT), která má zamezit dodávkám zbraní do rukou pachatelů násilí a bezpráví.

  Článek publikován 23.10.2006

Vietnam pronásleduje uživatele internetu

Připojit se na internet ve Vietnamu a svobodně vyjádřit svůj názor na politické dění znamená riskovat pronásledování nebo věznění. Lidé ve Vietnamu mají strach publikovat informace on-line a poskytovatelé internetových služeb musí „donášet“ na své zákazníky. Výsledkem je rozsáhlá autocenzura.

  Článek publikován 16.10.2006

V Konžské republice zabíjí munice z Řecka, Číny, Ruska a USA

Výzkumníci nevládních organizací zapojených do kampaně „Zbraně pod kontrolu“ zjistili, že protivládní rebelové ve východní části Konžské demokratické republiky (KDR) používají munici vyrobenou v Řecku, Číně, Rusku a v USA. Na KDR je přitom uvaleno zbrojní embargo OSN.

  Článek publikován 11.10.2006

Dětští vojáci v Konžské republice zůstávají bez pomoci

Do mnohaletého konfliktu v Konžské demokratické republice (KDR) zůstává zapojeno až 11.000 dětských vojáků. Někteří z nich byli rekrutováni již ve věku 6 let. Statut Mezinárodního trestního soudu přitom považuje vojenskou službu dětí mladších 15 let za válečný zločin.

  Článek publikován 9.10.2006

AI odsoudila vraždu novinářky Anny Politkovské

Amnesty International (AI) je šokována vraždou ruské obránkyně lidských práv a novinářky Anny Politkovské, která byla v sobotu 7. října 2006 zastřelena v blízkosti svého bydliště v Moskvě.

  Článek publikován 5.10.2006

Nezájem EU může ohrozit uprchlíky a migranty

Amnesty International (AI) adresovala finskému prezidentství EU své znepokojení nad záměrem poskytovat některým neevropským zemím finanční pomoc s cílem omezit nelegální migraci.

  Článek publikován 5.10.2006

Stále více Afričanů zůstává bez domova

Každý rok musí stovky tisíc Afričanů opustit své domovy. Děje se tak v důsledku rozhodnutí úřadů, které nařídí demolici chudinských čtvrtí a vystěhování jejich obyvatel. Své jednání vysvětlují jako snahu o vymýcení chudoby a rozvoj dané oblasti. Ve skutečnosti však veškeré úsilí demolicemi začíná i končí.

  Článek publikován 2.10.2006

Světový obchod se zbraněmi postrádá účinná pravidla

Globalizovaný obchod se zbraněmi zneužívá mezer v zákonech a nedostatečné kontroly. Zbraně jsou tak dodávány i do zemí, na které se vztahují embarga.

  Článek publikován 29.9.2006

Hon na „teroristy“ v Pákistánu obchází spravedlnost

Mezi podezřelými „teroristy“ drženými na amerických věznicích na Guantánamu a jinde ve světě jsou i lidé, kteří byli prakticky bezdůvodně zadrženi v Pákistánu policisty nebo místními lidmi. Pákistánští „lovci lidí“ jsou motivováni finanční odměnou vyplácenou za každého chyceného „teroristu“.

1370371372373374375376377378379380381382396

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...