Zprávy ze světa lidských práv

Buďte v obraze o tom, co se děje ve světě

Prohledávat obsah

nalezeno 4216 výsledků:

  Článek publikován 16.7.2008

Senát dal souhlas k ratifikaci Mezinárodního trestního soudu - 10 let po jeho podpisu

Senát dnes na své schůzi vyslovil souhlas s ratifikací smlouvy o Mezinárodním trestním soudu. Souhlas přichází v předvečer 10. výročí podpisu této smlouvy v Římě. Amnesty International jej vítá jako konkrétní krok po několikaletém čekání na to, kdy Česká republika přijme svou odpovědnost za mezinárodní spravedlnost.

  Článek publikován 10.7.2008

Rasismus na Ukrajině je na vzestupu

Na Ukrajině alarmujícím způsobem stoupá počet rasově motivovaných útoků. Ty mají často ty nejvážnější následky, jejich pachatelé však ve vězení nekončí.

  Článek publikován 7.7.2008

Condoleezza Riceová v Praze: Vláda nesmí nechat důležité otázky stranou

Českou republiku zítra navštíví ministryně zahraničí Spojených států Condoleezza Riceová. Dominantním tématem má být otázka americké radarové stanice v ČR. Mandát Amnesty International (AI) neumožňuje zaujímat k tomuto tématu stanovisko. Podle AI by však při návštěvě vrcholné představitelky americké administrativy měly být otevřeny i další otázky, které stále více znepokojují světovou veřejnost.

  Článek publikován 7.7.2008

Solidarita se Zimbabwe jde napříč africkým kontinentem

Stále větší počet Afričanů dává najevo nesouhlas s bezprávím, kterému jsou vystaveni obyvatelé Zimbabwe. Tuto sobotu proto po celém africkém kontinentě proběhly akce, jejichž účastníci ukázali znepokojení nad situací v zemi prezidenta Mugabeho.

  Článek publikován 1.7.2008

Lidé podepsali 11 100 dopisů proti bezpráví

11 100 - tolik dopisů letos odešle Amnesty International po druhém ročníku podpisové akce na podporu obětí bezpráví.

  Článek publikován 26.6.2008

Mezinárodní den na podporu obětí mučení: mučení není odpověď

Svět 26. června vzpomíná na oběti mučení. To je všeobecně označováno za nepřijatelné, přesto jsme již několik let svědky trendu ospravedlňování mučení jako potřebného nástroje pro zajištění bezpečnosti.

  Článek publikován 24.6.2008

Evropa mlčí o své roli v nezákonných aktivitách CIA

Evropské státy se zapojily do utajovaných převozů a věznění zajatců "války proti teroru" ve větší míře, než se předpokládalo, svou odpovědnost navíc popírají. V nové zprávě na to dnes upozornila Amnesty International (AI).

  Článek publikován 20.6.2008

V Zimbabwe bylo nalezeno 12 umučených těl

Amnesty International (AI) včera ve večerních hodinách oznámila nález dvanácti těl, která byla objevena v různých částech Zimbabwe. Většina obětí nesla stopy mučení, které mělo za následek smrt.

  Článek publikován 19.6.2008

Olympijská pochodeň vstoupí do Tibetu, úřady však mlčí o tisíci zadržených

Olympijská pochodeň je na cestě do tibetské Lhasy, která byla v březnu stejně jako celý Tibet a přilehlé oblasti svědkem protestů ukončených násilím a masovým zatýkáním.

  Článek publikován 11.6.2008

Francouzské předsednictví EU: Unie potřebuje novou vizi lidských práv

Zítra odstartuje 18 měsíců, v jejichž průběhu se v předsednictví EU postupně vystřídá trojice zemí - Francie, Česká republika a Švédsko. Před "týmovým předsednictvím" nestojí jen výzva v podobě reformy EU v případě přijetí Lisabonské smlouvy, musí se zaměřit i na nový vztah Unie k lidským právům. Dnes to v Paříži uvedla Amnesty International (AI).

1379380381382383384385386387388389390391422

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...